MONTIGNAC (182)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am venit cu cafea, ceai, nescuick, nes pentru Cami , capucino.

Va mai ofer placinta intinsa cu varza, cu branza, bezele umplute cu suhaida, ecler si de baut sampanie, bere, vin si fara suc ca ingrasa.

Multumesc lui Dumnezeu pentru cei 40 de ani pe care mi i-a daruit, cu toate bunele si relele din care am tras invataminte si chiar simt ca m-am inteleptit. Multumesc pentru copilasii minunati si pentru multimea de bucurii pe care le incasez zilnic.

Simt acesti 40 de ani ca i-am dobandit cu greu, cu truda, asa cumva ca ii merit si nu i-as da pentru nimic in lume.

Deci sa inceapa petrecerea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna dimineata montigirls

meniul meu de ieri :
md. iaurt cu tarate de ovaz si seminte de in ... imi plac la nebunie
g. putina urda
pr. pulpa la cuptor cu iaurt
g. lapte cu cafea
ci. snitzel de peste (file de la lidl cod cred ca e) dar prin ou si branza telemea rasa cu susan si in ... pe hartie de copt + ardei iute murat

Puisorule e acuma in oferta si cred ca 80-90 lei costa aparatul doar pentru waffe, eu insa l-am luat pe celalalt din oferta care e 100 lei si e 3 in 1 adica si pentru sandwiciuri calde si pentru grill .... si daaaaa, se pot face tot felul, m-am convins ca nu trebe sa pui cine stie ce in ele ca sa iasa bune ... si doar tarate cu ou e suficiet .... fel de fel de combinatii

carmen zici ca te-am inspirat ???? ma bucurrrr .... cand ne spui cat ai slabit ???? eu in ultima vreme ma simt asa de bine cu acest mic dejun, si satietate si tranzit si tot
Sa-ti traiasca copilasul La multi ani sa fie sanatos si sa-ti aduca numai bucurii

Somleac e ziua ta azi ???? te pupppp La multi ani , multa sanatate si mult mult noroc , sa dea dumnezeu sa ai parte numai de lucru bune si frumoase si copilasii tai frumosi sa-ti aduca numai bucurii
sanatate Ilincutei

brandusik felicitari pentru nemancat dulce :)
auzi draga mea, tu fructele le mananci dupa laptele cu fulgi sau laptele cu ness sau prima oara mananci fructul astepti 30 min si apoi laptele ????

ariel felicitari pentru scadere .... si daaaa e bine asa .... dar oare cum ai slabit mancand cartofi prajiti si pizza ... siiii oare cat ai fi dat jos daca nu le mancai pe alea te-ai gandit ?????

ninha mie mi-a murit ciuperca ... am lasat-o fara lapte cateva zile si s-a uscat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Morniiiiing!!!
Carmen, La Multi Ani lui Stefi!!! A fost asa un dulce! amandoi sunt niste dulci!
Somleac, si tie La multi ani sanatosi si frumosi! Sanatate Ilincutei!
Puishorule, chiftele de cocos mmm, ar fi un deliciu
Andanii, daca vrei sa continui cu kefirul, iti dau o particica din alga mea, vrei? Parca ma bate gandul sa-mi iau si eu un aparat din-ala de wafe, ptr cei mici. le-ar prinde bine dimineata, la MD
Ariel, felicitari! Bravo Esti cea mai tare!

Azi am avut la:
MD niste kefir, radacina de telina si o felie de vitastar (sunt indragostita de painea asta!)
La P o sa mananc la un restaurant vegetarian, Biofresh (Andanii, il stii?), si o sa-mi iau niste legume gratinate.
La C voi manca o felie de paine integrala de secara cu gem de merisoare facut de mine, cu ffff putin zahar

Va pup, sa aveti o zi minunata!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

miha la multi multi ani!!..tot asa dobanditi pe drept

cum maie Ilincutza?

puisoaro asa urat imi e sa merg pe ghetus de nici nu-ti pot da seama...n-am avut niciodata picioarele sau ceva rupt...cred ca de asta ca mereu ma ascund in casa la vreme urata

andani dimi mananc fructele si laptele la o masa, la prinz...le mananc separat...nu musai 30 de minute ..chiar si mai mult ca la mine trebe sa simt ca am mereu stoamcelul care roade ceva..si daca beau lapteele cu nes...e plin...

meniu azi:
Md: lapte cu fulgi
G: ceai cu lapte, para
P: salata verde cu masline, anghinare, cutiuta ton
G: portocala
C: cred ca tot icred cu wasa sau pomelo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Buna fetelor
In primul pentru Somleac: la multi ani fericiti, sanatate, iubire, multumire sufleteasca si noroc in tot ceea ce faci! bine-ai venit in clubul "40+"

Carmen, la multi ani fericiti si lui Stefi, sa va traiasca si sa va bucurati de el!

