FIV 175

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

KORA FELICITARI ,TE ASTEPT CU DOUA LINIUTE,DOAMNE ajuta. EStRofemul pt ce se da,pt endometru sa mai creasca??? CATalina FELICITARI PT BEBEI ,PT gemenasi. fetelor daca vrea Dumnezu in toamna poate incep si eu FIV 2,sper .VA pup pe toate,si mult norok celor care sunt in asteptari. MARIA te astept cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

kora super fata cu super embrionasiDoamne ajuta ca de aceasta data sa fie cu ochisori
verga
danyalo off deja chiar ca sintem veterane pe aici..cred ca deja "prind mucegai" de la atita stat pe aici..dar nu ma las,"ma scutur de praf" si...in mai o iau de la capat si... voi deschide scorul
catalina sa-ti creasca comorile mari si frumoase
manumanu super valoare..sa fie intr-un ceas bun
Si inainte sa ma retrag si eu in cuib,va doresc mult succes celor in stimulare si asteptare si sarcini usoare gravidutelor...sa aveti o noapte minunata...pupici..Zouzou

"A-I multumi lui Dumnezeu când vântul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi însa când este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Kora felicitari si din partea mea pentru cei patru embrionasi acum trebuie neaparat sa reusesti!!!!!

Catalina felicitari si tie si sa ai parte de o sarcina usoara si la termen !!!!

Va pup

+11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Iana_mari – stiu ca e greu dar incerc si eu sa ma mentin pe directie si asta tb sa facem toate
Kora – stii ca hatchingul ridica riscul de gemeni identici ? Te va costa in plus AH ? Imi place sa te vad asa optimista si increzatoare. Si eu vreau AH da credeam ca se face numai la blastocisti.
Ooo, am plans cand am citit ultimul tau mesaj ! Cat de frumos …si déjà a inceput mandria de mamica! Sa fie cu noroc !
Avalon – nici nu stii cat ma bucur sa am vesti de la tine ….Tu esti exemplul meu de tenacitate ! Cat despre KinderWunsch stii cum mi s-a parut acolo ?... Incredibil ! Am stat sute de ore pe sit-urile clinicilor straine iar aici am gasit la un loc tot ce m-a impresionat peste tot …deci m-au entuziasmat la maxim.M-am dus acolo la 3 zile dupa ce imi venise ciclul si sincer eram inca daramata si debusolata dar cand am plecat de acolo am avut sentimentul clar ca data asta va fi altceva.
LucaLuca – of …stiu ce povestea nusy despre teama ei constanta …tot ce-si dorea era sa treaca de saptamana 12. Dar e important sa ramai optimista, face bine la bb
Catalina2307- esti cel mai curand test de sarcina pozitiv de care am auzit, ca asa am facut si io din Z6 da degeaba
Cristal – haaa, asa am zis si io, ca fac pauza dar cum aveam déjà programare la clinica asta, m-am dus. Asa ca eu am intrat iar in hora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Multumesc fetele pt urari si pt faptul ca imi sunteti alaturi.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

Buna dimineata si o zi frumoasa pt toata lumea!Fete dragi, eu sunt in ziua 5 de la ET si am sanii mariti si durerosi la atingere, din cand in cand mai simt cate o intepatura in burtica, in rest nimic.


Luca, Catalina la voi a reactionat organismul in primele zile dupa ET, ce senzatii ati avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

GABITA stiu ca nu o sa asculti pt ca nici una nu o facem. Sanii dor si se intaresc oricum de la stimulare iar intepaturi in burtica pot fi din multe motive : bebe, punctie. Relaxeaza-te , mananca sanatos, bea lichide multe si mananca cate un out pe zi. Si laptic.Asa mi-au spus mie medicii.
PUP SI ASTEPTAM 2 LINIUTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Kora, sa fie intr-un ceas bun, sa iti ajute Bunul Dumnezeu ca de data asta sa fie o reusita ! Sunt alaturi de tine si sper din tot sufletul sa vii cu vesti bune II

Ma scuzati ca am dat buzna la subiectul vostru, va admir foarte mult pentru lupta voastra si sa va ajute DD sa reusiti toate sa va tineti puiutzii in brate cat mai curand posibil


Vine cu
Doamne ajuta tuturor sa auzim numai vesti bune
magdita
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Fetelor, am vorbit mai devreme cu Kora, ea sta cuminte in patut si va transmite salutari.
Pupici si muuuuuuuuulte teste pozitive!

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ice spune:

buna, fetelor,
va citesc in fiecare zi chiar daca nu scriu, nu sunt genul care sa comunic prea mult dar de data asta am hotarat sa va impartasesc din experienta mea.
38 ani, casatorita de 10 ani, o sarcina oprita in evolutie in 2003, am tot asteptat in toti acesti ani sa se intample natur dar nu a fost sa fie, diagnostic-infertilitate inexplicabila. Dupa 2003 au urmat ani de investigatii, 4 inseminari si acum sunt in plina procedura pentru -3-lea FIV. In 2007 am avut o tentativa de FIV la MED NEW LIFE, unde m-am oprit dupa 4 zile de stimulare pentru ca citind pe internet am constatat ca nu sunt foarte seriosi. Fiv 1 l-am facut la Giulesti si fiv 2 la Gynera. Acum am optat pentru HYPERCLINICA MEDLIFE care sunt la inceput dar pot sa va spun ca m-am simtit ca si cum nu s-ar intampla in Romania, plecand de la conditii, monitorizare si comunicarea cu medicii. In ziua a-8-a de stimulare aveam estradiolul 395 si vreo 2 foliculi peste 10mm, eu person am vrut sa renunt, d-na doctor mi-a marit doza de gon de la 2 fiole, la 3 fiole si stimularea a durat 15 zile, ieri am avut punctia si s-au recoltat 10 ovocite.
Aici am simtit ca se tine cont de pacient. Ma gandeam ca daca asi fi fost la o clinica unde se lucreaza pe loturi, ar fi oprit tratamentul, sau ar fi facut punctia, ar fi recoltat 2-3 ovocite si asta era.
Ieri mi s-a spus ca ar trebui sa nu mai incerc FIV deoarece ovarele sunt grav afectate, deci pentru mine este ultima sansa.
Va multumesc ca existati si va urez succes






Mergi la inceput