problema..

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Geaulea1992 spune:

DA ! ... m-am uitat acum in cartea de sanatate, si intr-adevar este BCG ... la 2 luni ni l-a facut...pe 19.09.2012 ...si acela este cel cu pricina... in manutza stanga...trebuie sa ma uit acum sa vad cum arata ... dar "puroiul" respectiv a iesit aseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

PAi e ok daca e BCG. Dar ma mir ca ti l-au facut. Inseamna ca au avut ei ceva motive. Eu trebuit sa il cer expres.


Vicky, Printzesone and BB (26+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

E posibil sa-i fi facut BCG-ul pt ca au vazut tara de provenienta a mamei sau cetatenia...ceva de genul asta...Mai fusesera discutii pe tema asta pe DC si asa am retinut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geaulea1992 spune:

poi nu prea e OK. caci noah, nu imi place cum ii arata manutza in locul vaccinului...pana maine nu mai e mult... pediatra trebuie sa imi dea ceva... :| si pe mine nu m-a intrebat nimeni dak vreau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Eu zic ca si restul fetelor ca e OK. Asa e evolutia la vaccinul BCG.
Pediatra nu o sa iti dea nimic, ca tot ce se intampla este normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Linisteste-te, daca e BCG-ul asta e evolutia normala. Da, nu e OK ca nu te-au intrebat daca asa se face acolo (adica se intreaba). Insa e posibil ca spitalul respectiv sa aiba un protocol intern care ii cere ca pt anume pacienti sa se faca vaccinul asta in mod obligatoriu. Exista niste statistici la nivel national cu bolile si avand acces la datele dintr-o anume tara X, o alta tara Y poate lua o astfel de decizie. Ti se pare discrmanatoriu? Hmmm... posibil. Dar ei vor spune mereu ca e si in interesul tau/al copilului care e probabil sa ajunga candva in tara de origine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geaulea1992 spune:

bonjour !! ... ce faceti cum sunteti? noi doar ce am ajuns acasa de la vaccin... am trecut cu bine peste ele -dada "ele" caci 2 ne-a facut- ;)) unu intr-un piciorus, si al doilea in celalalt piciorus :x... am scapat cateva lacrimi dar mamica a fost acolo si a trecut repede :D ! cat despre problemitza noastra, pediatra a spus k sa nu ma ingrijorez ca e ceva normal ... m-am mai linistit acum #:-s ;;). acum ramane sa vedem cum trecem noaptea, caci e posibil sa facem febra... :(... pupici la mamici si la pitici :*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Geaulea, ma bucur ca sunteti ok. Am intrebat si eu ieri pediatrul pt bb care va sa vina cum fac cu BCG-ul, si dupa cum spuneam, eu tr ebuie sa dau din coate sa il am. Aici nu orice doc il face, si ala care l-a fcaut la fetita acum 5 ani in maternitate nu mai lucreaza acolo si ceilalti nu vor.


Vicky, Printzesone and BB (26+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geaulea1992 spune:

hello, am revenit iar aici, inca tot nu ne-a trecut, si parca tot i se mai face puroi baiatului meu... :( ... cam cand credeti k ar trebui sa treaca... ? :(

Mergi la inceput