Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Eu vreau sa nasc fie usor, asa, ma las pe vine, ma screm un pic si voila Alesia, daca nu la cutit, ca ce citesc pe la Nasterea unei stele, mi se face parul maciuca!

Shery 15+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

vad ca se discuta despre nastere, normala/ cezariana...?...

Eu sunt pro nastere naturala si militez pentru ea. Anticorpii pe care ii ia bb, faptul ca si el participa activ la nastere si schimba mediul treptat si natural. Dar 'sa dam Cezarului ce-i al Cezarului' cezariana a salvat multe vieti, si sunt de acord ca pentru orice problema cu risc, cat de mic ar fi el, as opta pentru cezariana (zic 'as' pt ca aici doar medicul decide daca e cazul sau nu).

Dama, am vazut ca esti din Belgia, unde vei naste? Esti in partea valona sau flamanda?

Fetelor voi ce stiti despre listeria? Iar incep ca si sarcina trecuta, ma enerveaza tare faptul ca aici nu se face. Intreb dr pai bine si daca mananc maioneza de casa cu ou crud.?..(nu ca as manca) Imi raspunde ca riscurile sunt sub 1%, voi ce stiti?

Azi am fost la dr, Bia mea are varicela, mi-a luat sange pentru primele analize si m-a trimis la ginecolog, de-abia astept sa fac si eu eco sa-l vad pe bb. am uitat sa-i spun drului de capiata, sambata am sangerat k lumea, adica era rosu deschis dar mult/ destul. S-a oprit imediat cred pt ca in aproximativ 10 min am fost inapoi sa verific, dar sangerarea se oprise. Voi discuta mai multe cu ginecologul.

Va pup si mai scriu.



anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Eu vreau sa nasc natural cu epidurala.
Nu prefer cezariana din aceleasi motive, pentru ca exista "sanse" sa ma refac greu. Si daca nu sunt complicatii, operatia e operatie si necesita mai mult timp decat refacerea naturala.

Fetelor adaugati-mi si mie acolo pe prima pagina doctorul: Alexandru Epure la Caritas. Desi el acolo asista la nasteri, nu prea cred ca vreau sa nasc acolo, asa ca ma gandesc serios la Euroclinic, dar pentru moment trec Caritas.

14+

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu ink nu vreau sa ma gandesc la nastere, sigur de prin luna a-7-a numai la asta imi va sta capul, pana atunci prefer sa ma bucur de sarcina!!! oricum voi face cum av spune dr ca va fi mai bine pt sttrumfulica si pt mine!


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

15+ mami de baietzel sau fetitza???

poza eco bb



www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96494.birthdue.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

quote:
Originally posted by Sheritra

Eu vreau sa nasc fie usor, asa, ma las pe vine, ma screm un pic si voila Alesia, daca nu la cutit, ca ce citesc pe la Nasterea unei stele, mi se face parul maciuca!

Shery 15+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta




pai nici chiar asa ca dupa aia te duci la toaleta si poate o pierzi pe Alesia p'acolo.

14+

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

darleena executat modificari pe prima pagina.

Anca 15+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by darleena

quote:
Originally posted by Sheritra

Eu vreau sa nasc fie usor, asa, ma las pe vine, ma screm un pic si voila Alesia, daca nu la cutit, ca ce citesc pe la Nasterea unei stele, mi se face parul maciuca!

Shery 15+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta




pai nici chiar asa ca dupa aia te duci la toaleta si poate o pierzi pe Alesia p'acolo.

14+

Pana vine bubu

poze bubu mic



He-he, mai trag si apa din greseala si o scot curata si norocoasa

Shery 15+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

eu nasc cu cezariana... nu vreau nasc natural..de 2 ori in aceiasi zi, si ora si an, si luna..e prea complicat. Deci, sa va povestesc ziua nasteriii la mine: ma trezesc dimineata, pufai o tigara de emotii ca imi vad puiutii, merg la , fac 2 clisme sa fiu sigura ca nu mai ramane nimic in mine...prin vreun intestin. Ma fac frumoasa la ..oi vedea cum..probabil cu oglinda, apoi un ...mai bag o in timp ce-mi dau jos lacul ca sa-mi respire unghiile, ma imbrac in camasa de noapte si halat, dau jos bijuteriile familiei ..sa nu le pierd prin spital si sa am ce lasa mostenire la fete sau nore..oricum azi vom sti exact! fac o rugaciune si gata la spital. Cu bagajul pregatit de vreo 3 lni si cu burdihanul mare miscandu-ma incet, urc scarile si ma asez pe pat, vine o asistenta ma duce in preoperator, gata imi sotul..transpirat de emotiii...imi pune fluturasul pt. anestezie, imi ia singe, or sa-mi puna sonda la .. si imi zic ca-s gata de bisturiu. Intru in sala de operatie, ma urca pe masa..in timp ce ma leaga si-mi iau tensiunea..eu .. ma trezesc in salon cu burta scazuta , cam ametita si gretoasa...dar cu 2 puiuti pe care tati i-a vazut, si acum se uita la mine fericit! mai dorm putin ......

continuarea mai tarziu



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Super pussi si eu vreau un scenariu din asta ...
Dar chiar acuma mi-am adus aminte ca sotia unui coleg a nascut gemeni, in 3 ore, natural, fara nimic, s-a dus la spital la 6 simineata si la 9 ii tinea in brate :)

------------------------
Flory 14+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Io nu-mi voi sterge lacul, asta e la americani cu respiratul unghiilor, ca ataseaza nu's ce cleme la unghii care urmaresc pe un monitor naiba stie ce jmekerii, ma duc la cuafor, fac unghiile si la picioare, sa fiu gigea, ma epileaza sotu peste tot, ma spal bine pe dinti sa-mi miroasa gura a flori de zambile, ma paurfumez, las si eu biju-urile acasa, iau o gioarsa de telefon la mine (ca se fura la greu) plicul cu maruntei, halat cu buzunare mari, niste slapi harsa-harsa (ca se fura si astia, tot la tine tipa ca nu tii minte unde i-ai lasat si faci balamuc)50 perechi chiloti si o trusa de manichiura, ca dupa nastere e fata umflata si sa nu planga Alsia cand ma vede!

Shery 15+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput