Mamici de septembrie-octombrie 2007 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Scuze!!!!

MIRUNICA

alina+ANDRA MARIA
http://good-times.webshots.com/slideshow/560929740KFSaSJ;jsessionid=abc_USB9ICdcjduuI3Uvr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Felicitari, Danuta! Doamne, cat e de scumpa bebelina voastra! Frumoasa foc! Ma bucur ca esti bine, stiu cum e cu epiziotomia, nici eu nu am prea stat 2 saptamani in fund, dar vestea buna este ca trece! Pupici!

Isabela, felicitari!

Roxana, ce n-as da sa iti dau o mana de ajutor! Nu stiu zau cum rezisti! Imi imaginez fetelor cu bebe 2 cat de greu va e!

Somn usor! Noapte linistita!

Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nu vrea sa se culce, dar nici nu il mai iau din patut. M-am executat de 2 ori pana acum. Nu a dormit de la 8 DELOC.

Lia, tot vreau sa iti scriu si uit. Nu compara cat papa Miruna cu cat papa Andrei decat daca au aceeasi greutate. El avea 5350 acum 10 zile si doctorita calculase 130 ml la masa la 5.5 kg. Calculul pe zi se face astfel 130-150 ml la kg corp. Nici el nu papa mereu asa, dupa baie doar 110 ml si aia indesati ca altfel se scoala imediat. Uneori mai are mese de 110-120 ml.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Off, ce scandal la noi. BB plange neconsolat, l-am lasat sa isi consume energia. Tati a capitulat, tot mie mi-au revenit amandoi. Si el il avusese in grija numai pe BB. Asta e...Va pup. Noapte buna.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze


si Tudor are draci, nu stiu ce are, toata ziua a dormit si a fost foarte linistit, iar dupa 8 seara a inceput scandalul. Daca il tin la san, se potoleste, in rest tot plange. Dupa baie, l-am pus in patut si a inceput sa planga. Sotul mi-a zis ca bb e un mic santajist si sa il las in pace. Pe cuvant ca nu am putut, mi-a fost tare mila de el, . plangea de ziceai ca il arde/inteapa/taie ceva/cineva. Mi-au dat mie lacrimile de mila si de ingrijorare. Cum l-am luat in brate a tacut. I-am dat si san si a adormit. Si dupa 2 min s-a trezit plangand. Acum e la tati in brate, tace. Tare mi-e mila de el...o fi cazul sa imi fie mila de mine?

http://picasaweb.google.com/urmychance/TUDOR

iubirea mea - Tudor Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

quote:
Originally posted by Piciulika

Am dormit pana acum o ora ca busteanul. (12:15)
Acuma cica vrem sa mergem la cumparaturi, dar constatam ca am avut vreo 3 contractzii, doar usor dureroase, la 10 min. - ca de alea nedureroase am mai avut eu zilele astea (spectaculoase doar prin cat de vacuumat parea BB: i se vedea orice oscior, bietul).
Hmmm....?!

Oare e de majorete sau de facut dus si plecat la cumparaturi...?

Statzi cu ochii pe mine, ca nu fac victime ca Nanutza - apropos: Naaaaanaaaaaaaaaaaa....! Unde esti? Suntetzi bine, asa-i?

Piciulika 40+ Michael
www.flickr.com/photos/10474507@N06/sets/72157602122148487/detail/?page=5" target="_blank">In saptamana 41




Piciuliko????? Uu-uu? Unde esti?
Mai fetelor, dar pt Piciulika noastra nu s-a gasit nici o majoreta? S-a terminat stocul??? Vad ca ultima oara a scris pe la ora 14 si de atunci nik.

Piciulika




Eu tot cu bb la purtator.
Nu stiu cum se face, dar de la o vreme am devenit cu mai mult bun simt... nu ne bai bagam in fata. Asa ca fetelor, care mai aveti de nascut, va rog nu va sfiiti, noi mai stam pana la termen, ca doar Ana trebuie sa-si ia certificatu' de 'Mama Omida'

Si in plus, intre atatea discutii despre eu nu prea imi mai gasesc locul. Astept sa ingros randurile.


Ups! fix 39
Alinus cu Iulius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Alinush, multzumesc mult de ganduri si mai ales de majorete. Esti o dulce.
Ei bine, suntem cum ne stii... acuma am revenit din plimbareli... nimic!

Fetele deja au BB-i si griji, am ramas cam putzine nenascute...
Mai baga te rog o majoreta - poate la noapte? Vezi tu, sperantza moare ultima...



Piciulika 40+ Michael
www.flickr.com/photos/10474507@N06/sets/72157602122148487/detail/?page=5" target="_blank">In saptamana 41

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

PICIULIKA poate poate vine bebelinul diseara sau maine seara ca asa a inceput si la mine,cu 4 contractii...


poze noi
http://good-times.webshots.com/album/560909012WwkILT?vhost=good-times




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Danielle mi-am permis sa ma uit la tine in album si am intrat sa-ti spun ca ai o frumusete de printesa, Ebonee este superba ca si numele ales de altfel. Nu stiu cum a fost nasterea ta (n-am mai avut timp sa intru pe la voi de cand cu pitica mea) dar sper ca ai avut o experienta la fel de frumoasa ca a mea. Eu am nascut si acasa si aici, si desi nici acasa nu a fost rau totusi nu se compara cu tratamentul primit aici (chiar si la cati bani am dat acasa) si nici cu conditiile si desi am injurat sistemul acum dupa nastere il inteleg mult mai bine si il apreciez mai mult.

Iti doresc sanatate multa si tie refacere rapida iar pt Ebonee doar noroc caci in rest e superba.

De Nana mai stiti ceva?

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3683" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3813" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">[b]Sonia trebuie sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Piciule poate ,poate

Isabelle si Danuta sa va traiasca bebei!

Din capitolul "amintiri bb1" n-am uitat absolut nimic ...bebe agitat, nu dormea , cand era afara era super,dar plimbat...dupa 2 luni m-am intors la munca (3 ore dim si 3 ore de la 14)...binenteles mama era la mine si mai este.La munca drept sa va spun imi "relaxam" timpanele ca nu-l mai auzeam plangand...nu stiu nici acuma saraca mama de unde avea atata energie spalat, calcat, curatenie si plimbari bb.Dupa vreo 5 luni i-am schimbat meniul si atunci mai dormea si seara 3 ore legate, iar ziua cate 2 ore cu cineva langa el.
Am avut noroc cu o doctorita super buna care reusea sa ma mai linisteasca in legatura cu programul de somn al bblusului , adica nu prea exista...sper ca printesa sa fie mai "cumintica"

Ali37si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Roxana, multumesc. Ne incadram la limita inferioara, dar ne incadram...

Alina.clau functioneaza. Bebelina a iesit f. bine in seara asta.

Lia si Runa Miruna 21-08-2007

Mergi la inceput