***Mamici de Mai-Iunie 2007*** (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

YOYOYO-felicitari pt puiut.Sa fie sanatos si mancacios si tie refacere rapida si mult laptic.Saracuta de tine,cat a trebuit sa astepti
TAMARA Curaj!sa ai parte de o nastere usoara si refacere rapida.
Pe mine m-a apucat depresia de la vremea asta..si ma mai enervez si cand vad ca sotul doarme si eu nu pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Salutare!
Pitica, YoYo, felicitari ptr bbei si refacere grabnica!

Vas, Dianalaura, bine ati revenit!

Tamara, uite si ptr tineCuraj!

Intreba cineva de ceai ptr bb constipat: ceai de musetel, daca-i place. La noi a mers si Baby Calm, il luam de la Plafar, acum am vazut si in Carrefour, la ceaiuri.

Fetelor, cred ca si eu voi naste zilele astea, am eliminat dopul gelatinos, transparent, iar acum au inceput sa apara si firicele de sange foarte subtiri. Astept ceva contractii dureroase care vad ca pana acum intarzie... Sau poate sa se rupa apa.

39 si Tudor(5.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numai_eu spune:

Ce liniste e azi pe aici. Si eu sunt singura si asa ma mai plictisesc. Azi imi propusesem sa merg sa-mi cumpar si eu cele necesare pentru bagajul de spital, dar cu vremea asta si singura am renuntat. Sper sa mai astepte bebel pana o sa imi pun si eu la punct bagajul.
Felicitari Yoyoyo pentru bebe, sa fie sanatos si mancacios, iar tie refacere rapida si sa reveniti repede acasa.
Vas bine ati revenit.
Tamaraspt punem majoretele la treaba ca nu mai e mult si o sa-ti tii bebelul in brate!
Vorbeati acum cateva zile de depresia pre- si postnatala. Eu sunt cam somnoroasa de fel si imi e tare frica ca nu o sa-l aud pe bebe noaptea.
Florentina uite si pentru tine
Amely si Motanel v-am vazut pozele cu bebeii. Sunt niste scumpici. Abia astept sa-l tin si eu pe bebita al meu in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

DidiAlex... e greu.. pana ma acomodez... mai ales cu colicile, dar NU cedez!!! Dupa ce am trecut prin nastere NU vreau sa dau timpul inapoi si sa fiu iar GRAVIDA!!! Asta e clar!! Trebuie sa recunosc ca am mare sprijin in mama si in sot ca altfel as fi la pamant!!! Sunt o panicoasa... NU-MI vine sa cred!

Motannel MULTUMIM!!! EU picur cateva picaturi de ser fiziologic in fiecare nara apoi il strang putin de nasuc... Mai exista si pompita de nas cu care aspiri dupa ce i-ai "inmuiat" in prealabil cu ser fiziologic

Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Sa nu uit... sa mai apuc sa pun si eu cateva majorete... makr asa din joi in PASTE pt. cine apuc!!!


Tamara si Florentina


PS: Didialex... oricat de tarziu ai naste... sau ti s-ar parea tie de tarziu (Vezi cum e cu nerabdarea??? ) sa ma anunti si pe mine!!!

Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

yoyoyo felicitari pt bebelush
imi pare rau ca a durat mai mut si a fost mai greu
dar sunt sigura ca a meritat
abia il astept si eu pe Tavi al meu
poate vine si al meu mai devreme
ca la tine...


mihaela
37 sapt Octavian Andrei
http://new.photos.yahoo.com/mihaela_mateescu_toma/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

NUMAI_EU si eu sunt in aceeasi situatie ca tine,ma plictisesc ingrozitor.Eu ma tot gandesc ca o sa nasc mai repede si n-o sa apuc sa cumpar nimic pt bebe.pana acum am avut "interdictie"de la sot,care e un superstitios.
FLORENTINA eu pun de pe acum fetele la treaba,ca sa fiu sigura .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

ella_74 azi am vorbit si eu cu dr si mi-a zis acelasi lucru: nu ma sfatuieste sa port centura pt ca trebuie ca muschii sa inceapa sa lucreze iar. Merci, te pup
bubuleana

gabi

-Albert Mihai, 10.05.2007
http://photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Tamaraspt, Florentina
Curaj! Vin bebeii!

Am vorbit cu Iri. Va pupa pe toate si vine luni acasa, dar nu si-a revenit inca cu epiziotomia. Nasterea a fost grea - colul nu s-a sters, a ramas "manecuta". Din cauza asta nu i-au facut epidurala. In acelasi timp, cordonul ombilical a fost mai scurtutz si Cosmin nu prea cobora sau "impingea". La sfarsit saraca de ea nu prea mai stia ce se intampla, intrase si in panica.
Dar ce e important este ca amandoi sunt bine acum
O sa va povesteasca ea mai pe larg cand o sa poata ;) Radea zicand ca cineva trebuia sa nasca si greu in odiseea asta ;)

Florentina, Iri zicea ca daca vii azi/maine la Filantropia, va intalniti acolo ;) Ea sta in spital pana luni

Elteka, Didi, ma bucur ca sunteti bine

Andrada, iti revii tu, optimista ca intotdeauna ;) Pupa-l pe bebe Antonio din partea noastra :)

Anca 38+
poze
bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

elteeeka ce ma bucur ca sunteti bine.mai stai un pic in patut si vorba ta dupa 37+ poti incepe dansul.
multumesc ptr link au lucruri frumoase.

motannel, amely v-am admirat pozicile , sunt minunati bebelasii vostrii, vreaaauuu si eu.

poohy si pe mine ma doare capul, si mai am si greturi, is destul de suparatoare.tensiunea ii ok , dar am inteles ca in trim III sunt "normale" durerile de cap , nu?

35+Riana Alessya

poze

bebelina mea

Mergi la inceput