PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

lucians, intrebi daca imi plac momentele cu Daria? Pur si simplu e mortala, cum rade si chiuie de fericire...o dulceata de fetita. Te poti baza deja pe ajutorul ei la facut dezordine...
Si Philip e in acelasi stadiu de rascolit prin sertare, azi de exemplu se juca cu mixerul, il ridica si-l lasa sa cada, amuzandu-se astfel iar eu asteptam sa crape..poate maine daca mai e interesat de acelasi sertar!!!

Va pup si noapte buna tuturor!

Piersicoiul Philip www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">filme + varsta
www.dropshots.com/nicolica" target="_blank">mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

doniro, felicitari si sa ai o sarcina usoara. O sa fie foarte bine si pentru copii sa aiba varste apropiate

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

http://new.photos.yahoo.com/eugeniacroitoru/album/576460762390905087

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

anasia, oanaalex, Amami, Muuh, Ancutex, miti2004, lucians, eugcem, sunteti extraordinare!!! Nu va lasati pana nu imi urati chiar toate de bine si pana nu ma emotionati la lacrimi (deh, sunt mai sensibila acum...). Ieri mergeam prin parc si ma gandeam cum o sa ies la plimbare cu un nou nascut si cu un copilas de un an jum... Amandoi au nevoie de carut, pt ca Daria nu va merge asa bine. Ufff..... Aveti dreptate ca trebuie sa ma gandesc la partea buna, dar e asa de greu... Cred ca imi voi lua totusi ajutor, o bona ceva, pe care am norocul ca o pot supraveghea, fiind si eu acasa. In fine, voi vedea.
Va multumesc mult pt cuvintele care imi dau atata putere!
Mai vroiam sa va intreb cum imbracati bebeii noaptea? La noi in casa deja sunt 27-28 grade si as lasa-o pe Daria doar in maieu, desi se cam dezveleste. Voi cum faceti?

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006)

POZE FEL DE FEL
www.onetruemedia.com/otm_site/share_view_player?p=22bced91b6dc25146dc9bf" target="_blank">MA PREZINT
www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Sunt constienta ca multe dintre voi ma vor judeca, dar simt ca as minti daca nu v-as arata mesajul pe care am simtit nevoia sa il scriu la "mamici de ianuarie-februarie 2008". Poate reusiti sa va puneti un pic in pielea mea si sa imi spuneti sincer ce ati face. Asta e mesajul, asta e ce simt:

Cand va vad cat sunteti de fericite cu sarcinile voastre va invidiez sincer si imi aduc aminte ce am simtit cand am aflat ca sunt insarcinata cu Daria (fetita mea care are 10 luni). Am simtit pur si simplu ca ma detasez de lume, de tot ce e real; m-a cuprins ca o ameteala, stiti voi ce zic... Sotul meu isi dorea cu disperare un bebe si eu la fel. Ne chinuiam de 1 an si nimic. Deja intrasem la idei ca nu pot avea beb. Cand am facut testul el se pregatea sa plece la serviciu si nu am vrut sa ii spun atunci pt ca vroiam sa ne bucuram "pe indelete". In dimineata in care am facut testul, deci, l-am intrebat ce si-ar dori de ziua lui (eu tocmai vazusem cele doua liniute); el a zis imediat, fara sa stea pe ganduri: "un beb". Imaginati-va cat mi-a fost de greu sa ma abtin si sa nu ii spun ca il avem. Dar a meritat, pt ca atunci cand i-am dat vestea (nu am mai rezistat pana la ziua lui), eram cu toata familia la masa (parintii nostri, fratii). L-am chemat pe sotul meu deoparte si i-am zis ca ii dau cadoul de ziua lui mai devreme un pic. Cand i-am spus, a cazut in genunchi, a inceput sa planga ca un copil, eu la fel si............... Si a fost totul superb. Va spun toate astea pt ca ma simt groaznic acum!!!!! Sa ma ierte Dumnezeu si voi, care sunteti asa de fericite sau care asteptati sa se intample minunea, dar eu nu ma pot bucura de noua sarcina. Ma doare sufletul sa o spun, pt ca nu e drept fata de bb din burta mea, dar nu pot si nu vreau sa neg adevarul. E vina noastra, pt ca am fost neglijenti, dar sincer nu am crezut ca pot ramane asa de repede. Nu ne-am gandit deloc la tot ce implica o noua sarcina acum. Rar aud de mamici care nasc al doilea copil cand primul are doar un an si jumatate. Simt ca o voi neglija pe Daria, simt ca o pierd intr-un fel si ma doare de mor! Stiu ca e bine sa fie diferenta mica, dar ar fi asa de bine daca ar fi macar de 2 ani... Sunt atat de nehotarata. Acum imi spun ca va fi bine, ca asta e etc, peste 5 minute imi spun ca nu e o nenorocire daca renunt la sarcina acum si incercam peste un an.......... Sunt constienta ca trebuie sa iau o hotarare, dar pur si simplu niciuna nu imi da liniste.

