Piticodromul de sept-oct 2005 (180)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Miflore Romana e la noi in lista cu al 3-lea bb. Dar n-a mai scris pe la noi de foarte mult timp... Imi amintesc din perioada de teroare a lui Vladut cand ma innebunea cu miile de treziri... ca mi se parea de domeniul fantasticului sa ai 3 copii .

Meme mi se pare super OK planul vostru. Asa cum ai zis si tu, solutia cea mai buna momentan... Cand mai creste Ana poate reusiti sa plecati doar voi 2.

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Fetelor sunt super motorizata 3 X , tocmai am fost sa-mi iau masina de serviciu Matiz......

Catush & Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Asa-i Irina, stiam eu ceva...doar ca memoria e pe duca
Si e de-nteles de ce nu ne mai scrie Romana, nu? 3 copii, wow! Frumos si greu!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

A auzit cineva ceva de o explozie in Ukraina la un reactor?
Hmmm, sper sa fie o gluma.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ioana (mama de Luca) ne rugam pentru tati al vostru.
Doamne ajuta !!

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna fetelor,

sper ca nu m-ati uitat...

Gabi,felicitari!.Sa fie sanatos si mancacios!

Diplo, imi pare rau pentru sot, Doamne ajuta sa fie totul bine!

Jadi
, foarte tari pozele!Astea mici sunt tare dulci!

Ioana, spor la ales nume! Toate sunt frumoase.O mai tunzi pe Miruna?Ca si Bianca are pleata mare, mi-e asa mila s-o tund, mai sta si cu clamedar nu tot timpul.

Catush,felicitari pentru Matiz!



saptamana asta sunt acasa cu Bianca, soacra e plecata la tara si toate alea pe capul meu..nu ma descurc deloc cu treburile casei, una peste alta fata are diaree de duminica...chiar ma gandeam ca ultimul episod a fost acum 3 luni, am dat kk la analiza sa vedem daca iese ceva...In rest,nu vrea sa mai doarma la pranz, asa ca o scot afara cu carutul si o ametesc poate adoarme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Diplodocus -imi pare tare rau...Ma rog ca totul sa fie bine cu sotul tau si doresc sa se intoarca curand acasa, sanatos.Sa fii tare.Te

Fetelor, va multumesc pentru felicitari si pentru toate gandurile bune!Conteaza mult!

quote:
Originally posted by jadi
Felicitari si Ginei pentru vizionarea juniorului si a inimei care bate! De data asta, totul va fi excelent!


jadi - bine ar fi sa fie un "junior" sa aive si sotul pereche insa, mie tare mi-ar surade ideea de a avea inca o fetita.
In cazul in care poate fi asa, i-am pregatit deja numele si terenul!
Asa dar, m-am gandit zilele acestea sa-mi pun la incercare iubitul sot spunandu-i ca: eu incep sa cred ca bb din burtica ar putea fi tot o fetita!Am gasit www.minibite.com/parenthood/daddysgirl.htm" target="_blank">ACEST cantecel si i l-am pus sa-l asculte dupa care l-am intrebat:"Ei cum este?!
Faza la care imi raspunde:" este ok, dar nu-i pentru mine ca eu o sa am baiat de data aceasta!"
Ceva foarte asemanator a spus insa, unul dintre prietenii nostri iar acum are 3 fete!
Morcovit fiind in cele din urma de acest gand a zis:" Ioooiii,daca-i asa cum truda mi-oi mai scoate eu palaria printre barbati"?!
A mai adaugat insa ca', indiferent de sexul puisorului el il/o va iubi,pretui,educa si creste cu aceiasi dragoste.Sanatosi sa fim si sa nu mai trec pe acolo pe unde am trecut.Sa nu mai pierd sarcina, sa fie totul bine...mi-au dat lacrimile.Offf,sa fie asa cum o vrea Dumnezeu ca doar asa, poate fi bine.

Despre micuta Jessica Priscilla va pot spune ca, este grea precum o "piatra de moara",(sotul s-a gandit s-o punem la regim alimentar ca papa tot ce-i cade in manute)este o fire linistita,invata lucruri noi si nu-i mai place sa poarte diaper de o bucata buna de vreme.Si-l da jos imediat ce i-l pun si ma trezesc cu ea dezbracata adesea.
De facut pipi a facut direct la WC insa, mai avem ceva de lucru la acest capitol.O iau insa usurel si speram sa prinda ideea,sa i se intipareasca in minte cat mai repede.Voi cum stati la acest capitol?!
Va

***P.S:V-am vazut pozele cu burticile!Sunteti tare haioase si cred ca v-ati distrat de minune!Bravo!

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

gabi, sa-ti traisca iedul Ctin. nu cred ca ne citesti tu... dar ne gandim la voi. sanatate si putere!

jadi, uau, ce mi-au placut pozele cu burti!

diplodocus, multa-multa sanatate lui Calin! lupta, fii alaturi de el, ai incredere ca va fi bine! Doamne-ajuta! o sa ma rog pt el.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Ioana, imi pare tare rau! E cumplit. Sper din suflet sa treceti cu bine peste asta! Dumnezeu sa va ajute!
Ioana 75 f. practic inaltatgorul. Si ce super e cada, e joasa, Miruna cred ca iontra singura in cada. Iar Miruna e super tare, cum va culca ea. Ce super, nu stiam ca Florina e graviduta. Sa ma tii la curent.
Noi suntem mai bine. Spun noi, pentru ca duminica, Ioana a facut 40 febra, febra ce nu a cedat cu nimik pana luni dimineata, cand i-am dat 8 picaturi dintr-o fiola de algocalmin. A facut faringo-amigdalita. Am fost super stresata, pana azi nu a mancat si nu a baut nimik. Doar cu antibioticul o mai pacaleam. A slabit in 2 zile 600 de grame. Dupa ce ca nu era nici grasa... Asta e, bine ca e ok acum si ca nu am ajuns la spital pentru perfuzii. Am avut si o experienta naspa cu Pulsul. A venit un neterminat, care nici in gat nu a putut sa se uite,"sa nu-i rupa dintii" si la care a durat mai mult sa-mi scrie chitanta de 2,5 mil decat sa o consulte pe Ioana si care ne-a prescris glicerina boraxata, asta era tot tratamentul lui.

Gabi felicitari pentru bb3.
Gina, ma bucur ca este totul ok.

Merg sa-i fac dus Ioanei. Maine voi merge la munca.

Nicole&Ioana Alexandra


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Diplodocus, multa sanatate sotului!Nu prea am timp sa citesc mult din urma dar le urez sanatate copilasilor bolnaviori: ioana si bianca.Sarah incepe luni gradinita, dupa o pauza de o luna; credeam c-o sa-mi fie greu in perioada asta insa nu ma mai satur de ea si dificil imi va fi defapt de saptamana viitoare.Pt cine vrea sa stie, eu astept sa nasc; sunt in sapt. 39, colul e deja deschis si dilatat 1 cm asa ca f curand o sa facem cunostinta cu Ines. pe curand.

Mergi la inceput