Ariel, ma bucur pentru tine, felicitari pentru greutate! Tine-o tot asa!

Brindu, de unde iei icre? mi-e tare pofta si pe-aici n-am gasit deloc.

Puisor, bravo pentru Pilates. Am incercat si eu odata, dar mi s-a parut tare greu. Poate pentru ca eram la doar vreo 2 luni dupa operatii.

Nu stiu daca am povestit, dar in urma cu 2 ani am fost bolnava grav: la o operatie laparoscopica (pe computer, fara sa taie burta) doctorul mi-a perforat intestinul subtire. Problema e ca nu s-a stiut ce am si cu toate ca eu urlam de durere dupa operatie si valorile sangelui erau ingrozitoare, nu stiau cauza. Urmarea a fost septicemie, coma, o multime de operatii printre care 15 cm din intestinul subtire pierdut, samd. Acum sunt considerata sanatoasa si nici macar la control nu mai trebuie sa merg, dar a fost o perioada cumplita...

Eu am o perioada asa, mai dificila:
matusa mea a murit in urma cu cateva zile, a avut cancer la san. N-am apucat sa merg din pacate nici la inmormantare.
Ieri am mai aflat ca singura prietena pe care-o mai am in Romania are cancer la san. Urasc cancerul!

Cred ca e inutil sa spun ca ieri si alaltaieri n-am mancat aproape nimic.
Asta e, o sa vina si vremuri mai bune...
Va urez o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

lorelei imi pare rau si pentru perioada grea prin care treci si imi pare rau si pentru oamenii care trebuie sa suporte boala aia

icrele le iau deja preparate(nush cat de monti sunt pe ingerdiente nu pare nimic de speriat)...si le iau din supermarket..de abea le-au bagat ca pana acum nu aveau nik...iar crude nu gasesc...chiar u inteleg ce fac englezii astia cu ouale la pestele de-l prind


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Doamne, Lorelei, ce greu este sa treci prin asa ceva! Si din pacate cancerul asta nenorocit e din ce in ce mai raspandit. Greu ne vom putea feri de el, avand in vedere ca apa si aerul sunt pline de substante toxice si nu mai putem consuma nimic cu adevarat curat. Si tatal meu a murit de cancer, bunica la fel, cunosc o gramada de oameni care au tot felul de tumori te miri pe unde, am o prietena care are o tumoare pe creier, desi a avut intotdeauna un regim f sanatos, vegetarian, n-a baut, n-a fumat. Nu stiu ce sa facem sa ne ascundem de el
Bine ca ai scapat cu bine dupa operatia aia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Am gasit un video cu niste copilasi cantaciosi, care mi-a placut tare mult:
http://www.youtube.com/watch?v=gSedE5sU3uc
Il pun aici, poate ne mai inveseleste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ninha daaaa, sigur ca mi-ar trebui ciuperca de kefir ... s-a inmultit la tine de ai si de dat din ea ??? hai ca poate cu motivul ciuperca ne vom intalni si noi in sfarsit
Daaaa stiu biofresh bunute chestii acolo
Sa stii ca e tare fain aparatul de waffe, recomand cu drag .... la cat m-am impotrivit sa-l cumpar nu m-am asteptat sa-mi placa dupa prima icercare

lorelei doamne ce bine ca esti bine acuma dupa perioada urata prin ce ai trecut nu ne-ai povestit pana acuma, habar nu am avut
offf, boala cumplita, nici nu vreau sa aud de ea .... fereasca dumnezeu pe toata lumea ai grija cu nemancatul, stiu ca nu-ti vine dar trebuie sa te autoeduci .... chiar nu e bine sa nu mananci nimic, se va supara organismul pe tine si va depune si aerul ce-l inspiri

brandusik am inteles ..... ma gandesc ca stii ca nu e bine sa combinam fructele cu nimic dimineata ar fi bine sa mananci fructul si apoi dupa 30 min laptele .... sa stii ca are efect regula asta , am simtit-o chiar eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani regula era pentru balonat+ tot ce mananc dimi e glucid...cum ai simtit tu efectul?adik in ce sens?pentru mine am vazut ca nu e nici un bai daca mananc fructe alnag lapte sau mese glucidice cel putin...cu mesele lipidice pastrez regula(desi fara sa-mi dau seama)

Mergi la inceput