FIV 175

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Pisixpai unde a fost si MadutzASa ca asteptam detaliile ei impreuna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna fetelor!

Oau, cate gravidute! Felicitari tuturor si sarcini usoare!
Kora, sa stii ca ma gandesc la tine si numar zilele impreuna cu tine
Pisix, si pe mine ma tenteaza Austria, dupa ce termin cu primul FIV aici (de care nici nu m-am apucat, ce-mi mai place sa pun caii inaintea carutei) cred ca ma indrept si eu intr-acolo, asa ca sa ne tii la curent.

Eu ieri am facut histeroscopia cu dr. Niculescu, nu a fost f dureroasa, niste dureri un pic mai mari ca la ciclu si sangerari usoare dupa. Rezultatul a fost ok, nu a gasit nimic in neregula, dar acum vrea si HSG. De ce oare, atata timp cat am si histero si laparo facute, chiar nu inteleg. Si m-a trimis sa imi fac si teste alergologice inainte, ca m-a pus naiba sa zic ca am avut o reactie la emetiral cand eram mica
Asa ca, mai asteptam un CM ca sa facem si HSG-ul, deja nu mai am rabdare. Cred ca ajungem cu FIV-ul in iulie cel putin in ritmul asta. Joi sper sa aflu ceva si de la antimullerieni si asta este, traiesc cu speranta ca pana la urma ne apucam si avem si rezultate.

Va pupic si bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

IoanaTugs nu e gresit ca ai facut si stimulare si inhibare la aceeasi ora. eu am facut la toate fIV-urile asa. Bine, le faceam la distanta de 30 min ca sa nu se amestece (asa mi-a spus dr). Dar nu cred ca nu si-au facut treaba din cauza asta. Iar secretia de albus de ou am avut-o si eu la toate FIV-urile si de fiecare data m-am speriat. Dar tu stii ca asta apare cu 2-3 zile inainte de ovulatie... Faptul ca ai avut-o nu inseamna neaparat ca s-au spart. Probabil ca ai nevoie de stimulare mai mare... Oricum, ma bucur mult ca esti optimista si ca nu esti suparatica. Esti o luptatoare si o curajoasa si sigur ai sa reusesti

Kitta iti tinem pumnii sa-ti faci programare la Viena!

Maria felicitari! Te asteptam cu valoarea BHCG!

si bafta tuturor fetelor in focuri sau in asteptari!

Andrada 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

KORA, pe mine de obicei ma dor sanii la cm dar acu ii simt un pic tensionati si parca e mai bine decat in primele zile.

in schimb sunt balonata, orice as manca ma balonez si ma doare burta.


oricum ma gandesc ca sanii ma dor de la progesteronul pe care il iau in fiecare zi.

Ieri mi-am cumparat un test de sarcina si m-am trezit cu gandul la el dar apoi m-am calmat, mi-am zis ca e prea devreme in ziua 9.

Tare mi-e frica.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Girls, asteptarea mea a meritat, azi, la fix 5 saptamani de la punctie, am vazut cele DOUA inimioare batand.:) Doi saci embrionari de dimensiuni aproximativ egale, in care se vad embrionii, bine fixati, cu activitate cardiaca. Am poza!! :) Asta a fost ecografia de rutina, facuta de la sage-femme (moasa, dar inseamna mai mult decat la noi, aici moasa are dreptul sa prescrie), acum caut medic obstretoecografist sa imi faca o eco asa cum trebuie, cu toti parametrii, dar e greu tare cu programarile aici, stiti ca Fr are cea mai mare natalitate dintre tarile occidentale, iar asta se resimte si in afluentza din cabinete si clinici. Am incercat in clinica mea, dar nu am gasit sub nici un chip loc pentru saptamana asta, asa ca mi-am programat doar ecografia pentru 12 sapt, iar pentru cea de zilele astea incep sa caut in alta parte.

Va urez TUTUROR sa simtiti cat mai curand ce am simtit noi in dimineatza asta cand am privit pe ecran. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Lucaluca, SUPER VESTE!!!! Ti se va implini visul si vei avea doua fetite!!!!! Sarcina usoara sa ai si sa te bucuri de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!
Am intrat sa va salut.Pe mine in continuare ma dor ovarele destul de tare,simt presiunea aceea (la ovare,dar si in burtica) mai ales cand stau relaxata in pat.Aseara chiar am luat un nos-pa pt ca ma dureau destul de tare si burtica si rinichii,spatele etc.Cred ca se duc lupte intense in burtica mea....

Pupici tuturor,tin pumnii stransi fetelor care asteapta la fel ca si mine....

LUCAAAAA superb!!!!!Eram sigura ca sunt doi micuti la tine in burtica!Sarcina cat mai usoara si bebelasi sanatosi si norocosi!!!!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Luca felicitari pt inimioare!!!!
Kora mult a fost "putin" a mai ramas, stiu ca este greu iar timpul parca trece cu viteza melcului.Da-i cu nospa si lichide multe... stiu, ca sti!
Moni
Iana te astept cu vesti bune!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

Fetelor, am facut un test de sarcina si a iesit negativ desi recunosc ca e cam devreme nu m-am putut abtine.


Sunt tare descurajata si nu ma pot opri din plans.
Mi-am pierdut toti cei trei puisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camid spune:

Eu sunt noua pe aici. am mai scris la subiectul Tutu. Dupa laparo si histero pe care le-am facut sambata cu Tutu, singura sansa FIV.Trompele total infundate (asta s-a vazut si la HSG facuta la recomandarea Dr. Dracea ca sa ne apucam de inseminari)si dispuse aiurea, nu sunt la locul lor. Nu se stie cauza, pentru ca eu am mai ramas insarcinata.Al meu oligoastenozoospermie moderata depistata in octombrie.si putini si lenti. si el mai are un copil de 11 ani.
Analizele hormonale la mine sunt ff bune, la el la fel in afara de testosteron care e cam mic, la limita inferioara. Cam asta este pe la noi.Acum astept sa-mi scot firele si sa ma gandesc la FIV unde si cu cine voi face.
Va pup si sunt alaturi de voi

Mergi la inceput