FIV 170

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

NEATA FETELE,,am sosit si eu de la eco,am vre-o 7-8 foliculi,unul de 17,3 de 14,si parca 2 de 13,endometrul 11,5. I-AM spus profului val estradiolului(844),a zis ca e ok,dar vom vedea cat este de ok,la punctie,pe care o voi avea LUNI.CU Dumnezeu inainte,va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digeka spune:

Salutare!

Fetelor ca m-ati amuzat bine cu vacutele gestante
Cred cu tarie ca trebuie sa inceapa perioada lor!

Pisix - eu am 28 ani si nu am intrat pe la naturiste, nu stiu poate fi adevarat cu reusite in asa cazuri dificile?
Vreo doi ani in urma a fost sotul meu pe la un chinez aici, care i-a dat sa bea buruiene si coaja de copaci, dar ce sa va spun - rezultate????
De aceea poate st un pic mai sceptica, dar voi trece si pe acolo sa mai acumulez niste info

Kineta - hai ca putin a mai ramas si va fi BB in burtik!!!

Verga - ce floricik frumoasa - mercik

Sandy - srie repejor inca vreo 10 mesaje, ca acum ele st moderate si nu te vedem in timp real! Atunci vom putea discuta si te asteptam in curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiya spune:

Bhcg 1,84.
Sa aveti o zi placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Salut fetelor,dupa o absenta motivata am revenit si eu pe forum.
Maina merg la Bucuresti sa vad cum stau cu chistul.Azi am luat ultima pastila de marvelon.Sper din tot sufletul sa fi dat inapoi sau sa-l fi eliminat ca sa pot incepe tratamentul.Sunt totusi bucuroasa ca inainta de A.C. mi-am facut hormanalele din ziua 2, care au iesit bune pt. varstra mea (36 ani).Voi ce credeti?
FSH 8,7
LH 5,4
Estradiol 108 (46-607) asta mi se pare cam mic.
Tot maine vreau sa ajung la Bios sa -mi fac citologia si mycoplasma-ureeaplasma.
Moniland cu intarziere vreau sa-ti urez LA MULTI ANI si in curand sa-ti ajute D-zeu sa ai un bebe
Antosit ,iubita multumesc inca o data pt. programare

Zouzou felicitari si asa cum singura ai povestit ,D-zeu e mare
Pisix,Verga,Doris,Ioanatugs,Kineta mult noroc ,mai aveti putin si ne veti da vesti bune
Imi cer scuze daca am omis pe cineva care este in tratament.
Felicia abia asteptam sa deschid calc. sa vad vestea ,dar nu a fost cea pe care vroiam s-o vad.
Kineta stai bine cu productia
Sandy bine ai venit pe forum si sa ramai cat mai putin.

Maine dimineata la 7.30 ,la Giulesti se mai posteaza cineva in fata usii la prof.Marinescu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kineta, probabil cel de 17 il vei pierde, dar pe ceilalti te poti baza. Ce faci, repeti estradiolul?
SandyG, bine ai venit!Spune-ne mai multe de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Buna dimineata, fivettes. Am zis, ramane cum am stabilit: iesim din perioada vacilor slabe, asa nu se mai poate.

quote:
Originally posted by pisix
Kora – pai daca sansele de reusita sunt de 25%, cu cat ai mai multe FIV-uri cu atat iti cresc sansele. Merci, eu acum ajung la 50% sanse de reusita


Of. As vrea sa fie asa. Din pacate, rationamentul nu e corect. Sansele globale, per ansamblu (si nu foarte reprezentative, pentru ca sunt brute, fara nici un criteriul individual), de a ramane insarcinata la FIECARE tentativa fiv sunt de cca 25%. Si punctum. A, ca la o noua tenativa te uiti inapoi, si tu si medicul, remediati unele puncte mai slabe si incercati sa ameliorati sansele - asta e alta treaba, de acord, dar se intampla tot in cadrul celor 25%. Daca rationamentul tau ar fi fost corect, Pisix, la a patra tentativa sansele ar fi 100%. Si nu sunt, avem martore pe aici. :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandyG spune:

va multumesc ptr. primire fetelor!Mi-ati cerut sa va spun cate ceva despre mine ,dar nici nu stiu de unde sa incep ........dar am sa va spun in mare :am 4 pierderi de sarcina ,toate pana in 7 saptamani si 2 fiv nereusite .acum astept luna iunie cand vo-i face fiv ,dupa analizele care le-am facut si care sper sa-mi fi dat verdictul corect {motivul celor intamplate pana acum}

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

sandyG bine ai venit printre noi.Te asteptam cu povestea ta.
Luca, Pisix a facut o glumita ,sa ne mai aduca zambetul pe buze,eu una am zambit,dar...oarecum amar...Eu zic asa:sunt 100% sanse totul e sa vrea DD.
iana bafta multa maine la eco!Cand dai startul?Am zis ca ne tinem de manuta ,nu?Valorile tale sunt bune,estradiolul e bun sa fie cat mai mic in zi2 de cm.Chiar < 50,asa ca valoarea ta e un pic cam mare,nu e prea mica asa cum zici tu,dar asta nu te impiedica sa devii graviduta in scurt timp.Tin pumnii stransi!

P.S. Fetelor ati vazut subiectul deschis de Teodoran care este o mamica prin fiv a unui baietel de 7 luni?Acum e gravida natural,desi nimeni nu ii dadea vreo sansa.Deci, ma repet,exista 100% sanse daca DD vrea!
FELICITARI TEODORAN, SARCINA USOARA SI BEBE SANATOS!


Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Kora eu as vrea sa-mi dea maine tratamentul,dar nu stiu situatia chistului.Asa ca o iei tu inainte si te prind si eu din spate
Luca-Luca felicitari si aici si sa fie intr-un ceas bun E.T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

sandyG - bine ca ti-ai luat inima in dinti pentru ca asa ne vei putea impartasi si din gandurile tale
kineta - dar stai fff bine, si ca numar si ca marime si ca endometru ! Mananca proteine bune pana luni (carnita de curcan, oua, branza) si va fi bine cu siguranta !
digeka- esti candidata perfecta ! Esti tinerica, problema nu e asa grava si pe mobilitate chiar ca am auzit de reusite. E absolut necesar sa incerci: in primul rand ca s-ar putea sa ai super-rezultate, in al doilea rand ... ai un tel, ai pentru ce sa lupti si asta iti va da aripi. Scuze dar e mare diferenta intre buruieni si astea, intra acolo sau vino la Azoo si-ai sa descoperi noi perspective
LucaLuca, Kora - hei, si voi o luati adliteram ... E un rationament optimist, ca sa vedem partea plina a paharului. Desi, statistic un cuplu reuseste in medie la a 4-a incercare. Deci cu cat te apropii de incercarea nr 4, cu atat cresc sansele. Dar, din nou, vorbim de statistica, nu de regula :-)
Moniland - cum adica pe cel de 17 il va pierde ? ce inseamna asta ? Mie mi-a zis dr ca in Z 10 ideal ar fi ca ei sa aiba 15-16 ... Acuma ma sperii sa nu ii cresc prea mult


PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Mergi la inceput