Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Felicitari pt increstinarea domnului CON!!!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
Alessia luna 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
felicitari ruxandra pt botezul conului. sa fie intr-un ceas bun!
am vazut poze cu denis flacau mare si frumos cu limbuta scoasa si cu alessia fetita draguta cu suzetica aplecata peste carut. astea au fost pozele preferate
eu sunt tare tare necajita, de fapt plang de rupt... i-am dat lui dani sa se joace cu lantul de la suzeta, am plecat din camera 20 sec pana la baie sa ma spal pe sani si si-a bagat lantul pe gat. cu partea metalica in jos. a inceput sa planga tare, nu mai putea sa respire, ne-am speriat amandoi de ne-au trecut toate apele. a supt dupa aceea, deci nu a patit nimic grav doar ca ne-am speriat., asa ca am decis (ca tot se discuta de jucarii) ca nu ii mai dau nimic mai mic de 30 cm in diametru. sunt o tampita! cu t mare! primesc cu mare placere biciurile pe spinare!
dar ca sa raspund si eu la tema zilei (alte jucarii in afara de lantul de la suzeta): celofan colorat, ziare cand e langa tati si le citeste el, cu fff mare atentie sa nu le bage in gurita (la lant nu am putut sa fiu atenta), telefon verde a carei antena e fff gustoasa, ratusca galbena din plus care face mac-mac si se distreaza cand o vede, in general are f multe zornaitori si chestii din plus, il are pe donald din plastic fff moale pe care il roade toata ziua. nu ii plac inelele de dentitie, desi i-am luat colorate, nu are carticele si as vrea sa ii iau.
ieri mi s-a stricat interfonul, am tras o fuga la metro si i-am luat de chicco altul, sunt fff multumita pt ca ala vechi facea figuri de mult, dar si 250 ron care mi-au sarit din buzunar....
mai vroiam sa zic mai multe, dar acu' chiar nu sunt in stare, desi dani doarme ma duc sa ma uit la el, sa fac o cruce mare ca nu a patit nimic!
va pup


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Am revenit.......ieri a fost o zi super obositoare...la ziua gemenelor...multi copii..galagie multa....Mark plangea cand ii puneau copii mana pe adidasi...a fost greu....
Asiza.......ce mare e Denis...si ce activ e...ce fain se intoarce....asa doarme si Mark!Cum a fost la munte???Vrem poze!
Adinazot...Alessia e fetita mare deja...frumusica ca si mami!
Ruxandra...felicitari pentru crestinarea conului...
Laura13...nici nu vreau sa-mi inchipui prin ce ati trecut...de acum sa vezi cate boacane o sa mai faca...
Am pus si noi pozici Poze cu zambaretu Mark
tuturor bebeilor care mai adauga o lunisoara!!!!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Un site cu cei mai frumosi fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_L spune:

Buna ziua mamicute!

Multumim pentru urari si spunem si noi "La multi ani!" celor care astazi au mai adaugat o lunisoara precum si Elenelor si Constantinilor precum si FlorentineiG.

Ieri am fugit si noi la munte, erau 35 de grade la Torino si ne-am gandit sa mergem sa ne racorim doar ca acolo erau 15 grade asa ca in loc de o racoreala am inghetat de tot, e adevarat ca eram la cota 1850m.

De trei zile ma chinui sa incarc un filmulet cu Alessandra dar nu reusesc.

Aelita multumim ca te-ai gandit la noi pt votari.

Laura ne bucuram si noi ca Dani sta bine. Oricum trebuie sa va pregatiti ca boacane tot va face si spun asta cu gandul la bebica mea care in fiecare zi imi combina cate una.

Ruxandra felicitari pentru crestinarea bebelusului.


Cris mami de Alessandra (26.12.2006)
poze Alessandra
tot noi!
cat eram de micuta !
crestinare Alessandra
varsta Alessandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavyada spune:

Nu cred ca va mai aduceti aminte de noi, n-am mai intrat de mult timp.
Vrem si noi sa spunem LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de astazi, sa aiba parte de sanatate si numai bucurii.
Andrada a crescut mare, are 6 luni si jumatate. Avem si doi dintisori care ne-au aparut fara nici un fel de probleme. Ne place foarte mult sa ne strigam Ada da da , ta ta, ba ba de cele mai multe ori si ma ma foarte rar. Nu ne prea place sa stam in fundulet, in picioare insa e o placere pentru noi si sa pasim.
De mancat mancam destul de bine, cu mici mofturi. Suntem foarte vesele, ne trezim cu zambetul pe buze si adormim la fel. Ziua nu prea ne place sa dormim, dormim insa toata noaptea.
Sincer, dupa cate ni s-au intamplat, acum imi este frica caci ne este bine.
De la noi pentru voi multi pupici si multe floricele .
Salutam pe cei care ne-au mai strigat si au mai intrebat de noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

tuturor bebelusilor care mai adauga o luna in buchetelul vietii!
tuturor Elenelor si Constantinilor!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

lavyada bine ai revenit. am vazut pozele cu ada... doamne... e o frumusete!!! seamana fff bine cu tine.. zic eu! sa va traiasca si sa creasca mare! in picioare?? deja? nu e prea repede? mai intra pe la noi... ca v-am dat la disparuti

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Sarbatoritilor de ieri si de azi, si celor care poarta numele de Constantin sau Elena.

felicitari pentru botezul conului! Sa creasca mare, sanatos, voinic si voi sa fiti sanatosi si sa va bucurati de el Poze!!!!!
lavyada felicitari pentru dintisori. Mai da ce vorbareata suntem!Bravo!
alexandra am vazut poze cu zambaretul Mark. Sta foarte bine in fundulet, si ce mandru e el...
asiza vazut poze!Mai ce cresc copiii astia, si noi imbatranim...
Noi am fost ieri la botez. Ne/am distrat foarte tare. Alessia era in centrul atentiei, toata un zambet.Pun poze mai tarziu. V/am pupat!

FLORE ALESSIA LIANE ( 16-12-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

alexandra am vazut pozele cu Mark... doamne ce mare s-a facut!!! si frumos foc foc! si da, sta bine in fundulet. mai bine decat Dani. da' lasa ca acusica va ajungem si noi. apropo de pozele lui Mark, noi avem mare scandal la baita ca vrea numai in fundulet, nu mai vrea deloc sa stea pe spate, la spalat, cand ii iau manuta sa o spal el crede ca il trag in fundulet si de aici incepe scandalul!
dani doarme de la 13.45. are 3 ore si nu s-a foit decat o singura data.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_L spune:

Cum vine treaba asta? Eu nu mai inteleg nimic. Ori suntem noi prea in urma ori voi aveti niste feti frumosi din povesti care cresc intr-o zi cat altii in 10.

Saptamana asta implinim 5 luni si nu avem nici un dintisor, nu stam in fundulet (decat daca ne tine mama), abdomene facem doar daca e ridicat carutul la 30°.

Cris mami de Alessandra (26.12.2006)
poze Alessandra
tot noi!
cat eram de micuta !
crestinare Alessandra
varsta Alessandra

Mergi la inceput