***Mamici de Mai-Iunie 2007*** (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Cat am scris si am bibilit eu la mesajul asta, au mai aparut o gramada de posturi cu vesti noi.

Mihamora si Androix felicitari din tot sufletul!Refacere rapida si bebici sanatosi si voiosi! Sa veniti repede acasa !


Kay iti in pumnii sa decurga totul bine pana saptamana viitoare si sa nu ai nici o problema la cezariana !! Ai un medic despre care am citit numai pareri pozitive deci esti pe maini bune si tu si Sosonica! SIGUR o sa decurga totul ca la carte!!

Katthy pun majoretele pt galerie !! Sa ai o nastere usoara!! Sot de katthy multumim pt vesti! sa ne tii la curent!

Raluca si Maria Bucuria


POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Elteka,

multumesc pentru suport...sunt convinsa c-o sa depasim cu bine aceasta perioada de acomodare, de fapt trebuie...
ma gandesc totusi ca nu toate femeile care nasc traiesc drama mea...vezi tu, depinde la ce esti obligata sa renunti atunci cand vine un bebelus in viata ta...eu, daca am fost o rasfatata, acuma cad de sus si ma lovesc mai tare decat alte femei care, poate, nu avut cine stie ce expectatii si reusesc sa valorifice acest moment al maternitatii in modul cel mai natural posibil...ma gandesc, de ex, la o femeie simpla de la tara (nu vreau sa jignesc pe nimeni), pai ce, crezi va face ea depresie postnatala? ce crezi ca-i va lipsi din vechea viata? ca vaca tot o sa mulga in continuare, la cules tot o sa mearga; asa, noi, cu atatea tentatii si atatea renuntari cum sa nu ajungem sa tanjim dupa ce am pierdut?
Ma uit la bebelus cand in alaptez si-mi dau seama ca eu l-am iubit doar la nivel de concept, m-am indragostit de ideea de bebe, dar de abia acum, cand il tin inbrate, invat sa fiu mamica, sa-l descopar cu adevarat si sa-l iubesc.

poohy,
mama denaturata? io deja planuisem inainte se nasc ca in septembrie cand bebe are 4 luni, sa-l lasam acasa cu bunicii si eu cu sotul sa plecam in vacanta la Barcelona; acuma, dupa ce bebe a venit, ma mustra constiinta ca am gandit asa si ma felicit ca nu am rezervat nimic

ancamari,
in Cuba cu bebe de 1 an? e chiar foarte mare; cand am fost in Maldive, am vazut cupluri, in special de britanici, care aveau cu ei bebelusi de 3-4 luni; za zbori din UK 14 ore cu un bebelus pe o insula pierduta in Oceanul Indian unde doctor, in caz de nevoie, gasesti daca zbori cu hidroavionul cateva mile mi se pare incontienta; e de-a dreptul chinuitor si mi-am promis ca eu n-o sa-mi iau copilul in vacante decat atunci cand va fi "eligibil" ;

, mamica de David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

am rugat-o pe mami sa-l roage pe tatisa va spuna ca m-am internat azi 15 mai 2007 pe la ora 11.30-12.00 la municipal, ca nu am putut sa ma iau dupa doctor sa ies pe 19, ca nu imi place sa-mi spuna lumea ce sa fac

inca nu am iesit pentru ca mami nu imi da voie!!! s-ar putea sa mi se para, dar se chinuie putin!!! promit sa nu plang prea mult si sa mananc mult laptic!!!

as mai scrie, dar parca vad o luminita la capatul tunelului si mi se pare interesant!!!




Teodora Ana 40+ Mihail Vladimir

Poze burtica : http://www.onetruemedia.com/otm_site/auth_sequence?work_id=2780000#visualMedia_1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Bine v-am regasit!

Msemcu, Cioaca, Vas, Dianalaura, lulu26, Mihamora si ANdroix sa va traiasca minunile si sa va bucurati de ele!!!

Noi am ajuns ieri acasa si... azi-noapte ne-am chinuit tare... Mare noroc am cu mama... Am chemat-o si a dormit ea cu bebe pe burta... Tare panicoasa mai sunt Nu voia sa suga si eu trebuie sa ma mulg E pututros ce sa mai dar e un scump si un dulce ca doar e al meu!!!

AM trimis poze cu el pe mailul comun ca la cat timp am... nu pot sa le postez pe site!!!

Va pupam pe toate si speram sa redevenim activi cat de curand!!!