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006)

POZE FEL DE FEL
www.onetruemedia.com/otm_site/share_view_player?p=22bced91b6dc25146dc9bf" target="_blank">MA PREZINT
www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

P.S. Ma simt atat de vinovata fata de voi, pt ca toate ati fost asa dragute si m-ati incurajat. Tocmai de asta nu pot sa va mint.

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006)

POZE FEL DE FEL
www.onetruemedia.com/otm_site/share_view_player?p=22bced91b6dc25146dc9bf" target="_blank">MA PREZINT
www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Doniro: felicitari pt sarcina! Pt restul, ai merita o mica bataita! Stiu ca va doreati inca un bb si ca doreati sa se nasca la anul...Acum nu pot sa inteleg ce te-a speriat! Tu crezi ca 6 luni in plus ale Dariei, ar simplifica lucrurile? La orice varsta, Daria va avea noi preocupari care te vor solicita! Sunt mame de gemeni, de tripleti...si se descurca. In celalalt grup de mamici in care sunt(de iunie-iulie 2003), una dintre fete a nascut 3 copilasi in 3 ani consecutivi. Nu i-a fost usor, dar spune ca e minunat cand ii vede cum se joaca si e fericita...Eu una nici nu m-as gandi la o intrerupere! Fruntea sus si bucura-te! In realitate, vi se implineste inca un vis!Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

doniro, eu nu am fost in pielea ta, dar pe undeva m-am simtit si eu aiurea, si m-a "ajutat" si anturajul sa ma simt si mai aiurea: cind am aflat ne-am bucurat toti trei, cu tot cu o teama de necunoscut. in schimb cind am spus parintilor, nici unul nu a fost incintat, au spus un "da" anemic si cam atit. asta m-a durut f. tare dar am inghitit, asta este. nu am avut cu cine sa impart bucuria (si temerile) si a fost tare greu.
nu te judeca nimeni!!! si nu trebuie sa-ti faci procese de constiinta! te simti un pic "altfel" acum dar trece.
eu cred ca nu o pierzi pe daria, din contra! si nu o vei neglija, sunt sigura de asta. asta a fost si primul meu gind si nu am neglijat-o pe krisztina. a fost greu, mai ales la inceput dar cu un pic de ajutor te vei descurca f. bine. au fost momente cind am stat in cumpana, crize de isterie dar cind ii vedeam pe amindoi imi treceau toate cele.
e greu de luat o hotarire, dar daca numai virsta crezi ca e o pb si faptul ca nu te vei descurca, atunci cred ca vei trece peste astea.
un bb e o minune, DD are grija de toti pe pamint, mai ales de copii!
imi cer scuze, poate am fost un pic off-topic si dezordonata in ce am scris dar pur si simplu tare m-ai impresionat.
iti doresc sa fii puternica!!!
si da, are dreptate martta cu bataitza!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
poze krisztina
poze robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by martta

Doniro: felicitari pt sarcina! Pt restul, ai merita o mica bataita! Stiu ca va doreati inca un bb si ca doreati sa se nasca la anul...Acum nu pot sa inteleg ce te-a speriat! Tu crezi ca 6 luni in plus ale Dariei, ar simplifica lucrurile? La orice varsta, Daria va avea noi preocupari care te vor solicita! Sunt mame de gemeni, de tripleti...si se descurca. In celalalt grup de mamici in care sunt(de iunie-iulie 2003), una dintre fete a nascut 3 copilasi in 3 ani consecutivi. Nu i-a fost usor, dar spune ca e minunat cand ii vede cum se joaca si e fericita...Eu una nici nu m-as gandi la o intrerupere! Fruntea sus si bucura-te! In realitate, vi se implineste inca un vis!Felicitari!

de Vlad(13.06.03)& Alexia(08.08.06)
poze



E f adevarat ce spui tu, ne doream bb2 repejor, dar ma gandesc ca daca ar fi venit peste 6 luni, sa zicem, Daria putea merge bine, deci nu eram nevoita sa o tin mai mult in brate (insarcinata fiind), iar cand nasteam ea avea 2 ani si cred eu ca incepea sa inteleaga unele lucruri de care nu va fi constienta la 1 an jum. Nici nu stiu ce sa mai zic si sa mai cred!!! Oricum mi-e greu sa cred ca as fi in stare sa renunt la sarcina, dar ma simt vinovata ca nu ma bucur din tot sufletul.

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006)

POZE FEL DE FEL
www.onetruemedia.com/otm_site/share_view_player?p=22bced91b6dc25146dc9bf" target="_blank">MA PREZINT
www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

doniro, eu pe robi il imbrac noaptea intr-un body fara minecutze si o salopetutza subtire cu picior si atit. nu-l acopar ca tot as face-o degeaba ca in doua secunde e descoperit. la noi sunt cam 25-26 grd.

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
poze krisztina
poze robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

gabitza, super domnisorica ai tu acolo! si ajutor de nadejde in gospodarie!!! ce frumos stie sa chiuie! bravo!!!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006)
poze krisztina
poze robi

Mergi la inceput