Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Eu l-am aflat la eco abdominala si era ecograf 2D.

poze
vine bebe

Ramonel15+ Alexia Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Eu pana acum nu am facut nicio abdominala.
A incercat dr. meu ultima data, dar nu se vedea aproape nimic si a renuntat.

Herghelegiu mi-a facut tot intravaginala.

14+

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ce harnicute suntem..mamicile de sept.-oct. sunt la cap. 28 si noi...la 24!!!

Din pacate in Tm nu exista un Iosup care sa spuna sexul exact..asa ca nu ma grabesc ...mai vizez..Titi de la parter fetita, mai slabuta, plina de viata si mai grabita sa iasa afara..de asta s-a asezat jos si Titi de la etaj baiat: lenes, gurmand, nepasator..ii fura manacarea surioarei...



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

UAU ce superb ar fi sa aflu si eu ce este ...baiat sau fata....ca la 14 sapt sunt programata si eu la dr....sigur imi vor da lacrimile cand voi afla....si mai ales daca e baiat.....desi eu stiam ca doar la cea 3D sau 4D afli...si mai am atat de mult pana la 21 sapt........

Dar sanatos sa fie....stiti ce observ eu fetelor ca pe vremea mamicilor npastre nu mai erau atatea griji de sanatatea bebeilor.....pt ca erau majoritatea ok......iar in ziua de azi....auzi atatea...offff........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Hm....ce ma supara cei de la Municipal ca nu iti dau poza de la ecografie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Oana r - eu nu il simt pe bebe deloc.
stiti ca ma plangeam eu ca nu am burtica deloc. incepe si la mine sa se vada.cam de o saptamana asa.
Anca d - am programare la Iosup la 20 sapt si 3 zile..nu stiu, ma gandeam dc nu cumva e prea devreme, avand in vedere eventualele (Dne fereste!)urmari de la varicela.
maine la 15 ma duc la eco.zic eu ca la varsta asta a sarcinii ar trebui sa se vada ce e..cred ca va fi baietel, sa mai echilibram situatia pe aici.
Doamne ajuta numa sa fie intreg si sanatos!
si da, ma simt un pic mai bine.nu stiu daca e doar coincidenta sau nu, dar de vreo saptamana iau vitamine.
si incet creste si burtica si nu mai mi-e asa rau.
ma apuc iarasi de temele mele.v-am pupat.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

salutare mamici....!
Darleena....multumesc pentru raspuns......
Victo....nici eu nu il simt inca pe bebe......am 14 sapt ....dar am citit ca la prima sarcina nu toate mamicile sunt norocoase si simt bb-lul mai devreme de 16 saptamani....de obicei...pe la 18 saptamani....

fetelor....cum suportati caldura.....????
Eu am tensiunea mica de fel....10/6...dar acum in sarcina a scazut si mai mult.......iar de la caldura ajunge si la 8/5....si sa te tii atunci ameteli.........
eu evit cum pot...caci altfel...risc sa cad pe strada.....asa ca din casa in masina...si din masina la firma....de la firma in masina...si acasa...
....cat despre profesie.....stiu ca vorbeati la un moment dat....eu sunt de profesie jurist.....dar de aproape 4 ani sunt unit manager in domeniul asigurarilor.......
Pupici si aveti grija de voi!!!!!!!

gill
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Salut toate gravidutele, vitoare mamici de noiembrie-decembrie!
Iata ca si eu ma numar printre voi.

Iata si datele mele: DN 13.01.1981; UM 15.03.2007; DPN 17.12.2007

Mie nu mi se vede inca nici o burtica si nici nu m-am ingrasat deloc, in schimb ma pot lauda cu doua d-ne doctor care ma au in grija (nu stiu una de cealalta ), cu un munte de analize facute si cu 3 echo (deja). Saptamana viitoare ma duc din nou la ele; la prima am programare joi si la cea de-a doua, vineri.



Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

quote:
Originally posted by oana8188

Salut toate gravidutele, vitoare mamici de noiembrie-decembrie!
Iata ca si eu ma numar printre voi.

Iata si datele mele: DN 13.01.1981; UM 15.03.2007; DPN 17.12.2007

Mie nu mi se vede inca nici o burtica si nici nu m-am ingrasat deloc, in schimb ma pot lauda cu doua d-ne doctor care ma au in grija (nu stiu una de cealalta ), cu un munte de analize facute si cu 3 echo (deja). Saptamana viitoare ma duc din nou la ele; la prima am programare joi si la cea de-a doua, vineri.



Oana



Oana, BINE AI VENIT! alaturi de noi. Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen. Imediat te trec in listutza.
In ceea ce priveste burtica, stai linistita ca e inca devreme pt tine sa ai si oricum felicitari ca nu ai luat nimik in greutate. Cat despre cele 2 D-ne dr care te au in grija esti tare :).
Te pup.

Anca 15+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:


hello fetele!!

Victo, Gill, Oanar, nici eu nu il simt pe bebe, tot asa stiu si eu ac la prima sarcina il simti pe la 18 saptamani, de aia nu ma agit

pussi, cirese am vazut ieri in piata badea cartan.

Roxana, nu ai ajuns de la dr??? asteptam noutati!! si pozzzeeeeee

Dany, in legatura cu sexul , noua dr nu ne-a interzis nimik, la inceput ne-a fost si noua frica, dar apoi.....
bun venit celor 2 noi gravidutze!! sarcina usoara!


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

15+ mami de baietzel sau fetitza???

poza eco bb



www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96494.birthdue.png

Mergi la inceput