FIV 175

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arucs spune:

Va pupic pe toate Am revenit si eu printre voi dupa ce sambata am facut laparo si histero.Acum incep sa ma simt mai bine si vreau sa va intreb ceva:La cat timp de la laparo pot sa ma apuc de stimulare pentru FIV?Am emotii?
Totusi este bine ca am doar trompa stanga infundata,iar in rest totul este foarte bine.,analizele mele hormonale sunt foarte bune deci nu mai am rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Luca multumesc pt raspuns.Tare as mai vrea sa iti calc pe urme...macar cu un bebe ca de gemeni nici nu mai zic...nu vreau sa fiu prea pretentioasa in fata lui DD...tin pumnii pt eco de maine,sunt sigura ca sunt doi micuti ambitiosi ca si mamica lor!
claudia_prea, gabita78 si alte fete care sunt in asteptare voi ce si cum simtiti?Nu conteaza ca eu sunt la al treilea fiv,poti fi la al "n"-lea ca tot te cauti de simptome,sa nu imi zica nimeni ca vreuna dintre voi nu face asa pt ca nu cred .Azi la un moment dat credeam ca simtomele de cm sunt pe cale de disparitie intre timp au reaparut si din cand in cand ma dor destul de tare ovarele si nu e din cauza punctiei ca , pt cine a uitat, eu am avut doar 5 foliculi,toti pe ovarul drept asa ca nu a avut mult de lucru cu mine la punctie big M....
luck, iana ,antosit, dariela, blanche si gashca mea mare si draga de fiv-oase bafta multa si voua,va imbratisez cu mult drag pe tooooaaateeee!
arucs poti face FIV dupa ce trece cel putin un cm de la laparo.Bafta multa!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmanuia spune:

Buna fetelor,

Am si eu o intrebare, este cineva care merge la Ginera? Daca da spuneti-mi si mie daca s-a schimbat nr de tel, de o saptamana incerc sa sun pt o programare urgenta la dr Dracea si nu raspunde nimeni.

Sa auzim numai vesti bune de la fetele care sunt in asteptari.

bolojica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Kora, bineinteles ca toate cautam semne oricat am vrea sa fim de tari.
Pe mine ma dor sanii, ma deranjeaza cand dorm pe burta, si de cateva zile am uneori diverse intepaturi prin burta. Ceea ce fac eu, dar nu vreau sa ma agat de asta, imi iau in fiecare dimineata temperatura bazala, si este peste 37, dar in primele zile era 37.2,37.3, iar acum este 37.1 (ea trebuie sa fie tot timpul peste 37 in cazul sarcinii).
Fata de prima data cand eram pototlita cu testul de sarcina, acum ma mananca sa-mi fac unul, dar mi-e teama, nu stiu cand sa-l fac. Poate astept pana miercuri dimineata si voi incerca atunci unul. As vrea sa stiu oricum in ce situatie ma aflu inainte de a pleca de Paste, dar vom vedea ce si cum.
Va pup si va tin pumnii tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

KORA, nu stiu ce sa zic dar eu nu mai am aproape nici un simptom, sanii nu mai sunt asa durerosi si din cand in cand mai simt cate o intepatura in ovare,

Sunt abea in ziua 8 si cred ca joi voi face un test nu rezist pana martea viitoare cand am examenul de sange.

Incerc sa nu ma stresez si sa ma conving ca daca e sa fie deja s-a lipit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Kora iti tin pumnii, tot weekendul m-am gandit la tine!
LucaLuca de abia astept sa ne confirmi gemanutii!
Claudia Doamne ajuta sa ne dai o veste buna.
Nici nu mai stiu cui sa ii scriu mai intai, am citit din urma dar inca nu am terminat.
Felicitari fetelor cu teste pozitive!
Blanche noi scriam impreuna la odisee, ma bucur sa ma stiu ceva de tine.
Eu am primit azi schema de tratament de la Med New Life.Incep cu injectiile pe 4 mai si apoi in functie de mersul lucrurilor, 25-26 punctia si 27-28 embriotransferul.
Mi-au dat lacrimile cand am vazut schema si sper din tot sufletul sa reusim toate!

