Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

super banc, ca tot suntem pe picior de referendum:

Un individ e nevoit sa opreasca masina datorita unei congestii de trafic. Deodata, cineva ii bate in geam. El deschide si intreaba "Ce s-a intamplat?" "Teroristii i-au rapit pe cei 322 de parlamentari si cer 10 milioane de dolari rascumparare. Altfel ameninta ca ii vor stropi cu benzina si le vor da foc. Acum mergem din masina in masina si facem o cheta." "Bine" - zice omul din masina – "Si cat da fiecare?" "Cam 5 litri..."

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:



Dianocica, ia de aici.
Nu am fost la miting ,dar vom merge la vot!

Si apropos de saptamana sanatoasa:propun sa dam unda verde inghetatei ,ca e canicula ,nu?

Si CAPSUNI: a mai papat cineva care alapteaza?
Ca am in frigider, tot zic ca nu pap mult, dar nu ma pot abtine sa nu mai bag una rece si buna in gura di 10 in 10 minute.Ca au aparut astea romanesti.

"minunea mea"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:



A_deju: Foarte tare dom'le !!

"minunea mea"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Buna fetelor!!!scuze ca am ramas datoare niste raspunsuri dar pur si simplu nu a,m avut timp,am avut niste zile pline,copila mea e fff maraita,si vrea numai in brate,,vai de capul meu,cred ca am invatat-o rau....Cum suportati caldurile astea,dar bebelusii?

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
Alessia luna 4,Alessia luna 5,Alessia luna 6,
Alessia luna 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
dolores eu aseara am deschis geamul la sufragerie, am lasat usa deschisa la noi in camera ca nu se mai putea de cald! pastile de tantari nu voi folosi, dar aparat cu lichid, da. de imbracat noaptea in body cu maneca lunga (cred ca azi trecem la maneca scurta), pantalonasi subtiri si sac de dormit. cred ca la noapte renunt si la sacul de dormit, pun o paturica. la vara mai mult ca sigur ca vom dormi cu geamul deschis la noi in camera.


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

a! trebuia sa mai zic sarbatorilor zilei!
sa o strig tare tare pe MIRO. si sa pup toate toate mamicile! si toti bebelusii!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_L spune:

quote:
Originally posted by Lavinia_P



Dianocica, ia de aici.
Nu am fost la miting ,dar vom merge la vot!

Si apropos de saptamana sanatoasa:propun sa dam unda verde inghetatei ,ca e canicula ,nu?

Si CAPSUNI: a mai papat cineva care alapteaza?
Ca am in frigider, tot zic ca nu pap mult, dar nu ma pot abtine sa nu mai bag una rece si buna in gura di 10 in 10 minute.Ca au aparut astea romanesti.

Lavinia, mamica lui Mihaita (26.11.2006)
"minunea mea"



Eu am mancat capsuni si fragi si mure si nu s-a intamplat nimic. Din partea mea POFTA BUNA!

Cris mami de Alessandra (26.12.2006)
poze Alessandra
tot noi!
cat eram de micuta !
crestinare Alessandra
varsta Alessandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

vad ca sunt singurica pe aici!
in alta ordine de idei... portocala nu i-am dat dar am bagat para la greu de dimineata. drept urmare, a facut si al meu kk, nu moale, dar manar cu am mai facut pietricelele alea care ma imbolnaveau pur si simplu.
acu' mai multe intrebari:
1. cat suc de fructe pot sa ii dau pe zi? ca apa nu bea, cu ceaiul nu se omoara, in schimb dimineata dupa ce ii dau 60 ml de suc plange ca ii iau biberonu si ca nu mai e suc. eu i-as mai da si in timpul zilei, eventual seara, dar mi-e sa nu fie prea mult.
2.maine ma apuc de supica. ce fac ii dau doar zeama la inceput sau incep direct cu legume pasate? zeama i-o dau ci bibe sau cu lingurita? cat?
3. ce program de iesiri mai aveti? ca noi iesim pe la 10.30, dar pe la 12 trebuie sa intram in casa. am gasit eu un parc unde e numai umbra si e chiar racoare, dar totusi..... chestia e ca dani se trezeste pe la 8.30-9, papa la 10, deci nu as avea cum sa ies mai devreme. si nici sa nu ies deloc nu mi se pare ok.
4. ce fel de crema de soare imi recomandati?
asa... vroiam sa mai zic pt mamicile care se plang ca nu papa bebelusii... cum e la noi: vad ca dani mananca mai bine de la borcan, explicatia pe care o gasesc eu este aceea ca fructele sunt mult mult mai fin pasate. in plus daca vede biberonul de suc, plange pana il primeste. si nici nu mananca dupa ce bea bine cu suc, plange ca vrea mai mult. asa ca eu ascund sucul, ii dau fructele pulpa si abia apoi scot la iveala sucul! mult mi-a luat pana m-am prins
si cam atat pt acum


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:

quote:
Originally posted by a_deju

super banc, ca tot suntem pe picior de referendum:

Un individ e nevoit sa opreasca masina datorita unei congestii de trafic. Deodata, cineva ii bate in geam. El deschide si intreaba "Ce s-a intamplat?" "Teroristii i-au rapit pe cei 322 de parlamentari si cer 10 milioane de dolari rascumparare. Altfel ameninta ca ii vor stropi cu benzina si le vor da foc. Acum mergem din masina in masina si facem o cheta." "Bine" - zice omul din masina – "Si cat da fiecare?" "Cam 5 litri..."

Deea, mami de Eric (15.12.2006)





am ris in hohote ...era sa ma inec cu iaurtul si am sculat-o si pe fi-mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

lavinia beton. sa ne traiasca . eu am mancat capsuni -pardon, capsune, ca asa ne mananca n fund sa mai schimbam cate ceva - da' putine ca nu ma omor dupa ele, plus ca habar n aveam ca nu e bine...care i baiul?
laura
1. habar n am dar ideea e ca, in timp, tre sa iunlocuiasca o masa de lapte cu una de fructe. deci cred ca poti sa dai mai mult la masa aia.
2.mama si copilu' zice ca nu zeama, ca e un rahat, da i direct legumele blenduite.
3.seara dupa 6 si dim cateodata intre 8 si 10
4. fara filtru chimic


diana si david ( 03.12.06 ) vor spune nu
www.acsis.ro/home.php" target="_blank">ajuta-ma sa cresc alaturi de mama mea

Mergi la inceput