PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

Doniro, felicitari ma bucur p voi!lasa grijile, sa fiti sanatosi, ai sa vezi cum se potrivesc toate; diferenta o sa fie mica intre frati si o sa se inteleaga f bine;
pt urarile de La multi ani


Razvan

Alexandru Paul, Madara Aleksandra


anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
varsta bb
8-9 luni - cum ne distram la bunici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Buna, fetelor..
off..ma enerveaza vremea asta..in masina e cald de mori...afara bate vantul...Razvan transpira pana ajungem in parc sau oriunde am merge,asa ca trebuie sa mai stau nu stiu cat in masina sa se mai usuce......azi am fost in parc un pic,si ba era f soare si f cald,ba daca mergeam la umbra..era rece..
..abia astept sa vina caldura aia serioasa..sa mergem la plaja in fiecare zi..am vazut si lopatele si alte alea in Carrefour..abia astept sa ii luam..

SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic
www.dropshots.com/SARILLA" target="_blank">FILME,POZE,COMENTARII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Doniro felicitari pt BB2. O sa fie totul bine. Noi suntem 2 surori si e diferenta de varsta de 1 an si 6 luni si intotdeauna ne-am inteles super. Eu cred ca e f bine sa fie fratii de varste apropiate.

Va spuneam ca am avut o saptamana de cosmar din cauza dintilor. Luni si ieri a fost bine dar de azi dimineata isi roade degetelele si e cam marait iarasi. Pot sa fie maselele? Inca nu ne-au iesit tura a doua de dinti jos dar el roade la masele. Credeam ca o sa am o pauza dar se pare ca nu e asa.

Sa va spun si partea buna din toata povestea cu dintii, am reusit sa slabesc vreo 4 kg cu toate ca mananc ca si inainte. Cred ca stresul e de vina. Mai am de dat inca vreo 4 si ma declar multumita. Deja am cu 3 mai putin decat inainte de sarcina dar burtica persista si sport nu mai am energie sa fac dupa o zi cu Alex.

Va pupam si ma apuc de citit ca sunt in urma rau

Oana si bb Alex(05.08.2006)
Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amami spune:

Doniro FELICITARI pt.bb2 din burtica!!! Sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos! Fetele ti-au urat cele mai frumoase ganduri. Mi-a placut mult de Babee! Ma alatur si eu lor si iti doresc mult curaj, putere, sanatate si sa te bucuri si de sarcina si de Daria!

Amami si Sebi (17 Aug.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

doniro ce veste frumoasa. Felicitari!!! Un sfat personal: nu te mai lua dupa mama ta oricat de mult o iubesti. Stiu ca uneori mamele te pot pune pe ganduri, important este sa nu le lasi.
madyn homeopata mea este greu de suportat si eu nu prea o recomand dar nici nu renunt la ea pentru ca o stiu din copilarie si ea pe mine. Iti pot da datele de contact ale unei alte doctorite la care merge o prietena buna de-a mea si care a avut rezultate la fel de satisfacatoare.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutex spune:

doniro,FELICITARI!!! Mi-au dat lacrimile cand am citit de sarcina ta si mi-am adus aminte de bucuria imensa pe care am simtit-o in secunda in care am aflat ca voi avea un bebe. A fost ca si cum dintr-odata eram undeva sus deasupra lumii, m-am simtit binecuvantata. O sa fie minunat ai sa vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

Doniro ce veste mare ! ai sa te descurci, pt ca esti mamica si oricat suntem de obosite tot ne descurcam ! nasica mea are un baiat de 2 ani si 2 luni si o fetita de 1 an ( a fost ziua ei duminica ) si are 2 cezariene...deci, se poate. Ma bucura enorm vestea si iti doresc sarcina usoara, o Dariuta cuminte, bb2 sanatos si un sotz care sa te ajute in toate cele casnice

Bulinutza nu mai fii suparata, ca nu e obligatoriu sa faca diabet, trebuie sa manance cat de cat normal, adica asa cum ar trebui noi toti sa mancam. Daca e sa faca cineva diabet, tot face. Te

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

Crissa sa stii ca fi-miu a luat vreo 700 gr in ultimele 3 luni...nici el nu papa f mult, dar acum se si zbenguie toata ziua. Eu zic ca e ok.

Oanaalex nu stiu cum ai reusit sa slabesti asa de mult, adica sa ai cu 3 kg mai putin decat inainte...si inca mai vrei sa slabesti...bravo ! eu as vrea sa mai dau jos 2 kg...dar nu se lasa pacalite, doamne-fereste, chiar si asa cu un copil care ma zapaceste toata ziua...

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

WOW...! super veste ne dai Doniro!Ma bucur pt tine si pt Daria, ca va avea un fratior aproape de varsta ei.Ai grija de tine si de pitica! Te pupam si noi ca toate celelalte mamici.

Bulinuta,noi suntem exact pe invers.Am vrea sa facem kk macar o data,nu de 2-3 ori pe zi.Apropo...mamicile care mai alapteaza inca: bb vostri de cate ori fac kk pe zi? Si cum este:legat sau imprastiat? Io sunt tare stresata cu dansul,pt ca nu mi se pare a fi unul normal.Oricum va tb sa repetam coprocultura cel putin o data.

Andreea,fi'mea nu numai ca nu le suporta,dar i se pune si pata pe ele.Le arunca pe strada de nu se vad,iar 2 dintre ele duse au fost.Asa face si cu moatele si agrafele din par.Si io sunt mai disperata ca tine,pt ca are bretonul lung si mor s-o vad cu el in ochi.Am zis ca i-l strang cu scotch ca sa fiu sigura ca ramane asa cum i l-am asezat io

Sarrila,de ce nu-ncerci sa mergi in parc cu carutul doar,sa lasi masina acasa.Si pt noi,parcul e departe...cam la 2 statii de autobuz si uite ca merg de 2 ori pe zi:dim. si dupa-amiaza

Nicolica,ce barbatel sexi e Philip! Si tare vanjos...Nu ca n-am fi stiut...Pupe mama pulpanele lui si...cucu .V-am pregatit si noi 2 www.dropshots.com/day.php?userid=192635&cdate=20070516&ctime=211256" target="_blank">filmulete cu Daria,facute chiar asta-seara.Sper sa va placa ...

pupici

Gabitza cu Daria(14 iul'06)si Andrei(28 dec'96)

9-10 luni
Poze Botez www.dropshots.com/lucians" target="_blank">Filmuletewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b4c6219b5080ecf67c169&source=category&category_id=12" target="_blank"> Miniclip

intalniri de bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

E super dulce Daria

Raluca si pui mic Riana(2 iulie 2006)

Mergi la inceput