Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kiva spune:

as vrea sa pun o intrebare sondaj de opinie
eu , pt ca am avut evenimente nu tocmai placute (sangerari , clamydia..) merg la doi medici
unul mi-a prescris ELEVIT celalt nu
mie imi e teama de ingrasat...
oare ar fi bine sa le iau?
cele care luati va simtit mai bien de cand le luati ?



kiva12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kiva spune:

precizez : elevit , sau materna , sau alte vitamine pt sarcina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Kiva mie de ex nu-mi mai cade parul asa de rau decand iau Elevit.
Fetelor eu ma bag la somnic ca nu mai pot.
Vb mai pe seara

anca 14+

Maria
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Buna, fetelor, vad ca de vreo doua zile de cind n-am mai intrat ne-am inmultit, au crescut numarul bebeilor care si-au dezvaluit sexul, s-a deschis un nou capitol (sa ne fie cu noroc), vad ca sunt patru mamici cu gemeni (care e ultima, ca eu nu stiam decit de trei?).

Pussi, nu vrei sa vii la Bucuresti, la Iosup? A, deja ai stabilit sexul bebelusilor? Si cine stie, poate fetita e deasupra, ca fetele sunt intotdeauna mai vioaie.

Ramonella, am inteles ca te-ai tuns? Deci pina la urma nu l-ai mai suportat?

Kiva, felicitari pt printesa ta.

Dany, si eu ma epilez cu ceara si nu am nimic. Vad ca tu te faci cu ceara, ceea ce inseamna ca esti obisnuita. Deci nu cred ca o sa ai nici tu probleme.

Oana, bine ai venit, sarcina usoara si bebe sanatos.


Jasmin 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Kiva

as vrea sa pun o intrebare sondaj de opinie
eu , pt ca am avut evenimente nu tocmai placute (sangerari , clamydia..) merg la doi medici
unul mi-a prescris ELEVIT celalt nu
mie imi e teama de ingrasat...
oare ar fi bine sa le iau?
cele care luati va simtit mai bien de cand le luati ?



kiva12



KIva, aceasi frica o aveam si eu, sa nu iau vitamine ca ma ingrash, dupa care am zis ca pt bebe fac orice si uite ca iau vitamine de 2 luni si nu am pus nici un kg in sarcina pana akuma.


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

15+ mami de baietzel sau fetitza???

poza eco bb



www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96494.birthdue.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Kiva eu am luat Elevit si inainte sa raman, cam 3 luni. Nu m-am ingrasat niciun gram atunci, nu mi-a facut o pofta mai mare de mancare de cum era inainte. Singura diferenta era ca ma simteam mai bine.

De cand sunt insarcinata il iau zilnic si nu am probleme.Am luat vreo 2 kile pana acum dar nu le pun pe seama Elevitului
Dr. meu mi-a recomandat Materna, cica lui ii place mai mult pentru ca in loc de vit. A , Materna contine betacaroten...dar eu am inceput cu Elevit si m-am simtit asa de bine cu el ca nici prin cap nu-mi trece sa-l schimb.

14+

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ancad odihna placuta!!!!


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

15+ mami de baietzel sau fetitza???

poza eco bb



www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96494.birthdue.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeynat spune:

Va rog, stie careva pana la ce saptamana se poate face TT?

Laura 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Kiva, eu iau vitamine inca de dinainte de a ramine, de cind am ramas iau Materna si nu m-am ingrasat deloc. De altfel nu am luat decit 2 kg si sunt in saptamina 12. Si in afara de asta, nu ma gindesc decit ca bebe are nevoie de multe vitamine si minerale, pe care nu le poate lua din alimentatie, dat fiindca eu nu suport cam orice. Eu cu Materna ma inteleg bine, am luat singura inca de la inceput, fara prescriptia medicului. Cind am fost acum vreo trei saptamini pt prima data la ginecolog, m-a intrebat ce iau si cind i-am spus mi-a zis ca e bine. Vreau sa-ti spun ca nu-mi cade parul si nici macar nu am racit in astea aproape trei luni. Nu stiu ce sa-ti spun, dar nu cred ca ar trebui sa te gindesti atita la ingrasat ci la sanatatea copilasului. In al doilea rind nu toti medicii recomand vitamine, dar totusi ele nu fac rau nimanui, dimpotriva. In plus, gindeste-te ca poate mai tirziu ai sa regreti, daca nu iei. Binenteles, asta e decizia ta, nimeni nu-ti poate spune ce sa faci, dar: the baby comes first. Parerea mea.


Jasmin 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetelor mai puneti si voi pozici cu burtici!!!

Laura, eu voi face TT peste 2 sapt jumate cand voi avea 17/18 sapt.


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

15+ mami de baietzel sau fetitza???

poza eco bb



www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96494.birthdue.png

Mergi la inceput