Piticodromul de sept-oct 2005 (179)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Pai nici eu nu aflam cred dar am o colega de birou a carui sot e implicat in reconstruirea mall-ului! Si cica e a lui Cocos, sotul lui Lenush!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Anto .

La capitolul crize noi stam ceva mai bine. Se enrveaza cand nu primeste ce vrea. Incepe sa planga si tranteste ce apuca . Dar face astea in 30 secunde. Intr-un minut deja a uitat.

Nicole si noi avem in program pat normal. Sper sa reusim in iulie, dupa ce ne adunam toti de pe drumuri. Insa mi-e groaza ca va fi invers la noi. Cum se va putea da jos cand va dori, ma si vad cu el mereu langa noi...

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca75 spune:

multumesc de incurajari legat de problema mea cu mersul alexuta2005 si eu o incurajez si o laud in general de orice face insa recunosc ca in ultima perioada am devenit cam stresata de problema mersului si cred ca am cam uitat sa-mi controlez atitudinea........o sa am grija sa corectez....multumesc mult

si fetelor, eu m-am laudat cu vorbitul mai mult ca sa compensez cumva in sufletul meu partea cu mersul



nepotelul meu pana la 2.5 ani nu a vorbit deloc, acum are 3 ani si recupereaza destul de bine....un medic pediatru ne-a zis la 2.5 ani ca doar daca nu vorbeste la 3 ani sa revenim...si nu a mai fost cazul



Mamica de Adeluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

fetelor avetzi idee daca la ikea pot comanda si de pe net?
as fi vrut niste cutii de depozitare http://ikeaeu.ecweb.is/07/LKRO/
azi mergem la circ,saptamana trecuta am fost la acvariu.
ege inca tuseste.sper sa scapam de tusea asta urata
va pup,tr sa plec

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ege, nu se poate

Ile 31 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 09 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Cutiile de arhivare de la Ikea mi s-au parut superbe, am cumparat doar 2 dar vreau sa mai cumpar...
Multa sanatate lui Ege!

Eu astept sa plec acasa, sunt obosita si infometata!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

catush, fie ca visul tau sa se adevereasca.

cred ca-ti spun prea tarziu, dar cu siguranta gasesti carucioare de jucarie in crangasi.

anto, mallul de peste drum e scrum. vad ca au scris si fetele.

anca, nu-ti face probleme!

vad ca au scris si fetele despre mall. dar eu am spus-o in rime.

ege, sanatate!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Salutare tuturor!

Ne mai tineti minte????
Eu nu am mai avut timp deloc de net, de unde ma vaitam ca n-am timp cu doi copii, era parfum, acum au venit ai mei si nu mai am timp deloc deloc, era muuuuult mai bine doar cu cei mici pe cap....vine mama si imi cere ceva, vine tata si imi cere altceva (asta pana invata unde e locul diverselor chestii), copiii sunt hraniti tot pe fuga, vremea a tinut cu noi dar de cateva zile ploua si ai mei se plictisesc prin casa, se foiesc dintr-o camera intr-alta si tot asa...
N-am avut timp nici sa citesc ce ati scris, daca ma credeti nici nu mai stiu ce capitol era cand am postat eu ultima oara, cred ca am ajuns sa am ceea ce pe aici se cheama 'nappy brain'....
Suntem bine, nu ne plangem, Ana ne da bataie de cap cu mancarea, nu prea ii mai place laptele si am probleme in a o indopa macar cu cantitatea minima pe zi, Andrei tot la stadiul de bebeleasca vorbita este, dar intelege tot doar ca e puturos la vorbit. Macar dorm bine amandoi peste noapte, Andrei de pe la 8.30, Ana de pe la 9 seara pana pe la 8 dimineata cand Ana da trezirea.
Ai mei sunt incantati de tot si toate aici, asa ca n-au probleme de acomodare.

In rest mai nimic nou de pe frontul de vest, va pup pe toate si incerc sa revin cat de curand...

Pupici mii,

Meme, mami de Andrei (01.10.2005) si AnaMaria (15.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia_Hurducas spune:

BUna seara mamici!

Am intrat sa dau si eu o veste buna: ieri Stefan al meu a facut de 3 ori la olita , dar azi, pauza . Nimic. Cand ma bucuram si eu ca a inceput sa inteeaga ce vreau de la el... In schimb azi a stat in fundul gol prin curte si ii facea o deosebita placere sa faca pisu pe sandale! Poate o sa ii pun sandalele in olita in casa

In legatura cu dormitul, eu il culc de aproape 2 luni in pat mare. La inceput se scula pe la 3 noaptea si se smiorcaia pana mergea cineva la el sa il adoarma din nou (ceea ce el nu mai fcause pana atunci), dar dupa aceea s-a obisnuit si doarme dela 9 seara la 7.30-8 dimineata. A cazut numai de doua ori din pat (tot la inceput), dar noi ii punem "profilactic" salteaua de la patutul mic pe jos, sa cada pe moale, daca se va mai intampla.

Ah, nu ma trezesc cu el la noi in camera pt. ca il incui! Din pacate nu avem deocamdata alta solutie, pentru ca dormitoarele sunt la etaj si imi este frica sa nu o ia la picior de scari noaptea si sa cada.

Am actualizat si eu albumul foto.

Flavia 17+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/flaviahurducas/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Repede si eu in drum spre igienizare si culcare!

Copilul meu a fost in priza, nu a vrut sa doarma decat la ora 10! Pana atunci s-a gandit sa ma chinuie un pic, mai ales ca azi nu prea m-am simtit in forma!
Eu culc copilul in pat mare de 1.40/2 de pe la 6-7 luni. La inceput i-am pus perne in pat sa nu cada jos, cand nu i-a mai ajuns spatiul am mutat pernele pe jos (a cazut de 3-4 ori) si de 6 luni nu mai punem nimic, nici nu mai cade dar nici nu prea doarme singur, cel mult 1-2 ore dupa care urla dupa companie. Am avut si perioade cand a dormit singur dar acum sta si socrul meu la noi asa ca doarme cu el!

Meme deja copii sunt mari, eu ma tot gandesc ca daca l-as face pe cel mic direct de 1 an mi-ar fi mult mai bine . Ma bucur ca ai mai scris!

Flavia am vazut pozele cu marele blond! Are o privire nazdravana si este frumos foc, o sa rupa inimile mai tarziu!

Gata, ca incerc sa ma repliez spre dormitor, sa fac un dus si sa pregatesc borcanele ca maine vreau sa il trimit pe sot cu pp meu la analize!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput