***Mamici de Mai-Iunie 2007*** (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Haide, Kid! Mai ai un pic!

Androix, Mihamora, sa va traiasca bebelusii!

Andrada, bine ai revenit! Antonio e un scump.

Imi faceam si eu sperante azi dimineata,dar...nimic! Pana acum stateam cu grija sa nu vina bb inainte de vreme si acum nu stiu ce sa mai fac sa iasa mai repede.

Ptr proaspetele mamici care vor sa plece cu bbeii...noi am fost in Antalya cand avea Tudor un an, fara el, dar am regretat apoi ca nu l-am luat cu noi. Aveau aia acolo tot ce vrei si nu vrei ptr bbei, incepand cu mancarea speciala proaspata si pana la baby-siting.



38+ si Tudor(5.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

M-AM INTORS DE LA DOCTOR,ASA CA DIN ISTERIA DE MAI(didi ):
NU NASC
Citez:colul e histicent(sau cam asa ceva)adica normal pentru o femeie la a 2 a nastere,adica moale nu total inchis dar exista.Nu mi-a zis cat are dar departe de a fi sters.
Adica ca acum 2 saptamani
S-a "minunat" de burtoiul meu si m-a intrebat cat a avut Iris.Se pare ca bebe e ceva mai amricel
Asa ca dupa imbalmaseala mea cu UM,DON-uri si alte ecografii nu se stie nimic.
Mi-a zis ca daca pana joi nimic(si eu sunt sigura ca nimic) sa ma duc vineri dimineata la spital sa incercam cu ceva:probabil calciu sau oxitocina.
DAR...daca colul nu cedeaza nu imi poate provoca NIMIC
Nu inteleg de ce eu nu nasc
Katty si Kid
Mihamora FELICTARI!!!
Androix FELICITARI!! asadar am avut dreptate...trebuia sa nasti!
Kay ne gandim la tine sa-ti ajute DD si printesa sa fie bine!
Ella exact asta m-a determinat si pe mine sa cad in depresie...TE ASIGUR ca va trece,odata cu perioada grea si acomodarea cu bebe.E adevarat ca nimic nu mai e la fel,DAR NU INSEMNA CA NU MAI POTI AVEA LIBERTATE.Vei descoperi alte moduri de ati dori aceea libertate,tu te vei schimba,nu-ti vei mai dori aceleasi lucruri si vei descoperii imense bucurii!!!!

SUNT TARE SUPARATA.STIAM EU CA NU NASC

poze
Iri 39+ 40+ si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Androix felicitari!
Andrada bine ai revenit! Te asteptam!
Mica e superb puiul tau!
Hai Kid! Curaj!
Ella cred ca si eu simt la fel ca tine! Abia cand ai bb-ul in brate vezi diferenta! Eu ma "trezesc" acum!


Alina-Mirela 35+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

pentru kid sa prinda epidurala si sa iasa bebele repede!

felicitari Androix - acum cateva ore ne vorbea de travaliu fals si acum deja e cu bebele in brate...

felicitari Mihamora- sa-ti traiasca bebelusul!

ralucami, esti mortala cu bagajul! stai linistita ca mai suntem cateva fete de sfarsit de iunie care sper sa prindem dpn-ul! din pacate kay a iesit din plutonul nostru... Kay iti tinem pumnii sa fie totul bine si sa se regleze tensiunea.

liviana ce mare e bebele tau din burtica: 3.800! pana in iunie trece sigur de 4 kg! Matei cat a avut la nastere?

cu asa agitatie pe forum, cred ca ma apuc si eu sa spal rufele lui bebe, ca ziceam ca las treaba asta pentru iunie!

Andreea 33+ Vladut
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Miniuta, ti-am trimis PM, e o liniuta jos intre cele 2 luni...Pozele sunt super, toti bebelusii sunt super !
Si eu vad ca am ramas in urma, sunt inca pe lista dar am zarit gravidute care deja au devenit mamici si erau dupa mine pe lista, fericitelor ! Eu azi merg la doctor, nu stiu cit are bebe greutatea,ultimul eco a fost cind aveam 18 sapt. dar sper ca totul e OK. Am dormit mult azi-noapte, dar avem nevoie de odihna, energie si mai ales prieteni ca voi !!
Ralucami, ziceai de circei, si eu am avut probleme, pe mine ma ajuta daca imping degetele spre genunchi, e nu tocmai placut dar merge ...sper sa intelegi, nu stiu cum sa descriu mai bine...
Acum pe ultima 100 de metri nu imi e prea foame, sunt mai stresata gindindu-ma la nastere...imi e cam frica dar asta e !
Va pup, Angela 30 wks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

M-am zapacit tare, am pus gresit saptaminiile -- am 39 de saptamini --

Angela cu bebe surprise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Andrada e superb puiul tau! Dragalas tare!

Alina-Mirela 35+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

poohy, angelabv, merci mult de adresa si parola. parola era buna (adica mi-o aminteam eu bine, cu adresa aveam probleme de nu ma puteam loga).

mama, tot uitandu-ma la pozele cu bebei parca parca imi vine si mie pofta...desi tot frica imi e...



just free your mind, and the rest will follow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

andrada bine a-ti venit acasa!!Antonio e un scump, sa-ti traiasca!!

katty, kid sa aveti nasteri usoare si bebei sanatosi.

kay multa sanatate.sa-ti ajute Dumnezeu sa fie totul bine.

ralucami si eu sunt curioasa cat o mai pus pe ea bebelusa.la 34 de sapt avea 2.250 gr.exact cum zici noi suntem apropiate ca varsta a sarcinii...si eu maghidez dupa tine si elteka..numai ca flacauasul ei are un avans serios... fata de fetitele noastre.

35+Riana Alessya

poze

bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Am intrat sa va rog sa ii faceti galerie si Alinei25 pt ca in cateva minute va face cunostinta cu bebele ei mult dorit si asteptat. A incercat si astazi o inducere a nasterii dar din pacate fara rezultate. Colul s-a incapatanat sa ramana rigid iar dilatatia la maxim 2 asa ca s-a decis ca este necesara cezariana.

Am sa va spun imediat ce am noi vesti despre ea si bb mic!

Felicitari tuturor mamicilor si nasteri usoare celor ce urmeaza!


Mihaela ,Robert Andrei20.01.2007 si Alexia- Maria26.08.2004

Mergi la inceput