problema..

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

LAvi, stiu ca in Ro se face in maternitate. Geaulea zice ca e din FR, de aia intreb ...


Vicky, Printzesone and BB (26+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geaulea1992 spune:

in maternitate i-a facut vaccinul care se face de obicei in maternitate...nu stiu cum ii spune...eu am nascut in franta... la 2 luni i s-a facut iar un vaccin dar idioata aia mi s-a parut mie ca nu l-a facut bine..uite si rezultatul... :| joi mergem la medic... o sa intreb oricum dak e normal sa ii faca 2 vaccinuri deodata... :-?? voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geaulea1992 spune:

ei bine acum am vazut raspunsurile voastre... lavi02 i-am luat jos plasturele si a inceput sa ii iasa un lichid transparent dupa aceea iar a iesit galben, ca si puroi... nu ii mai pun nimic dak asa zici ... sper doar k e bine... :-s joi vedem pediatra, sper sa ma lamureasca ce s-a intamplat si ce sa fac mai departe :|

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Geaulea, eu sunt f curioasa ce vaccin ai facut tu in maternitate. In Franta nu se fac vaccinuri in maternitate. Cum am zis, se poate face BCG, dar la CERERE.
In plus in Franta schema e 2-3-4 luni.


Vicky, Printzesone and BB (26+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mcoca mii de scuze, nu am observa tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Lavi .

Geaulea, esti sigura ca la vaccinul de 2 luni e puroiul? Eu cred ca mai degraba de la cel facut in spital, mai ales daca ala e BCG ....



Vicky, Printzesone and BB (26+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geaulea1992 spune:

mcoca, dak nu i-a facut vaccin inseamna k i-a facut doar analizele alea sa vada dak nu are ceva boala si ce mai stiu eu ce...in fine. vaccin a facut la 2 luni, la 3 luni, la 4 n-a facut caci repet, avea cumnatul meu varicela, si dak avea si Tudor virusul nu putea sa i-l faca...am mers in romania de sarbatori si asa ne-a programat pe 31 ianuarie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geaulea1992 spune:

da mcoca, la cel de 2 luni...inca nu eram inscrisi la PMI [protection maternelle et infantile] si am mers aici in apropiere la centrul de sanatate...[de la PMI ne-a trimis acolo pana ne iese dosarul]...si aia zici k avea 2 maini de stanga... :| copilul s-a miscat [ceva normal] si nu stiu ce minuni a facut ca acum avem aceasta micutza "problema"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geaulea1992 spune:

uite, maine am sa ma uit in cartea de sanatate si am sa iti spun cu exactitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Geaulea, ce am povestit eu cu buba, lichidul si crusta se refera strict la vaccinul BCG. Daca nu e asta, atunci mergi la medic.

Mergi la inceput