MONTIGNAC (182)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
Somleac, "La Multi Ani" fericiti!!!
Lori, imi pare rau de vestile proaste!

Stiu, stiu nu am mai intrat dar sunt ff ocupata, incerc sa ma tin cat pot de Monti, insa mai bag in gura prostii. Colegele mele tot aduc ciocolati si bombonele si deverse, asa ca mai bag in bura si imi dau seama dupa
In mare meniul este cam nimic la Md, o salata cu branza la P si la cina iau ceva cat de cat Monti.
Am reinceput sportul, adica de 3 ori pe sapt cate o ora, mai mult nu am timp, dar deja e bine.
Nu cred ca o sa am pierdere mare luna asta, sper sa dau jos kg luate de sarbatori.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

ANI La Multi Ani, Stefanei!!! sa fie sanatoasa, intelegatoare si sa va aduca numai impliniri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Buna dragelor si multe multumiri pentru cuvintele calde. M-au facut sa ma simt mai bine.

Maine am liber si plec cateva zile la sora mea, asa ca n-o sa mai fiu pe internet.
Scriu meniul de azi, cel de ieri a fost cam dat peste cap de toata povestea...

MD: cateva bucatele de mozarela.
G: 2 trufe de ciocolata conforme (peste 70% cacao)
P: scoici si o salata mica de varza cruda
C: cred c-am sa fac varza cu legume.

Va imbratisez si va urez un weekend fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ani, "La Multi Ani" ptr Stef!!
Sa fie sanatoasa, si sa aibe numai bucurii!!
Petrecere frumoasa, azi era ziua de pizza, nu ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

La multi ani, Ani, pt Stefi!

azi am rezistat eroic tentatiilor. Este ziua mamei mele si a pregatit iar "bunaciuni", insa am inchis ochii si m-am facut ca nu le vad.
M-a motivat si cantarul meu, care dimineata era iar prietenos si imi arata 61.5. Pur si simplu nu pot sa nu ma cantaresc zilnic, am senzatia ca asa controlez mai bine situatia si daca se intampla sa calc pe alaturi, pot corecta a 2 a zi.

Va pup si fug la treburi, am o gramada pe cap si sunt asa...intr-o faza de nevorbire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

Fetele, e loc si pt mine in grupul vostru ?
Daca DA, eu plec de la datele:
varsta: 40 ani
inaltime: 180 cm
greutate initiala 01.01.2013: 120 kg, tip somatic: endomorf
greutate dorita: pentru inceput undeva in 2 cifre, ulterior mai vedem ...
greutate azi 118.2 kg

cam ce info mai trebuie ca sa fiu acceptat in "club" ?

saru'mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Hello, Big Boy! Why not? tocmai era sa zic "wow, ce inalta esti!" cand m-am prins ca esti baiat Numai sa nu te superi daca iti dam floricele pe aici, ca asa e obiceiul casei.

Poftiti la o ?

Sa vedem meniul de ieri:
MD: 4 rosii cherry, doua felii de telina (radacina), o felie de vitastar
P: humus cu vita la rotisor, si salata de patrunjel cu ceapa
C: cativa biscuiti cu ciocolata

Va si
O zi frumoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ariel felicitari ca ai rezistat tentatiilor ...
si eu am inceput sa fiu toata ziua top top pe cantar ... trebuie sa ma dezobisnuies iar de acest obicei prost , zic eu

fetelor vine we dul .... doua zile libere, odihna .... doamne, mi-e un somn de nu-mi gasesc energia

meniul de ieri :
md. tarate de ovaz, seminte de in, iaurt
g. ricota
pr. salata boeuf cu legume fierte si carnita de vitel o maioneza facuta din galbenus fiert, mustar si iaurt
g. tot putina salata
ci. salata din rosie, ardei,castravete, branza telemea, o lingura ton, ceapa rosie

big boy bine ai venit printre noi ... nu ai nevoie de nici o alta informatie ca sa poti sa ni te alaturi .... ai nevoie doar de vointa multa, ambitie si cat se poate de multa rabdare pentru ca ... cu acest regim nu se slabeste rapid ... dar sigur

puisorule La multi ani , sa-ti traiasca printesa sanatoasa si sa va aduca numai bucurii ce ai papat bun la party ???

