Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

:)) :)) M-ati facut de rid aici singura ca nebuna in fata monitorului :))
Ar trebui sa nastem in grup sa ne sustinem si acolo :)


------------------------
Flory 14+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Vai, fetele, ce frumoase sunt povestile voastre despre ziua in care veti naste. Eu una, desi voi naste prin cezariana, sper sa se intample in felul urmator : sa nu am programare pt cezarian, sau chiar dc am sa vina bebe mai repede, adica sa se declanseze nasterea ca sa vina bebelina cand vrea ea, nu cand vrea dl dr. Am si eu o pasarica la cap......dar mai departe de atata nu m-au dus gandurile ca ma apuca frica cand ma gandesc.....eu am oroare de spitale si de medici si etc.

Anca 15+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by Sheritra

Io nu-mi voi sterge lacul, asta e la americani cu respiratul unghiilor, ca ataseaza nu's ce cleme la unghii care urmaresc pe un monitor naiba stie ce jmekerii, ma duc la cuafor, fac unghiile si la picioare, sa fiu gigea, ma epileaza sotu peste tot, ma spal bine pe dinti sa-mi miroasa gura a flori de zambile, ma paurfumez, las si eu biju-urile acasa, iau o gioarsa de telefon la mine (ca se fura la greu) plicul cu maruntei, halat cu buzunare mari, niste slapi harsa-harsa (ca se fura si astia, tot la tine tipa ca nu tii minte unde i-ai lasat si faci balamuc)50 perechi chiloti si o trusa de manichiura, ca dupa nastere e fata umflata si sa nu planga Alsia cand ma vede!

Shery 15+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta


eu le sterg, sac, ca la unguri..mi-au pus un carlig de rufe pe degetul mijlociu...stiti voi care si pe monitor aparea tensiunea, niste grafice..de genul celor bursiere, dar nu asa de colorate Si poate s-or fi modernizat si astia din TM de anul trecut!!!
Si vezi ca la chiloti, cica-i la moda la proaspete mamici de unica folosinta ... ca prezervativele! Vezi ce ai patit daca n-ai folosit prezervative ...si n-ai fost cuminte.. ti se umfla burta



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Vai, fetele! Cred ca iar am simtit-o pe bebelina, fix sub buric un falfait mic dar f emotionant. Ca altceva nu cred capoate fi sub buric falfaituri.

Anca 15+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

[/quote]

Si vezi ca la chiloti, cica-i la moda la proaspete mamici de unica folosinta ... ca prezervativele! Vezi ce ai patit daca n-ai folosit prezervative ...si n-ai fost cuminte.. ti se umfla burta



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi
[/quote]

Monica Dascalescu-i taica'su , ea mi-a umflat burta chiloti de unica folosinta....or fi scumpi? poate merg spalati o data? mai scad din costuri

Shery 15+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dama spune:

quote:
Originally posted by an-k

vad ca se discuta despre nastere, normala/ cezariana...?...

Eu sunt pro nastere naturala si militez pentru ea. Anticorpii pe care ii ia bb, faptul ca si el participa activ la nastere si schimba mediul treptat si natural. Dar 'sa dam Cezarului ce-i al Cezarului' cezariana a salvat multe vieti, si sunt de acord ca pentru orice problema cu risc, cat de mic ar fi el, as opta pentru cezariana (zic 'as' pt ca aici doar medicul decide daca e cazul sau nu).

Dama, am vazut ca esti din Belgia, unde vei naste? Esti in partea valona sau flamanda?



An_k, subscriu la ce ai scris despre nasterea naturala. Of, si acum regret ca nu m-am dilatat suficient in cele 15 ore de travaliu si sa nu ajung la cezariana. Recunosc ca a doua zi eram ca noua, dar mi-ar fi placut sa simt cum iese puiul meu pe unde trebuie. Tu cum ai nascut prima data? Mie acum mi-a spus dr ca 80% voi naste tot prin cezariana, dar ca mai vedem pana atunci. Cei din Franta imi spusesera ca la a doua nastere pot naste normal...deci chiar nu stiu ce sa mai zic. La mine nu conteaza ca ma chinuiesc eu mai mult (oricare din cele 2 metode ar fi), ci sa-i fie lui bebe bine.



11+
David (18.11.04), pilotul "avid"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Fetele, eu v-am pupat, plec acasa si nu stiu dc reusesc sa intru de acasa, ca ma apuca somnul. Asa ca va pup si va doresc o seara placuta si vb maine.

Anca 15+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by alfa_anca

Fetele, eu v-am pupat, plec acasa si nu stiu dc reusesc sa intru de acasa, ca ma apuca somnul. Asa ca va pup si va doresc o seara placuta si vb maine.

Anca 15+ Elena


O seara buna Ancuto, si Elenei, ca face fal-fal "vreau acasa sa pap", sa-ti traiasca!

Shery 15+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dama spune:

quote:
Originally posted by alfa_anca

Vai, fetele! Cred ca iar am simtit-o pe bebelina, fix sub buric un falfait mic dar f emotionant. Ca altceva nu cred capoate fi sub buric falfaituri.



Alfa_anca, mie mi se pare cam sus (sub buric) ca sa fie bebe. Uterul la varsta asta e inca pozitionat jos si e cam de marimea unui gref.

Chilotii de unica folosinta daca ii speli, risti sa ti se destrame in maini. Sunt de 2 feluri, din material ca cel de pampers (partea exterioara care e ca hartia) sau ca ciorapii aia de dama plasa.



11+
David (18.11.04), pilotul "avid"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Buna, fetele.
Mooaaaama,ce harnicute sunteti voi....am facut nani un pic si gata capitolul vechi si 3 pagini din asta nou; sa fie cu noroc.
Asa cum zicea si anca, eu voi naste obligatoriu prin cezariana, datorita varstei.Programarea o sa o facem cam cu 3 sapt. inainte de DPN,cel putin asa mi-a zis dr.,dar cum mi se pare ca mai e o vesnicie pana atunci, inca nu ma gandesc la asta.
Pussi, cam asa cred ca-mi voi face si eu programul (oricum ai fost mortala cu descrierea)..
Vreau sa va zic ca imi place tare mult atmosfera de aici, sunteti foarte vesele si optimiste si asta ma ajuta sa trec peste momentele mei grele.Si pentru asta va multumesc (doamne, ce sentimentala am devenit, acu' la batranete!!!!)
Va pupic pe toate, ma duc sa pap (a cata oara azi, oare?)

Valentina 9+
noi doi

Mergi la inceput