Vaccinare obligatorie

Vaccinare obligatorie | Autor: Deborah77

Link direct la acest mesaj

http://ziaretv.net/gripa-porcina-de-la-simptome-la-vaccin-obligatoriu-din-decembrie/

Noi incepem gradi de stat saptamana viitoare, dar ne retragem daca aceasta vaccinare devine obligatorie.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Sint toate sansele ca aceasta vaccinare sa nu fie obligatorie deloc. Dar daca inchid subiectul acum, pierdem toti ocazia sa ne ambalam, enervam, divagam, complotam, compotam si alte dulceturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alevin spune:

Si cam cum ar putea sa ma oblige sa vaccinez copilul care este la gradinita? Sa fim seriosi! E doar un alt "articol profesionist".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

eu abia astept sa apara acel vaccin sa ne vaccinam. imi e o teama teribila de gripa porcina, daca ajunge cumva la fetita mea mica, si nu se ia la gradinita ci si pe strada sau in magazine. au murit citeva mii de oameni pina acum

ministerul sanatatii anunta ca va inchide clasa timp de 1 saptamina daca se confirma un caz, si scoala daca se confirma 3 cazuri concomitent in 3 clase diferite. e o problema adevarata.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Daca-si asuma guvernul raspunderea pentru o lege a vaccinarii obligatorii, ce te mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Au fost semnalate oficial cazuri de gripa porcina in Romania?

Sirimie,personal cred ca e o exagerare a Ministerului Sanatazii,in landul vecin cu noi(Nordrhein Westfalen)a fost pus sub semnul intrebarii deschiderea anului scoalar datorita numarului mare de cazuri de gripa porcina!

Dana

editez sa spun ca pina la urma a inceput anul scolar fara probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Mda, binenteles ca e musai sa refuzi vaccinul antigripal (ca asta e).
Ca sigur e inca o tentativa ascunsa a guvernului de sterilizarea a copiilor/inoculare de mutante genetice/imbolnavire cu cine stie ce boala rara.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrada

Sint toate sansele ca aceasta vaccinare sa nu fie obligatorie deloc. Dar daca inchid subiectul acum, pierdem toti ocazia sa ne ambalam, enervam, divagam, complotam, compotam si alte dulceturi.


eu vreau compot de piersica alba si dulceata de trandafiri! caut dulceata de ceva vreme....nemtii astia, nu le au pe toate!



Bazar pt Mihaita

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

eu nu sunt impotriva vaccinari, copilul meu e vaccinat , totusi in cazul vaccinului antigripal nou, am sa refuz deorece nu e suficient testat, o parte din medicii de aici au spus ca il vor refuza din acest motiv

roxana 11+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Au fost semnalate oficial cazuri de gripa porcina in Romania?

vreo 300 cind am auzit eu ultima oara despre asta

Citat:

Sirimie,personal cred ca e o exagerare a Ministerului Sanatazii,in landul vecin cu noi(Nordrhein Westfalen)a fost pus sub semnul intrebarii deschiderea anului scoalar datorita numarului mare de cazuri de gripa porcina!

Dana

editez sa spun ca pina la urma a inceput anul scolar fara probleme!


stiu ca in alte tari deja s-a produs vaccinul sau se va produce foarte curind


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Andrada, de ce crezi ca avem sanse sa scapam nevaccinati?
Se pare ca Institutul Cantacuzino va produce pt Romania vaccinul si Bazac il anunta ca obligatoriu.

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput