Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_L spune:

Vrem si noi pe listuta

26 decembrie (05:23) - Cristina_L, (16.04.1974) , 40s - nastere prin cezariana ,
Alessandra Elena, 3640 g, 50 cm, Apgar 9

Cris mami de Alessandra (26.12.2006)
poze Alessandra
tot noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

in primul rand va multumesc ptr urari...si ca existati !!!!pup dulce si pe fratiorul Eric !nu stiu dk voi ati obs ,dar sunt 2 poze puse de A deju ieri in care motanul e surprins in timp ce face abdomenele !!!!e mortal!!!
eu credeam ca ei cu cat se fac mai mari cu atat o sa fie mai usor,de unde !!!!de ex fiica mea ,afara,numai in brate serveste!nu mai pot,ptr mine iesitul afara e o aventura.ma cocoseaza efectiv !as lasa-o sa urle dar se uita lumea asa urat....!!!
ahhh!Dianocica,nici eu nu am primit nici un ban inca....dar sunt aici,astept....
va pup si va doresc o zi buna!

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Neatza fetelor!
Cafeaua am beut-o de mult dar va invit la un ceai de menta, ca tot e bun pe caldura asta!!!
Cateva raspunsuri:
Kokorina, apa de la Izvorul alb de care ti-au zis si fetele. Atentie insa ca nu trebuie fiarta fiindca apa se evapora si creste continutul de saruri! Mai buna este Humana Wasser Baby (cred ca asa se scrie) care mai scumpa, dar e speciala pt bebelusi!
Nici Rares nu vrea apa sau ceai deloc, dar eu perseverez. Tot reuseste sa bea 20-30 ml de apa...mai ales cand e fff cald.
Cu muzicuta...stiu ce spui...fostul meu sot avea aceeasi manie cu cantatul la chitara, in conditiile in care habar cu avea de note iar ureche muzicala nema...Asa ca, intr-o zi, la nervi, am trantit-o de pereti si zob s-a facut...nici nu a indraznic sa-si ia alta...
Ei...abia astept sa o vad pe Sophia cu cercelusi...persevereaza!!!
Si tin pumnii pentru controlul de azi!
Dolores, eu tin geamul inchis, insa pun umidificatorul, care functioneaza cu apa rece si mai scade cu un grad-doua temperatura!
Flore, pupam bb-lina cu ghetute!!!
Ma alatur si eu fetelor care spun un NU raspicat premergatorului...bebe o sa cada in funduletz de sute de ori, dar asa invata sa se ridice si sa mearga...nici noi nu am avut premergator si am crescut bine merci!!!
Asiza, felicitari pentru alergat...tine-o tot asa...Nu te supara operatia cand faci efort?
Si La multi ani!!! pt motanul motanos de A_deju si pt printesa de Daphna!
Si un special pt super mamica Yagmur si pt bebele ei!
Apropo, fetele din Bucuresti, ati primit alocatia luna asta? Eu de 2 luni nu am mai primit nika...si am o foame de bani!!!
Gata , fug la munci...v-am pupat pe toate!

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

LA MULTI ANI!!! Eric, Elisa si Alex

Donia si sa speram ca o sa ne revenim din oboseala cat mai curand.
Bambo, Asiza mercic, abia astept sa vad cum reactioneaza micuta pe drum. Sper sa fiu surprinsa pozitiv
Si in legatura cu cumparaturile vom merge si la IKEA si cica vom prinde un week-end cand toate magazinele au reducere 10%.Mergem in Gratz.
Crikett

Cristina L nici noi nu folosim perinuta si cred ca nu o vom folosi inca o vreme.

Alocatia am primit-o dar indemnizatia inca nu.
Dosarul l-am depus in martie.



Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Salutare,

Hopa si eu,cu un oki in urma,cu unul sa raspund.

Dolores, pediatra a zis ok si la Raid din ala cu likid.Eu il tin cateva ore noaptea dar cu geamul deschis la camera de-alaturi si usa glisanta de la camera noastra deschisa.Pe la 4 dimineata il scot din priza.
Si da,voi deschide si geamul de la camera noastra cand nu e vant (cum a fost aseara) si e prea cald,desi soacra-mea a facut niste oki mari cand i-am zis ca tinem geamul deschis si noaptea..

Am vrut sa mai arat Dianocicai ce tricouri pro-Base ne-am tras (io si sotul) dar sunt la uscat pe sarma.

Mie imi ies peri albi dimineata cand e super mofturos si acu mai e si cald si imi dau lacrimile pe bune cand ma gandesc ca in curand vom avea 40 de grade si eu deja ma sufoc la 30.Plus ca urmatoarele 2 saptamani nici urma de ploaie...

Va recomand documentarul "An incovenient truth" !

Am vazut poze de Kokorina si A_deju-pe langa puiutii minunati..niste soti sexosi...
Kokorina,vrei sa iti trimitem o muzicutza adevarata..?Glumesc!Mai ascunde-o..tot mai scapi cateva ore pana o gaseste.

Va pupam ! (si noi avem poze mai)

"minunea mea"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Lavinia_P
Am vrut sa mai arat Dianocicai ce tricouri pro-Base ne-am tras (io si sotul) dar sunt la uscat pe sarma.
baga baga ca mor de curiozitate. ce tare sta si se uita la saltelutza


diana si david ( 03.12.06 ) vor spune nu
www.acsis.ro/home.php" target="_blank">ajuta-ma sa cresc alaturi de mama mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

quote:
Originally posted by dianarus78
katerina, roana - premergatorul NU! e comod pt parinti dar natural pt bb e s-o ia intai in 4 labe, sa invete sa cada in funduletz si abia apoi sa se ridice... unde era interzis? parca in canada?! doniaaaaaa...... asa e?




Aaa, eu am intrebat doar de servetele umede. Si eu sunt anti-premergator.

Fetelor, multumesc ptr raspunsurile primite.
Am vazut ca intrebati de cum ii tineti imbracati noaptea. Noi pana sa vina caldura asta mare il culcam in pantalonasi subtiri (chiar scurti) si un body cu maneca scurta, plus paturica subtire. Acum pe caldura il culc in body sau (acum 2 seri) l-am culcat doar in pampers , si il acopar cu un scutec.



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

www.dropshots.com/extazis" target="_blank">Poze Anelin-George
Ne dati si noua un vot? Acesta este linkul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_L spune:

Dragi mamici ne recomandati si noua un storcator de fructe buuuuun ?

Cris mami de Alessandra (26.12.2006)
poze Alessandra
tot noi!
cat eram de micuta !
crestinare Alessandra
varsta Alessandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_L spune:

quote:



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

www.dropshots.com/extazis" target="_blank">Poze Anelin-George
Ne dati si noua un vot? Acesta este linkul



Am incercat sa va votam dar cer numar de mobil din tara ...

Cris mami de Alessandra (26.12.2006)
poze Alessandra
tot noi!
cat eram de micuta !
crestinare Alessandra
varsta Alessandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Cristina_l , eu am storcator Philips comfort plus.
sunt super multumita.
lasa putina pulpa si sucul este super bun.
stoarce tot inclusiv morcovi
dintr-un mar si un morcov ies 250 de ml.

te pupi
Multumim fetelor de urari. Si noi va pupacim tare

Mergi la inceput