***Mamici de Mai-Iunie 2007*** (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ciuffy spune:

Poohy, Florentina, Tamara...se pare ca noi urmam, rabdare si iar rabdare. Pentru mine cel putzin fiecare noapte e o aventura...ziua nu prea e miscare, dar noaptea uneori ma trezesc cu burta beton armat si ma foiesc de numa...Iar dimineatza repede la baie..."nu nasc inca..." . Aaa...si deobicei trezirea e in jur de 4:30 dimineatza, dupa care stau zgaita pe fereastra sa vad cand apare soarele. Ma intreb care mai pateste asa si oare cat o sa mai dureze??

Iuli38s+5,Nicolae Spiridon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

SAlutare burtici si proaspete mamici!
Va felicit pe toate care ati nascut si pun majorete pentru cele care urmeaza.
Noi am ajuns astazi acasa, suntm bine.
Pt completarea listutei scor apgar 9, nastere prin cezariana, 53 de cm.
acum ma duc sa citesc din urma
o sa revin si cu poze


38+ Dominic
POZE

ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Buna seara dragutelor, acum am reusit su eu sa citesc un pic... inca odata felicitari noilor mamici, ce fericite trebuie sa fiti ! Sunt sigura ca e greu , multumim ca postati, asa mai aflam si noi cum e la inceput. Eu am facut ieri un test nonstress, marti am avut tensiunea 144/95, ieri aveam 137/65, mai bine si mai ales ca bebe e bine, doar ca-i place sa stea la caldurica.Mi-au luat si singe , analizele au iesit bine.Bebe cred ca seamana cu tati, care e de o calmitate ... Marti mergem iarasi la doctor si probabil o sa aflu ce facem, o sa am 40 de sapt si 2 zile. Dar pina marti mai e mult, se poate razgindi oricind si cine stie poate vrea sa scoata capul afara. Va pupam si weekend placut , Angi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele!
Sper ca ati fost la vot azi - daca nu, inca mai aveti timp!

Ancamari, cred ca indif de inaltime, tot greu este. Eu am 1.65m, aprox 18kg luate in plus si inca n-am facut 38 de sapt dar abia mai pot merge si obosesc ceva de groaza. Dormitul si rasucitul in pat iarasi sunt de groaza. La Matei n-a fost chiar asa greu... Of. Sper sa fie bine si cu nasterea...
Iri, imi pare tare rau ca ai nascut greu - stiu ce inseamna... E drept ca si BB a fost mare, gand care ma ingrozeste si pe mine. Al meu a depasit 3,8 kg si mai am pana nasc, deci sigur se mai ingrasa! Oricum, felicitarile mele, esti de 2xmamica, ceea ce e o performanta si o minune in acelasi timp! Sa-ti traiasca voinicul si refacere grabnica!
Florina, sa stii ca Iosup mai da si rateuri sau nedand prea multe explicatii te cam lasa cu frica in san (pana sa ajungi la gineco care in mod normal interpreteaza rezultatele). Eu am patit-o la incep. sarcinii cand mi-a zis ca BB nu are lichid in vezica, dar ducandu-ma la dr Adela Dinu tot de la CMU, m-am linistit caci ea mi-a explicat ce se intamplase de fapt. De atunci am facut restul ecografiilor doar la ea si a fost super ok. Deci daca ai dubii, eu te-as sfatui sa repeti ecografia la alt dr ecografist.
Msemcu, vreau si eu sa-ti vad fetele! Nu ne arati si noua poze?
DianaLaura, am vazut pozele - frumusel tare micutul Yanis. Sa va traiasca si sa creasca mare!
Yoyoyo, FELICITARI pt nastere!
Poohy, controlul pe masa nu mi-a provocat dureri, ci faptul ca am stat cu picioarele desfacute pe masa. Ma dor oasele - aia e buba!
Lilly_love, eu sunt multumita de Badiu-sper sa ma si asiste la nastere, adica sa nu se nimereasca "momentul" cand este el plecat sau de garda la Municipal. De acord cu tot ce-ai scris despre gemeni. Si sotul meu e geaman si mi-am propus ca pe BB2 sa-l nasc de ziua lui, adica pe 31 mai!
MONYTZA, bravo tie ca ai fost la piscina! La care ai fost caci pare a fi in aer liber! Cred ca te-ai simtit excelent. Eu cand ma simt balonata tare ma bag in cada sa plutesc un pic in apa caldutza si-mi face tare bine.
tamaraspt - ce probl au fost la Elias cu bebelusii? Te rog detaliaza daca stii - ma intereseaza caci eu acolo vreau sa nasc! Au fost probl la neonatologie sau in saloanele cu mamici? Succes cu nasterea!

Apropo de FLATULIN gel - vad ca nimeni n-a zis daca a gasit/cumparat/folosit asa ceva, insa vreau sa va zic ca eu am facut deja comanda la o farmacie din cartier. Luni seara aflu daca au primit si va dau de veste in caz ca vreti sa stiti detalii.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 37s cu baby-boy2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

bogalina, pitica si yoyoyo felicitari pentru baietei. Sa va traiasca si sa va bucurati de ei.

SI pentru fetele care urmeaza

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mica, ce mai faci? Cum e cu bebelina? E cumintica sau are colici? Laptic e suficient? Mai scrie-ne despre voi pls.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 37s cu baby-boy2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

ce se intampla fetelor?
azi a fost zi fara bebelushi?
sau nu am aflat noi inca
oare iau pauza in week-end?
noi mergem sa papam putzin gris cu lapte si apoi la nani
sper sa reusim
azi noapte chiar am dormit bine
dupa muuuuuult timp
noapte buna si linistita!

mihaela
37 sapt Octavian Andrei
http://new.photos.yahoo.com/mihaela_mateescu_toma/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numai_eu spune:

Mihamora bine ati venit acasa! Sa-ti traiasca Dominic, sa fie cumintel si mancacios si sa creasca mare.
Angelabv nu mai dureaza mult si o sa ai si tu bebelul in brate. Nastere usoara si punem majoretele preventiv .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

mamici,

vin si eu cu o intrebare: vi se intampla ca bebe sa aiba preferinta pentru unul din sani? ca la mine, nu-l mai vrea pe dreptul neam, il musca, il apuca cu furie si il lasa, suge de 3 ori si iar o ia de la capat; in schimb, din stangul suge fara intrerupere chiar si 25 de minute.
Lapte am destul, adica nu se poate sa am mai putin in dreptul decat in stangul, am facut proba cu pompa sa vad pe cate canale iese laptele si din ambii sani iese la fel.

Tocmai am alaptat si m-am chinuit ingrozitor; pana la urma am renuntat si i-am dat doar ce-a vrut, adica sanul stang.
Dar ma dispera, ca tre sa ma mulg daca nu vrea sa suga....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

NASTERE USOARA TUTUROR!Am intrat aici, ca sa ii urez felicitari Ilenei Marius! O spun cu lacrimi in ochi,dat fiind faptul ca noi am fost anul trecut colege pe acest forum...nu a fost sa fie atunci uite ca a fost acum si tot de aprilie a fost!Sa iti traiasca puiul Ileana si numai bine va doresc!


Mergi la inceput