TICKER-ul meu!
HAINUTZE Antonio
Andrada 39+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Ella,

Mihail Vladimir, multumim de vesti! Si multumeste-i si lui tati, si ureaza-i nastere usoara lui mami!!!


Andrada, bine ai revenit!! Ma duc sa il vad pe bebe Antonio
E un frumos Antonio!! Ce fericit si multumit e el in pozele astea Imi place si "tunsoarea" ;)

Anca 38+
poze
bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Kid - mult curaj! Hai afara repede Mihail Vladimir! Sa vezi ce frumos e! Taticule, transmite-i incurajarile noastre sotioarei!

Andrada, bine ai venit acasa! Ai rabdare si ia-o incet! Bine ca are cine sa te ajute. Sper sa pot si eu s-o corup pe mama vreo sapt. Ma duc sa vad baietelul mult asteptat.

Anca, 39s fix Andrei Cristian
burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

KID pun majoretele si pt tine!!!Nastere usoara!!


Holly Molly ma duc sa-mi fac bagajul pt spital ca daca mai dau refresh de vreo 2 ori vad ca am ramas doar eu pe lista de gravidute!

Raluca si Maria Bucuria


POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

michigan
Androix felicitari!

36+Alma-Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Moama, dar eu nu pot sa merg la culcare, curg posturile...sie u care ma plangeam ca nu mai scrie nimeni...

Ia uite si cate s-au intamplat...

Androix, cu travaliu "fals" e deja mamica Felicitari, Andreea!

Andrada, bine ati venit acasa . N-am cuvinte sa-ti explic cum astept poze de Antonio, asa ca fie-ti mila

Liviana, poate n-au legatura, nu bag mana in foc, dar eu am vazut diferenta...Se poate sa fie coincidenta. Oricum, incepe sa-mi placa sa fac experimente, am de gand sa mai incerc o data...si o sa incep cu alimentatia preconceptie (daca o sa il pun pe tati sa manance ce NU manca inainte, poate nimerim o fetita). Durduliu e si al tau bb2

Ella, ai perfecta dreptate!

Poohy esti totala!

Raluca, sa fim serioase: uita-te la oamenii din jur, arata traznet. E rezultatul unui meniu sanatos de secole. Mai vad cate un mos in metrou, jur ca are 100 de ani, dar e sprinten si aranjat de-mi scot palaria. In fata lor, a tuturor. Dar faza e ca...la mine nu tine. Ma bucur ca m-am alimentat sanatos pana acum, dar faza cu ingrasatul porcului in ajun mi s-a potrivit intotdeauna M-as fi bucurat sa darami tu stereotipul (ca eu saptamana trecuta nu luasem in greutate, dar nici bebe...acum am luat amandoi...el 600, eu dublu)..dar si daca nu, tot e bine. Totul va fi bine

Eu nu gasesc mesajul lui Kay , dar Kay - mult curaj si sanatate!

Ma duc in pat ca sotul meu e deja nervos Cica exagerez cu forumul asta Eu ma simt ca intr-un film serial...sunt mai multe fire ale actiunii, le urmaresc pe toate, traiesc fiecare moment, fiecare mesaj/episod imi starneste o gramada de sentimente... Hai, ca daca o sa continui pe tonul asta, va suna a telenovela

Pana la episodul urmator, va pup si [majorete]

Asa creste bebe
Si asa creste burtica mea
Poza minunii mele/Viata in formare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miniuta spune:

ajutor!! cine imi trimite si mie adresa de poze si parola??? vreau sa il vad si eu pe bebeul andradei....

bine ai venit acasa, andrada, sanatate si rabdare, restul cica vine cu timpul!

didialex, merci de pontul cu tchibo. pe mine ma intereseaza doar paturica, sac mi-am luat de la dm, daca nu ma insel. si majoritatea hainutelor le-am luat de la c&a, cateva de la h&m, si altele...chiar si de la dm am luat niste body-uri care se leaga, fara capse sau nasturei (cica sunt din bumbac ecologic???). eu mi-am luat pompa de la avent, aia manuala. acum ma intreb ce sa fac cu sterilizatorul si incalzitorul de sticle. habar nu am care ar fi mai bune...

cineva mi-a recomandat sa caut in ziar, adica sa iau sterilizatorul la second-hand, dar mie nu-mi vine....oare ce sa fac??





just free your mind, and the rest will follow

Mergi la inceput