FIV 175

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Kora ,
Multa multa bafta , sa fie cu ochisori de data asta , meriti din plin.
Pisix
Ma bucur ca nu ai depus armele si ca ai un nou inceput.Ce ti-au zis la cat timp poti incepe o noua stimulare ? Cum te descurci cu limba ?
Si DA , cred ca ai dreptate cu fertilizarile mai usoare.Asa e , important e sa fie mai putine si de calitate.
Ice ,
Deci se poate , multa bafta !!!!
Kitta
Eu am facut si diphe si gonalul la aceeasi ora , asa mi-a spus dr in mod clar , in sensul ca am intrebat de 2 ori si acelasi raspuns.Ce zici de asta ?
Madutz,
FELICITARI
Mirela 1
Povestea ta este fascinante , in sensul ca atunci cand ai doar 3 foliculi esti un pic pesimist si uite ca se poate ca toti 3 sa contina ovocite , toate sa se fertilizeze si sa se si prinda.
BRAVO SI FELICITARI !!!
Maria
Si eu zic ca e de bine asa ca FELICITARI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Fetelor, am revenit si eu in Bucuresti, de-acum intru mai des la voi.
Maria felicitari! Cand te duci la Bhcg?
Kora, multa rabdare, nici eu nu prea am stat in pat de data asta, doar primele zile. Voi vedea la final ce va fi. Sunt deja nerabdatoare dar mi-e teama sa-mi fac vreun test, astazi sunt ziua 10 de la ET, inclusiv ET, poate pe miercuri imi fac curaj. Vineri eu plec din tara si ma intorc marti seara, ca atare abia miercurie viitoare voi face Bhcg.
Va doresc mult succes tuturor si sa dea DD sa avem numai teste pozitive.
Va pup pe toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Maria, felicitari!! E de bine! Si la mine primul pipitest, facut tot la Z11, a dat linia a doua mai putin intensa decat linia-martor, desi era facut DUPA bhcg din ajun, care confirmase fara echivoc. Felicitari inca o data!:)


quote:
Originally posted by KoraPop

Luca nu mai tin minte in a cata zi dupa ET ti-au disparut simptomele de cm si ai spus ca e gata totul,ca esti sigura ca nu ai reusit etc?Zambesc amintindu-mi de tine si gandindu-ma ca acum esti graviduta de gemeni probabil.Nu stiu daca ai mai scris ca nu am timp sa citesc din urma...a, sa nu uit,intr-o noapte am visat cu tine,nu mai stiu ce,dar stiu ca m-am trezit cu numele tau in gand,nu inteleg de ce,sincer.Sarcina cat mai usoara in continuare!



Kora, dragalasa faza cu visul!:) Poate pentru ca o sa-mi calci pe urme.:) Eu pe la z5 am fost convinsa ca embrionasii au incetat lupta si nu mai e nici o speranta pentru ca "asa simteam eu" - oha absolut. Dar, v-am zis, in adancul sufletului, pastram o speranta bine ascunsa. Acum, a posteriori, sunt convinsa ca cea mai mare parte dintre simptome, inclusiv absenta lor, sunt autoinduse.

Nu cred sa va sochez spunandu-va ca eu in continuare nu am simptome, nici macar somnolentza, noroc cu bhcg-ul de saptamana trecuta care m-a convins ca sunt in continuare insarcinata - altfel, nesimtire maxima. Maine voi face, finalmente!, ecografia - abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Luca, abia astept sa vii cu raspunsul de la eco, eu cred in continuare ca ai 2 bebeii.
Fetele, am uitat sa va spun, progesteronul meu din ziua 4 de la ET era 117, nu vi se pare prea mare?
Cand a fost 58 m-am bucurat dar acum 117 mi se pare prea mult.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Maria FELICITARI DRAGUTA!!! TE ASTEPTAM CU O VALOARE DUBLA!!!!!

Luca tinem pumii stransi pentru 2 inimioare!!!!

Kora sigur va fi bine de data asta!

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Maria felicitari pt. sarcina,asteptam valoarea.
Kora roagate mult la d-zeu saptamana asta si el cu siguranta te va ajuta sa-ti indeplinesti visul de a fi mama.
Fetelor eu maine merg la Bucuresti si cu ajutorul lui doamne-doamne voi incepe tratamentul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Manumanu, Mirela, Madutz - Felicitari !
Catalina - Sa cresteti mari si sanatosi!
LucaLuca - Te asteptam cu vesti de la eco despre gemenasi!
Kora,gabita 78, Claudia prea - Doamne Doamne sa va ajute sa va indepliniti cea mai fierbinte dorinta - de a aduce pe lume copilasi sanatosi. sunteti deja!
Kitta - Haioasa ca de obicei! Imi aminteste cumva de Shery, careia sper sa-i calci pe urme cat mai curand, dar fara FIV!
Pisix, Avalon - Imi pare tare rau ca s-a intamplat asa. Sper din toata inima ca data viitoare sa fie totul bine!

Dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Iana sti ca iti tin pumnii, da?...si pt. maine si pt mai departe!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Iana - Si de la mine ai o pereche de pumnii stransi-stransi!

Analizele: anti-fosfolipidici, antitrombina3, proteina c, proteina s, anticoagulant lupic, PT, fibrinogen, se pot face in orice zi a CM-ului? La Bios este nevoie de programare prealabila pentru acestea?

Dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Avalon ...cuvintele nu sunt deajuns....sa ai puterea de a trece peste

Iana Mari tinem pumnii

Mergi la inceput