MONTIGNAC (182)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro cea sensodine pe moment...dar cred ca mare influenta a avut si periuta electrica

cat despre kg...oficial si eu is la dinainte de craciun..72.2kg...deci pe cai copii ca tot sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Meniul de azi:
- smoothie verde, o felie mare de paine integrala cu magiun, cafea
- salata asortata cu naut, branza vaci+iaurt
- fructe (cred ca ananas)

O saptamana minunata sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

va puppppp montigirls

Sa va spun ..... am facut waffe ieri .... trei feluri :
primul fel am combinat asa: tarate de ovaz, iaurt degresat si albus de ou ..... au iesit tare, tare bune
si pentru baieti am combinat asa: ou, faina de migdale, putina faina integrala, iaurt, putina fructoza si vanilie
si am facut si cateva sarate cu tarate de ovaz, branza dulce degresata, marar, sare ..... toate fff bune

asaeara am fost la o prietena si-am mancat pasta de naut cu tahina si usturoi (nu-mi vine cum ii spune) o salata tabouleh cred ca ii spune cu bulgur, rosii, patrunjel mult, ceapa rosie .... si ceva orez cumva fiert si apoi prajit cu condiment ceva cu t ..... ioii, uituca mai sunt ... interesante mancarici .... nu prea dietetice dar nah , nu am mancat mult

brandusik spor si bafta la slabit :) e lucru mare ca nu te-ai ingrasat de sarbatori ca si mine .... eu inca nu am ajuns la 64 de dinainte de sarbatori din pacate .....
daaaa, eu le-am facut cu tarate de ovaz cum am spus mai sus fara fructoza si au fost bune si fara sa pun dulce pe ele ... mi-au placut si asa fara gust si cele sarate cu marar au fost bune ....

puisorule sa va fie de bine schiatul si felicitari pentru cat ai dat jos ... cu siguranta sportul isi spune cuvantul

somleac waffele din magazine sunt un amalgam de euri , efectiv te doare stomacul de la ele cat sunt de dulci si pline de toate cele .... andrei ma tot innebunea sa-i cumpar .... si eu nu si nu .... si acuma fiind la lidl aparatul nu m-a slabit cu rugamintile si-am cedat ca m-am gandit ca ii fac eu si macar stiu ce pun in ele si-si face si el pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ceau, frumoaselor!
O de pranz? merge?

Sunt cam nedormita si ma doare capul, asa ca probabil azi o sa bag la cafele non stop.

Meniul de azi:
MD: doua gogosele mici (wow, ce bune au fost!!), 250 ml kefir (saru-mana, puisorule, sa-ti dea D-zeu sanatate , ca nu stiu ce ma faceam daca n-aveam alga de la tine) si o felie de paine vitastar
P: am la pachet broccoli fiert cu gouda rasa + chiftelute de cocos conforme (la cuptor)
G: fructe
C: kefir

Brindusik, pacat ca ti-a plecat chinezoaica, stiu ca e rau cand n-ai pe nimeni apropiat in preajma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

va pup! raportez si eu 61.7 dimineata, cu pijama pe mine . am avut ceva emotii, ca ieri m-am infipt ca un porcolete in niste cartofi prajiti gasiti la mama pe masa si in 2 felii de pizza, facuta de mama . Asta e, ii multumesc lui nea Monti ca nu m-a vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ariel esti o bv bv ai dat jos ff mult..cred ca de la cheesecake ti se trage slabitul

eu azi:
Md: lapte cu fulgi, o nectarina
G: lapte cu nes
P: ored cu sos (rosii , busuoic si usturoi)
G: lapte cu nes, para,
c: icre cu wasa

azi vroiam sa ma duc la sala...planurile mi-au fost dejucate de faptul ca dimi ninsoare...mocirla...deci..fara chef sa ma duc acolo..si mai ales sa merg in plus prin zapada..dar macar am o reusita si anume ca nu am mancat nik dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Bravo Ariel, bravo Brindu.

Eu cred ca maxim la o stagnare ma pot astepta, daca nu un porc cat mine de mare. Sunt o NESIMTITA.

Ilinca e praf, vomita intr-una de azi dimineatza si scaune apoase fara numar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

miha ce rau imi pare de ilincutza ta...o prins vreun microb sau? cred ca si tu si ea aveti o zi de cosmar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Neata fetele,

si eu sunt happy ca deja se vede schimbarea( nu va spun inca kg, dar sa stiti ca hainele nu mai stau pe burta!)
Meniul meu de ieri:
MD: iaurt 0.1% fulgi de ovaz seminte de in( m-a inspirat Dana)
G: 2 mere mici
P: pulpa de curcan pe gratar( ala cu carbuni)+ o cutiuta branza cu smantana
G: ceai
C: ciorba de legume+ 1 feliuta mica tort.

Ieri baiatul meu a facut 4 ani!!! a fost sarbatorit la gradinita.. a avut animator, iar seara la culcare mi-a spus: "mami te iubesc si-ti multumesc ca azi am fost tare fericit!!!
Bineinteles ca a sarit si bubulina" mami si eu ma iubec!!!"( inca nu face diferente la pronume- daca scapa putin pipi pe ea: am facut pipi pe tine....)
Oricum multumesc lui Dumnezeu ca-i am!

Ani Stefi si Stefan sunt nascuti in ianuarie... si amandoi varsator... ce coincidenta..

Va pupicesc, merg sa pregatesc pachetele...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimi

Miha, sper ca e mai bine Ilinca. Draga de ea, sigur a colectat vreun virus. Macar apa sa bea sa nu se deshidrateze.

Ariel, bravo pt slabire si pt consecventa

Carmen, LMA pt tizul lui Stefi, sa creasca mare si sanatos. Nici eu nu imi mai pot imagina viata fara printesica mea

Dana, cat a fost paratul de wafe? Ca nu m-am gandit pana acum ca se pot face sarate

Gena, da un semn de viata

Danat, parca incepusesi monti, sau nu?

Ninha, ma bucur ca iti place kefirul. Eram gata sa te intreb cum Doamne ai facut chiftele de cocos, pana mi-am dat seama ca probabil sunt de cocosh

Diana, bine ca mi-ai amintit de magiun sa imi aduc de la ai mei. Ca nu mai stiu ce sa mananc dimineata :(

Brandusiko, mobilizeazate si cu sportul ca altfel iti incremenesc kg si nu mai pleaca de la tine

Aseara am fost la pilates si am facut la abdomene fara numar...Instructoarea deja vede primavara venind si ne vrea slabe si cu patratele

Meniu ieri:
MD: wassa cu salata de vinete
P: abatere
C: ultimul bol de supa chinezeasca, o portocala si doua raffaelo( mi-a adus Stefi si nu am rezistat )


Va pup


Mergi la inceput