Piticlonti de iulie-august 2004 (221)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Pai la multi ani Lenutzo!

La multi ani de sf. Constantin si Elena tuturor celor ce-si serbeaza ziua numelui!
Petrecere frumoasa, e dezlegare la tzuica si vin pen' ca-i racoare si nu cauzeaza...:)))

Multumim frumos!
Ieri a implinit Samburica o lunisoara. Am serbat-o cu tinut in brate din cauze de colici.
A implinit si 4,5kg...probabil si 55cm dupa cum arata hainele. Azi vine acasa nenea doctorul sa ne faca un control.
Zice guuu, eeee, plange diferit pentru nevoi diferite (sau urla, depinde de caz...), isi tine capul si il intoarce de pe o parte pe alta.
E mai atomica decat Maria, pot sa spun d'acum!
I-am dat-o Mariei sa o tina in brate si a pupat-o de a albit-o...:))
In principiu nu as fi de acord, dar poate asa ii vine dragul de bebe...:)

Ioana, Maria are colectie de masinute si camionase, soldatei si Spiderman-i (cam aiurea pluralul asta dar il romanizai si io un pic..:)))
Si ea nu are frate.
Ii place sa faca "bos-bos" si "tarate" (box si karate) si vrea sa se suie in copaci...noroc ca nu poate....
Asa ca Maria e un caz cuminte...poti sa te relaxezi...:)))

Daria, ma tot minunez ce cuminte e Giulia, bravo voua!
Maria e si ea fan de muzica clasica, dar din astea mai comestibile, valsuri, opere cunoscute...
O sa descarc un filmulet sa-l pun pe net sa o admirati cum poate sa faca atunci cand aude muzica din asta. nici nu se pune problema sa o duc la concert ca darama sala...:))

Anca, sanatate multa!
Roxana, sanatate maxima si sa va refaceti repejor!

Voiam sa mai zic ceva dar uitai. Ma duc sa-mi bag glucoza in vena ca poate-mi revin...hehehe
O zi frumoasa tuturor!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sa-ti traiasca bebelina Cristal ! Si dak zici ca e si mai si decat Maria .. Sa mai pui pozici !

Mi-e tare dor de o bebelina mica ...


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

LA MULTI ANI tuturot sarbatoritilor si sarbatoritelor

Am vazut poze ... Andreea, Pupi e un dulce, ca de obicei ... multi pupici din partea noastra...Nu ne-ai mai spus - cum mai e la gradi ?
Am vazut si Maria frumusica de la Iasi si pe Ilincuta cu masinutele ... Carmen, asteptam pozele noi promise ...

Ioana...stai linistita...si ale mele sunt fani masinute ... Felicia, la primul Craciun la care a inteles ceva (avea 1 an si 7 luni) a cerut cu insistenta de la Mos: masina, bobo si pepeni ... cu pepenele a fost mai greu, restul am rezolvat usor ...

Mitzu ... lasa ca se fac ei mari (si cuminti) si o sa va priasca si iesirile de genul asta ... Poze de la eveniment nu ai ?

Gabi ... bafta cu casa, sa se termine lucrarile la timp ...
Roxi ... esti la servici ? Sau tot acasa ?
Cristal ... sa-ti traiasca samburica mica...

Eu sunt ametita dupa inca un week-end cu doua aniversari de pitici si alergat dupa copii pe la diverse locuri de joaca ... Doamne, copiii asta sunt chiar atomici...dupa vreo 3 - 4 ore de alergat prin diverse labirinturi si tobogane tot mai aveau energie de alergat si acasa ... in conditiile in care noi, parintii, eram aproape lesinati ... Poze de la party-uri ...zilele urmatoare

Carolina, Felicia si Alessia
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Daria, cred ca il mai duc la un control in toamna, dar nu stiu inca sigur. Nici cu operatia nu suntem prea hotariti - oricum nu cred ca am sa i-o fac in tara, imi e mult prea frica...
Am vazut si pozele lui Carmen - pai ce ai cu fata - lasa ca o sa se tot joace cu papusile, are timp!
La multi ani inainte pentru simburica de Cristal!

Mai, fiu-meu e tare dragastos cu bebelusii -simbata il tot lua de obrajori pe unul (adevarul e ca avea niste falcute de mama-mama!) si il tot pupa. Astept sa vad cum o sa se comporte cu nepoata-mea ca sa ma pregatesc si eu...
Diseara am programare la Badiu - ma duc cu analizele in dinti sa vedem ce imi spune: ma apuc de bb2 sau stau pe bara??