lorelei zile placute cu sora ta , pupppp

child ma gandeam eu ca esti profesoara

cge ... ce scurta esti ... nu ne mai iubesti???

carmen cum esti ??? nu ne mai pove nimic ????

gena e foarte bine ca te tii de sport dar lasa-le pe colege sa se ingrase , tu vezi-ti de drumul tau

ninha te pup

brandusik esti ocupata rau ???? sau esti suparata pe noi ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Andanii, semintele de in le macini? sau le mananci intregi? sau le cumperi asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

big boy bine ai venit printre noi...cum a spus si andani cu monti slabesti incetisor..dar sigur. cat despre grupuletul nostru..am mai putea fi interesate de un nume eu cel putin sunt...ca obisnuim sa ne spunem pe nume pe aci ..dar daca preferi anonimatul...is good enough for us sa te primim cu drag

andani nu m-am suparat pe voi ..nu scapati voi asa usor de mine..dar adevarul e ca is prinsa in diverse chestii..va citesc..dar nu gasesc suficienta inteligenta disponibila sa si scriu ceva

meniul meu azi:
Md: paine integrala toas cu brinza (faza 2+ )
G: un energizant si niste susan cu miere (aici am inbulinat-o recunsc)
P: fasole cu carnati si castraveti murati
G: mar, clementina
C: supa crema de ciuperci

ca veni vb de povestit..ieri am fost ff nervoasa...am fost dimi la dentist...am renuntat la el..nush daca mai tineti minte ca am spus acu cateva zile ca mi-o crescut tariful cu 50...si mi-o spus atunci ca nu am inteles eu bine sau ca nu mai tin eu minte bine..spus si facut..am ajuns acasa m-am uitat in arhiva vb cu sor'mea..i-am intrebat pe astia din birou si toate datele mi-au confirmat ca tinusem bine minte pretul (ca ma temeam ca de la o varsta nu ma mai tine memoria)...

mno si ma asez ieri la el pe scaun..si ii spun..mey uite de dragul discutiei sa stii ca am verificat si mi-ai spus pretul asta la inceput nu cel pe cel nou...ATAT MI-O TREBUIT...s-o enervat ca el a vrut sa ma ajute sa-mi faca un bine si vin si ii vb pe tonul asta si-i reprosez (la care eu ma uitam la el si nu stiam de unde i-o picat ceva in cap)....si imi spune ca daca nu mi-o convenit pretul minim de acum ce mai am de facut sa platesc la pretul maxim..la care eu..NO WAY...

si tot continua ca o vrut sa-mi ma ajute ca si-a cerut scuze data trecuta daca a spus un pret gresit la inceput...la care m-am enervat si mai tare..1. pentru ca nu-si ceruse scuze ci imi reprosase mie ca am inteles gresit sau am uitat ce discutasem..si 2.ca imi aratase chitanta cu pretul nou(si cu data de la primul consult)...lucru care m-o enervat ff tare pentru ca stiu sigur ca a completat chitanta cu preul nou abea dupa ce am venit din vacanta cand l-am intrebat ce e cu pretul nou...adik...scuze de expresie...da WHAT THE FUCK??? nu mai sunt blonda sa aiba macar un motiv sa ma ia cu texte din astea ieftine..m-o dezgustat cumplit intamplarea..nu pentru ca trebuia sa platesc in plus aia 50£ ci pentru ca s-o comportat cum s-o comportat ca si cum imi facea ceva din mila si nu pe bani(AI MEI!!) ..asistena..care stia si adevarul si discutia din trecut pur si simplu se ofilise la fatza cand o vazut cum a reactionat asta..cert e ca o reactionat tipic romanesc desi e in tari straine..adik..sa spuna un pret la inceput si dupa sa-l indexeze dupa plac (ma gandesc daca nu o fi lucrat la constructia vreunei autostrazi in romania)

mno ca mi-am spus si pasu acu..in km de scris ce-i drept da..

Mergi la inceput