FIV 175

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Fete dragi am venit de la eco. Si ce am vazut eu acolo? Doi embrionasi dragalasi. Unul langa celelalt ,la fel de maricei (sac gest) 1,13 respectiv 1,2 foarte bine fixati.Sunt tare fericita dar imi este si mai teama. Sarcinile gemelare sunt mai sensibile , totul este altfel. Dar sunt sigura ca in continuare Doamne Doamne o sa ne fie alaturi.Saptamana viitoare avem urmatoarea eco .Cand ar tb. sa vedem inimioare, stiti cumva?

Luca tinand cont ca am avut cam aceleasi val. ale Bhcg ...

Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bravo Catalina!!!!!
Kora, tu urmezi. Vezi ca in ultima perioada sunt multi gemeni. Sa fii pregatita.
Zouzou, sa fie un capitol doar cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Salutare!
Kora ai o pereche de pumni stransi si din partea mea, la cum au mers toate de data asta nu se poate sa nu fie un final fericit!Doamne-ajuta!
Iana ce sa fac iubita, deocamdata stau pe tusa si imi incarc bateriile. Eu as fi vrut sa incep luna asta dar sotul meu insista sa asteptam sa treaca sarbatorile... asa ca astept !
Pisix, Avalon!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna
Cami30 - multumesc ca mi-ai spus din povestea ta. sunt hotarata sa am bb.
Nu stiu cum. Deocamdata am decis sa mergem in concediu la Sovata..Am auzit ca ajuta..Am discutat cu dr de acolo si mi-a spus ca namolul este bun si pentru cele care se pregatesc de FIV (ajuta la mentinerea embrionasilor)..deci, daca nu raman natural, ma ajuta pt FIV .
Pentru endometrioza este ceva mai complicat deoarece nu am gasit nici un tratament. Voi lua deocamdata propolis.(alte idei nu am)
Kora- sa stai cuminte in pat si sa te odihnesti....
copilutz- esti la dr Niculescu, de la Giulesti?
catalina2307- sa cresteti mari si sanatosi..
Avalon am o lupta cu necunoscutul...multumesc pentru incurajare
mih.augustaesti la dr Niculescu de la Giulest? poti sa imi spui de cat timp? Eu am fost prima oara la el sapt asta, mi-a placut de el...dar vreau sa stiu si alta parere...
roxy79 imi pare rau nu stiu..dar sunt sigura ca iti vor raspunde fetele..nu fii trista UITE un

pentru toate fetele ---- MULTA CREDINTA SI CURAJ!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Bravo Kora!Bravo Kora!Bravo Kora!Bravo Kora!:)asa pentru fiecare bebic in parte! 4 vor fi.....moama ce nopti te asteapta :)Bafta multa fata draga:)

whisk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mih.augusta spune:

gabitoni,
da, sunt la dr.niculescu. nu sunt de mult dar mi-e tare drag pentru ca are o rabdare de invidiat. la cate intrebari pun...
pina nu e totul super ok nu-si da acordul pt fiv.nu risca nimic.
si la giuly, de cate ori am fost, numai pareri de bine am auzit despre el.
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

KoraPopsa fie intr-un ceas bun! Parca te vad si pe tine cu gemelasi, ca vad ca numai asa se poarta in ultimul timp. La cat de optimista te-am vazut cand ne-am intalnit la Giuly, sunt sigura ca reusesti si dupa cum se vede ai toate sansele. Pt. mine mai ales, esti un exemplu de urmat, mai ales ca avem situatii destul de asemanatoare - dpdv al h. antimulerieni, cat despre FSDH al meu a fost ratat in ultimele luni si va fi si luna asta. Poate ma vezi cautand o clinica prin Viena pt. un FSH ( ca oricum prin farmacii voi umbla - Avalonstie :-)
Avaloanebine ai revenit de prin spatele tufisurilor, ca ramasesem singura veterana pe aici. Cum crezi ca o putem scoate si pe Danyaloca nici ea nu a mai scris de mult....
Fetelor, va citesc, va urmaresc, sunt cu gandul si sufletul alaturi de voi, doar ca chir nu poci sa tin pasul cu voi.....
Lasa ca imi vine si mie randul cand nu o sa puteti voi tine pasul cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Da, draga KITTA, veterane, ca bine zici! Si mai lasati-ma cu antimulerienii aia ca eu nu am incredere in ei, de aia am zis "pas" la inhibine si alte cele... caci la punctie se vede ce si cum, uite KORA ce embrioni frumosi are, o sa te vaz si pe tine ce o sa razi de hormonalele din doo cifre! Parca va vad cum veni Andrada cu perechea de la unguri, asa o sa va scoateti si voi parleala pentru anii de panda si trafic de retete... iar Dany zice ca a luat o pauza , ea nu stie dar va soptesc eu la ureche: asta-i boala grea... boala incurabila, nu are leac. Nu poti renunta, tot iti vine sa mai tragi un loz... si inca unul... stiti bancul cu "Doamne, ce-as da sa castig si eu la loterie...-Da' joaca si tu o data, mai!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79 spune:

gabitoni iti multumesc credetima sunt atit de disperata ca nu stiu ce sa mai fac si unde sa mai caut sau sa intreba zici ca sunt singura care are aceasta problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Hai mai fetelor ca am iesit si eu putin la apel!(si intru inapoi la culcush)Eu sunt prin preajma dar cum nu am ce spune...ma ocup doar cu citeala!Offf... mai Avaloane...ce sa zic...tot inainte...si om razbi noi!
Kittoo - poate te intorci cu un englezoi la marsupiu!!!
Ioana, zouzou...si poate mi-a mai scapat cineva- ce sa zic...nu abandonati!Va veni si ea ziua in care vb. Avalonului...iese lozul cel norocos!TREBUIE!
Despre mine...o pauzare caci altfel o luam razna( dar mintea-mi umbla...face calcule...planuri si alte cele... e treaza ca sa zic asa...si pe pozitii)De multe ori ma gandesc ca poate a trecut sansa pe langa mine si eu nu am simtit-o!Asa ca acum merg cu optimismul in fata si cu ce-o vrea DD sa puna intr-un colt si pt. mine!
Eu ma retrag acum in coltisorul meu !
Urez noilor gravidute o sarcina cat mai usoara!
dany

Mergi la inceput