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

printre crampe si dureri am uitat sa va mentionez cea mai eficienta dieta: dieta enteroviroza - 3kg in 3 zile, beton! (voi alea mai nebune la cap nu va apucati de asta, da????? fac si io haz de necaz)
Cristal sa traiasca junioara la cat mai multe luni!
Gabi bafta la Badiu diseara, sa dea liber la bb2. (auzi, tu si cu Nicole ati facut schimb de doctori, tu la badiu si ea la doctorita ta?)
Caro wow ce week end aglomerat ati avut si tu, chiar ca mare distractie pe cupiii astia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

S-a dus si we asta..Noi prin parcuri iar duminica la Discovery Museum...locul de care va mai povesteam cu joaca interactiva.Abia am scos copii de acolo...Dar ma uitam ...din zeci de copii..nici unul nu era ca Zarzantul meu...nici unul atiti de activ si scotocitor..dovada aici..

http://good-times.webshots.com/photo/2065097320100032467uoovBS?vhost=good-times

Inainte de muzeu a cazut nasol de tot pe scarile interioare de acasa..Avea miinile pline de jucarii..si i-a cazut o masinuta..s-a aplecat si a cazut in cap..apoi s-a dat peste cap..si daca nu-l prindeam...se deadea de-a dura..ca-n filme ..pina jos..

Roxana f misto uite cura asta nu am incercat-o! Cred ca a mai ramas singura..neincercata!
Vazut si Gorodicile! Ioana ti-ai facut suvite??
La multi ani...Elenelor...Adela si Irina..daca am inteles eu bine..
Daria aici la 3 ani se face primul control oftalmo (in caz ca nu-s probleme)...asa ca ne pregatim si noi..
Gabi nu mai ai poze noi ..de la casa?
Anca eu nu caut preschool...pt ca sper sa n-o mai lungim prea mult pe aici...si sint f multumita de cresa...care se pare ca are de fapt o programa ca de preschool..iar Luca este atit de fericit acolo!!!
Roberta ma bucur ca sinteti toti bine!

edit..Gabi bafta la dr..si sa te introci cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Multi Ani!! sarbatoritelor, sa fiti sanatoase, frumoase, iubite si pline de bani!! - ca de orice altceva in rest va ocupati voi!!

N-am apucat sa citesc chiar tot ce ati mai scris, momentan ma lupt cu niste arsuri care nu vor sa se potoleasca, plus lupta cu concediile medicale, plus analize, plus Victor la gradi, plus ca vreau sa ne mutam in alt apartament pe care il tot renovam de 2 luni, plus... nici eu nu mai stiu ce sa mai fac.

Victor a invatat ceva germna si ma sfideaza pur si simplu cu ale sale cunostinte. Ieri la masa, la un moment dat imi tranteste "danke etc etc etc" vreo 8 - 9 cuvinte din care nu am inteles nimic si fuge de la masa. "Victor treci la masa!!" raspuns "Pai nu ti-am spus ca am terminat??" sa mor nu alta, am lasat-o balta, dar eu de unde invat acum germana macar sa ma inteleg cu plodul? Ca nu ma asteptam dintr-o ora pe zi la gradi chiar sa prinda ceva, am zis ca... daca vrea doamna sa il bata la cap n-are decat, dar uite ce-mi facu' doamna de germana, imi spusese mie directoarea ca este o persoana cu foarte multa experienta cu copiii, dar chiar asa, la nici 3 ani? Ma mai enervez si ca sotul stie si vorbeste fluent si mai trancane si el cu fi-su despre diverse animale, purcei, curcani si "bruder Iacob" si eu ma simt exclusa la faza asta.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna seara! La Multi Ani Elene si Constantini!
Am promis ca intru mai des si ma tin de cuvant...
ROXI, sunt eu grasa cat casa Poporului, dar parca nu as vrea sa slabesc asa, ca am trecut si eu prin asta si nu mai vreau! Sanatate multa!
OLIVIA, uite de asta stau eu la bloc, ca mi-e frica de cazaturile pe scari...Glumeam, cred ca v-ati speriat, nu gluma...brrr...
Daria, bine ca e OK Giulia la ochi. Dupa primul control la stomatolog, sa-mi spui si mie daca a stat mai mult de 5 secunde, pls...
Iar am uitat ce am mai citit,dar sa va spun si de noi, Matei m-a terminat sambata si duminica, ba isi scotea hainele din bagajul pregatit sa plece la bunici, ba ma intreba:"Iar ma dati de acasa???", apoi cu greu l-am convins ca iepuroaica a facut 6 iepurashi si nu are cine sa aiba grija de ei...

Cam atat, ne-a omorat azi caldura, sunt varza de oboseala, de maine iar la un targ, deci iar doua job-uri...

O seara buna!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Roberta ...tot inainte!Ca pionierii! Ce dureros a fost Matei!!!
Camen ...daca se vede..atunci la pantaloni se vede! da sa nu fie din aiai cu elastic!Tu ce-ai mai facut cu gradinita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

carmen, m-ai inspirat cu youtube sa va arat un filmulet cu cei din compania mea. eu prea rusinoasa nu apar. cel cu palarie e presedintele companiei iar cel cu camasa alba care-si leaga cravata de cap impreuna cu vicepresedintele e seful meu. am avut conferinta anuala de vanzari si au prezentat si filmuletul asta ca sa-si mai descreteasca fruntile.
http://www.youtube.com/profile?user=lifetimeshorts

philip&andreea

Mergi la inceput