Urmatorul pas in vederea obtinerii unei sarcini

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Cosmy,

Fa-ti un cont la http://www.fertilityfriend.com/index.html. Iti calculeaza ei ziua ovulatiei in functie de evolutia temperaturii.

Din cate am inteles, in momentul ovulatiei, temperatura creste cu cel putin 2 liniute, de exemplu de la 36.8 la 37.0.

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmy spune:

Tia,pt raspuns!
Mi-am facut deja cont acolo, dar conform graficului ovulatia a avut loc in ziua 14.
Conform temperaturii mele, in ziua 14 nu era decat o liniuta in plus.........
Am inceput sa ma simt ca un robotel.......
Am hotarat ca in momentul in care reusesc sa-l aduc pe lume pe maria sa, dupa pupicurile de rigoare, am sa-i fac nota de decontare

,
C.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelursu@k.ro spune:

Multumesc mult pentru informatii. E dl.Ancar asa de grozav? Am o "mica" problema cu ovarul drept. Adica creste (deocamdata e de 4 cm) si un anumit domn doctor (nu spui cine persoana importanta)mi-a spus ca pot sa raman insarcinata, dar daca ovarul creste va fi nevoit sa mi-l scoata si odata cu el si copilul. Bineinteles ca am intrebat daca nu ar fi bine sa tratez ovarul inainte de a ramane insarcinata, ca sa nu am probleme. Dumnealui mi-a spus ca nu exista tratament si ca vom lasa natura sa decida. va rog dati-mi un sfat ca sunt tare dezorientata si necajita. Pupici o ursulica trista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Va rog sa imi spuneti daca a facut careva dintre voi dozare de FSH si LH in ziua a 20-a.Ciclul meu este lung de 30-33 de zile.Eu trebuie sa imi verific prolactina dupa tratament si doctorul meu a zis sa fac si FSH si LH.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetelor

Ce mai faceti????

Am revenit..dupa ce mi-am luat o scurta pauza ...o gura de mare ca sa imi mai treaca amarul .

Am sa deschid un alt subiect , partea a 2-a, pentru ca vad ca acesta s-a aglomerat si e greu de urmarit.

Si nu in ultimul rand le salut pe fetele care s-au alaturat grupului nostru de dicutii!

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

fetelor, imi cer scuze ca ma bag si eu asa...... povestea mea o puteti gasi tot la acest subiect "urmatorul pas in asteptarea..." la subiectul"SPER"
intrebarea mea este: cum pot face sa sterg sau sa modific harta care am facut-o la fertility friend? am facut-o pe luna trecuta si nu am stiut ca trebuie sa accesez "new chart" asa ca am scris sin continuare si calculatorul o vede ca pe o singura luna, asa ca nu pot incepe o noua harta cu data primei zile de ciclu.
ce sa fac? as face un alt cont cu alt nume, dar nu se poate ca ... nu stiu ce nu mai au disponibil.

anne-marry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Anne-Mary..subiectul tau l-am pus la "urmatorul pas in vedeerea unei sarcini-5" adica partea a 5-a..

Chiar as ruga moderatorii forumului sa inchida subiectele vechi de la "urmatorul pas....." nu si partea a 5-a :-)



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

multumesc annis!! a? ce parere ai de fertility friend?


anne-marry

Mergi la inceput