FIV 175

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

MARIAfelicitari ,100% E SARCINA,MA BUCUR DIN SUFLET PT TINE.apropos sa-mi divulgi si mie secretul reusitei,ai stat numai in pat? SI eu am stat 2 saptamani acasa,dar nu am stat numai in pat,dar degeaba,ca nu au vrut sa se prinda,din 3 nici macar unul,mai bine mergeam la servici dupa 3 zile,cred ca era mai bine. CLAUDIAbafta multa,te astept si pe tine cu 2 liniute. KORAIDEM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Madutz, Mirela_1, Maria215ro FELICITARI FETELOR SI SARCINI USOARE!!!
Cate vesti bune... ma bucur pentru voi fetelor!!!
Kora_pop multa bafta sa le urmezi pe fetele de mai sus!!
AndradaP. nu sunt trista iubita, merg inainte!
Nusy, Cristinici pup fetele mele dragi si luptatoare si va multumesc pentru incurajari!
Liana30 multumesc!
Iana_mari multa bafta maine iubita, sa vii cu vesti bune!
Amzulica

cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Anaconda2 eu ii dau dreptate lui Cristal1995. Pur si simplu nu gasesc logica. E mult mai traumatizant si e loterie. Nu ca FIV ar fi ceva 100% sigur, da' macar stii ca s-a produs fertilizarea si s-a ajuns la stadiul de embrion. GIFT mi se pare un pic mai mult decat o inseminare.
Iti dai seama ca daca ar fi ceva asa grozav, cu sanse de reusita mult mai mari decat FIV, medicii s-ar inghesui sa ne GIFT-uiasca pe toate. Toti vor sa aiba succese.
Si inca ceva. Din cate am inteles ai aproape 40 de ani. Intrebare: de ce iti mai pierzi timpul cu inseminari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Multumesc mult de tot pentru gandurile bune!

Eu azi mi-am repetat BHCG-ul: 230 !!! si am prins glas din nou!

Kora, draga mea, iti tin pumnii - sigur va fi bine acum! Astept vestea cea mare!!!

Pisix noi eram in categoria aia care te scoate din minti, cu infertilitate inexplicabila (dupa o sarcina pierduta tragic acum ceva ani, aproape la termen). Analize, laparo, spermograma, ovulatie toate ieseau bine, dar nu ramaneam insarcinati! Ajunsesem sa cred ca era un blocaj psihic peste care nu puteam trece!

Anul trecut am facut 3 IA - una nestimulata, doua stimulate - fara nici un rezultat. Am hotarat sa facem FIV si am ajuns in februarie, la recomandarea unei prietene, la clinica Wunschbaby din Viena.

Rezultatul il stiti - abia asteptam sa il vedem si la eco si bineinteles, sa il strangem in brate!

Trebuie sa credeti cu convingere ca veti reusi! Este foarte important! Va doresc mult noroc!

Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Dragelor, intrebare?!? dupa ce am explorat zona de "inseminare" am ajuns la concluzia ca sunt , cel putzin aparent, sanse mai mari la FIV. Adica, am vazut mai multe cazuri cu final fericit prin FIv decat prin inseminareeu , dupa ce m-am pregatit sufleteste pt clipsare de trompe, ca sa aflu ca nici macar infundate nu erau, mi-am cam facut iluzii cu inseminarea- gandindu-ma ca este mai putzin traumatizanta ca FIV ......acum am inceput sa scartai.....in fine, urmeaza sa facem spermograma si sa urmarim ovulatia - pt ca asta nu am facut, stiind ca am trompe infundate.....si vom vedea....voi ce spuneti? si by the way....se poate ca dr meu care mi-a facut HSG sa se fi inselat in asa fel incat sa imi scrie pe bilet - hirosalpinx - care de fapt intraoperator - s-a dovedit ca nu era???? nu stiu ce sa mai cred despre el......
merci,
Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Madutz felicitari inca o data! Si eu te stiu de la "tutunici" si ma bucur pentru reusita ta! Ai mare dreptate, trebuie sa credem cu tarie ca vom reusi! Multumim pentru incurajari!

Oanademunk i-mi pare rau ca nici voi nu a-ti ajuns la ET, ca si noi. Ti-a spus medicul ca 5 ovocite s-ar fi spart inainte, sau a-ti dedus voi asta??? Si cum ai facut Puregon si in ce cantitate??? Pentru ca seamana foarte mult cazul tau cu al meu. Eu am avut inainte de punctie cel putin 7 foliculi intre 15 si 22, iar la punctie au scos doar trei ovocite goale si un chist, deci cei trei foliculi eu am banuit ca s-au spart cu o seara inainte, cand am avut si gelul acela specific ovulatiei. Eu am facut stimulare cu Puregon 100 UI primele 5 zile si urmatoarele 5 am avut si cate un menogon impreuna cu un Difereline de 0.1mg/zi. Eu am facut si stimularea si inhibarea la aceeasi ora, sa fi plecat de aici greseala??? Multa bafta luna viitoare sa fie FIV-ul norocos!
Mirela_1 felicitari inca o data iubita!!! Nu facem si noi o intalnire de zile mari sa te sarbatorim???

cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Koratin pumnii si te rog sa imi dai si mie un SMS caci dupa cate vaz testul tau pica dupa 1-2 mai cand cine stie pe unde mai sunt plecata si iarasi nu-a la calc.
Fetelor, poate bag si eu o consultatie pe la Viena ca la ei nu e Pastele si va spui cum a fost! Daca ma programeaza maine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ioana, nu cred sa fie asta problema. Au mai fost fete care a facut si stimulare si inhibare la aceeasi ora. Sigur data viitoare vei avea un tratament si vei produce multe ovocite.
Madutz, FELICITARI!
Maria, BRAVO!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Moniland multumesc!
Zouzounaki multa bafta, sa alegi cel mai bun medic si cel mai bun tratament, iar rezultatul sa fie cu ochisori!

cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Madutz – scuze, o sa te rog sa-mi dai si mie cateva detalii sa vad daca ma prind de trendul international ….
Deci : cati foliculi ai avut ? si cate ovocite ? si cati embrioni ? blastocisti ? ce protocol ai avut ? Scuze, dar si eu ma pregatesc sa ma duc cu toate sperantele mele tot spre Austria asa ca …studiez.
Kitta – unde la Viena ????
Maria 215 – bravooo, ai prins valul de gravidute, felicitari !!!!

Mergi la inceput