http://tt.lilypie.com/JyjDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Ne-am intors si noi de la doftor; am discutat pe toate partile esecul, doctorul si-a exprimat sinceri pareri de rau, a spus ca nu exista explicatie de ce o schema care produce rezultate la atatea mii de femei la mine nu a avut succes, ca nu are rost sa mergem mai departe pe aceeasi schema (evident). Pana la urma esescul ar fi cauzat de 'mine' si nu de calitatea gigeilor (mai precis desi am avut 10 ovocite 5 s-au spart si restul nu au fost ok-indopate cu hormoni au fost as zice eu).Culmea inontatorii, desi gasiti cu greutate au avut calitate buna....:)avem totusi de data asta si medicatie pt sotz si performantzele sale;) Incepem la sfarsitul lui mai din nou, de data asta cu o procedura LUNGA, inlocuind puregonul cu spray nazal si dupa 2-3 saptamani incepem in paralel si cu Menopur. Sper sa avem rezultate de data asta sper sa ajungem si noi la un ET si mai departe desigur!!!
milioane de pupici!!!!!

whisk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

claudia_prea, gabita am si eu o intrebare pt voi.Pe voi va dor sanii in general inainte de cm?Ca eu una nu am treaba cu ei,nu m-au durut niciodata inainte de cm,nici acum nu ii simt nici durerosi,nici tensionati,cum ziceti voi.Insa simt permanent o jena in burtica si la ovare,uneori mai pronuntata si cateodata se duce in spate,un zona rinichilor,exact ca la cm si toate astea le simt din ziua ET.As zice ca acu-acu vine cm desi stiu clar ca nu e cazul sa vina deoarece sunt zi 21 doar.
Eu una nu ma mai stresez si cu luatul temperaturii pt ca mi se pare si asa suficient de greu....timpul trece tare greu pt mine,deja numar zilele pana la test.Gabita si eu de maine intr-o saptamana am sa fac testul,la BIOS DIAGNOSTICS cred.
Sa speram ca in aceasta saptamana luminata,DD se va indura de noi si le va da viata micutilor din burticile noastre!Doamne ajuta-ne!

Oana iti doresc de pe acum ca noul tratament sa dea cele mai frumoase roade:

Cocolyso

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

LucaLuca, chiar ma intrebam pe unde ai disparut... Chiar n-ai simptome?
Eu sunt bine, maine merg la eco... La categoria simptome, am niste greturi de cateva zile, dar destul de usoare. Plus starea de somnolenta si senzatia ca absolut totul fac "cu incetinitorul". Nu eram eu mare bautoare de cafea (una miiica dimineata), dar acum am redus la jumatate, in unele zile nu beau deloc (de exemplu ieri, fiind duminica, nu am baut deloc cafea si.... am dormit si ziua si am adormit si devreme seara... la TV). Azi am avut o zi ceva mai incarcata la serviciu si nu am rezistat, la un moment dat am venit acasa sa-mi pun Utrogestanul si am stat intinsa, aproape am adormit!
A, si ma dor sanii, daca stau mai mult intinsa si ma ridic, trebuie sa-i tin cu mainile, desi nu sunt ei cine stie ce mari... Acum ce s-au mai marit
Kora, si eu am avut senzatii de CM... Dar nu le-am luat in seama, am incercat sa ma detasez pe cat posibil de "analiza" fiecarui simptom real sau inchipuit pe care l-am avut inainte de test. Vorba unei prietene mai mucalite: "acum n-o sa stai sa te uiti in ... "lenjeria intima" toata ziua!".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

quote:
Originally posted by manumanu

LucaLuca, chiar ma intrebam pe unde ai disparut... Chiar n-ai simptome?




Eh, m-am intors in campu' muncii, ca am copii de crescut. :)

Cat despre simptome, zic si eu ca Moromete cand venisera agentii fiscali sa-i ceara foncirea: "N-AM!"

Adica, nimic nu s-a schimbat, nu m-am ingrasat, nu am greturi, nu am pofte, nu am ameteli, iar sani mari, tari si rotunzi ca niste rotzi de motocompresor eu am avut din adolescentza incoace, spre bucuria celor cativa domni care au avut privilegiul sa le sparg capul cu ei cand m-au enervat.:))

Rad eu si ma hlizesc, dar adevarul e ca sunt un pic crispata rf maine. Ma rog sa fie totul bine. Ceea ce va doresc si voua.:)

Mergi la inceput