Mamici de septembrie-octombrie 2007 (93)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:


Alinush , Danielle , Roxali
multzumesc pentru super-eficientele mjorete!
Tocmai s-a rupt apa!!!
I-am explicat lui BB azi-nopate pe la 1:30, ca se tot foia: i-am spus unde e iesirea (nu in coasta dreapta) si i-am spus ca-l rog sa ma lase sa dorm pana azi la 6 diminetza (tati zice: foarte bine, atat somn ne trebuie)... I-am spus ca daca m-a priceput sa-mi dea kick - si mi-a dat!

Si uite-l cum s-a tzinut Michael de targ: 6:00 scria pe ceas cand am simtziz primul strop!!! Punctual si de incredere, baiatul lui mama!

Asa ca ne dushulim si o luam spre clinica (,) cu moase pe extasy.
Doamne-ajuta!

Va pup si tinetz-ne pumnii si noua.


Piciulika 40+ Michael
www.flickr.com/photos/10474507@N06/sets/72157602122148487/detail/?page=5" target="_blank">In saptamana 41

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Piciulika
Uraaaa, vine Michael !!! Sa ai nastere usoara ( ti-or da si tie moasele extasy ? ) si sa-l tii in brate cat mai curand pe micul printz !
Asteptam vesti !
Si inca o data :


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )
www.flickr.com/photos/11799927@N07/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Chiar voiam sa spun ca e cam mare pauza de bebei, de pe 2 octombrie nu am mai avut nici unul si azi suntem in 7. Dar uite ca salveaza situatia Michael
Felicitari, isabelle, sa cresteti mari si sa va aduca numai bucurii !
Am vazut pozele danutei , tare scumpi mai sunt bebelusii cand sunt infasati ca niste sarmalute
Chiar asa, oare de ce nu ne-a mai scris Nana ?

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )
www.flickr.com/photos/11799927@N07/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

'Neata tuturor!
Bafta, Piciuliko, la nascut! Sa nasti repede si usor!

In seara asta vin sora si nepotul. Yuhu! Abia astept. O sa merg si eu dupa ei la aeroport, ca vad ca la noi nu se anunta nimic. Ieri pe seara credeam ca mi s-a rupt apa, ca era chilotul cam ud, dar poate ca am avut ce avea si Roxana. Cert e ca dupa ce m-am schimbat si am pus tampon, nimic. Oricum, maine dimineata, la 8 si un sfert, avem programare la spital. Sa vedem cand ne programeaza doctorul la cezariana.
Si eu simt ca sunt printre putinele ne-nascute si comentariile mele nu prea isi mai au locul, asa ca astept sa nasc. Marti avem termenul, sa vedem...

Irina 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Yaia, urmezi tu !!!

Si pentru Iulius de alinush, niste cadane, hihihi


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )
www.flickr.com/photos/11799927@N07/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Piciulika, pleaca omul la tara o zi si la intoarcere ce vede: domnul Michael s-a hotarat sa vina. Asa ca iti tin pumnii si pun si fetele la treaba:

Nastere usoara!
Yaya, si pentru tine pun niste majorete, cine stie ce are de gand bebele tau:


Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

alina m . Numai bucurii si impliniri de la viata. Copii sanatosi si frumosi.
si pentru toti bebelusii care isi adauga si ei floricele.

Ptr Piciulika, nastere usoara si bebe sanatos

38 s +
si Alexandra-Nicloleta (27.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Noi am fost pana la urma la tara ieri. Desi era innourat, nu a plouat deloc, a fost buna vremea. Bebe a dormit asta-noapte o ora in plus ca era obosit dupa aerul de la tara. Daca a facut asa cand l-am dus la Alexandria sunt curioasa cum doarme daca il duc la bunica mea, care sta intr-o zona de deal-munte. Hihihi, cred ca asa ar dormi si el toata noaptea.
Roxana, gandeste pozitiv: Andrei are deja o luna jumatate (aproape) si sunt sanse mari sa se calmeze in curand. Nu neaparat trebuie sa aiba colici pana la 3 luni, da?
Teo, ce mai faci?
Danielle, vazut poze cu printesa Ebonee. E dulce tare. Stii ce vroiam sa iti spun? Eu l-am scos afara de la o saptamana, dar nu m-am dus cu el la cumparaturi si nici in aglomeratie. Abia pe la o luna m-am dus la Cora cu el si a fost destul de devreme si asa.

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Andries, sotul m-a pus sa cumpar inainte tot ce credeam ca e necesar. Daca il lasam pe el, cred ca era jale mare. Stiu ca sunt superstitii legate de cumparaturile facute inainte, dar totusi, un minim cred ca e bine sa fie luat. Ma refer aici la patut si cateva hainute pe care sa le ai spalate si calcate cand te intorci de la spital, hainute care sa iti fie de ajuns pana cand iesi la cumparaturi.

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Danuta, am vazut pozele cu Miruna, e scumpica. Si are si ea niste falcuteeeeee!
Alina m

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
BB Stefan creste

Mergi la inceput