Delasare feminina(2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelk1978 spune:

Am urmarit acest subiect si vreau sa va multumesc pentru ponturi. Am prins curaj si mi-am cumparat cateva pensule de machiaj, printre care si cea pentru fond de ten...fabuloase !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Bine v-m regasit dragele mele forumiste DC eu nu am mai apucat sa am tihna de a intra aici sa citesc, din lipsa de timp, bineinteles, si alte priotitati mereu. Am intrat cand si cand f scurt si atit.
Dar acum dupa sarbatori, am avut putin mai mult ragaz de net, si intrand pe DC am descoperit acest subiect, f pe gustul meu, ceva sa ma incarce pozitiv, placut, de gagici
Am citit prima jumatate, dar voi continua si cu urmatoarea, insa aveam o intrebare care e putin off-topic, caci am vazut ca multe dintre cele care ati postat, lucreaza de acasa. Si, ca o curiozitate feminina, cum altfel? ma rodea sa pun intrebarea: ce ocupatii aveti ca sa puteti lucra de acasa?? Pe mine ma atrage la nebunie ideea de a lucra asa, astfel incat sa imi pot imparti eu timpul cum doresc....caci asa cum lucrez acum, plec la 8 de acasa si ajung inapoi la 6 seara si nu apuc sa fac mai nimic pt mine
Daca mi-ati putea raspunde, eventual da niste idei, m-as bucura tare mult! Merci frumos!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Bine v-m regasit dragele mele forumiste DC eu nu am mai apucat sa am tihna de a intra aici sa citesc, din lipsa de timp, bineinteles, si alte priotitati mereu. Am intrat cand si cand f scurt si atit.
Dar acum dupa sarbatori, am avut putin mai mult ragaz de net, si intrand pe DC am descoperit acest subiect, f pe gustul meu, ceva sa ma incarce pozitiv, placut, de gagici
Am citit prima jumatate, dar voi continua si cu urmatoarea, insa aveam o intrebare care e putin off-topic, caci am vazut ca multe dintre cele care ati postat, lucreaza de acasa. Si, ca o curiozitate feminina, cum altfel? ma rodea sa pun intrebarea: ce ocupatii aveti ca sa puteti lucra de acasa?? Pe mine ma atrage la nebunie ideea de a lucra asa, astfel incat sa imi pot imparti eu timpul cum doresc....caci asa cum lucrez acum, plec la 8 de acasa si ajung inapoi la 6 seara si nu apuc sa fac mai nimic pt mine
Daca mi-ati putea raspunde, eventual da niste idei, m-as bucura tare mult! Merci frumos!



_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.


Hobby
www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel



Si pe mine m-a interesat ce as putea lucra de acasa (pt ca gradinita imi minca toti banii) si dintr toate optiunile am ajuns la concluzia ca trebuie sa ai diploma si stiinta in IT ca sa poti lucra de acasa si sa te intretii cu ce cistigi; am mai gasit customer service, asta daca iti place sa raspunzi la telefon si sa rezolvi problemele clientilor nemultumiti, dar cerea un mediu fara zgomot de fundal ceea ce la mine nu se poate din cauza plozilor; ceea ce vreau sa spun este ca, era de la 8 la 5 exact ca la un servici normal cu 2 pauze de 15 min si una de o ora si nu stiu cum ai putea sa iti organizezi timpul sa faci ceva pt tine in ora aceea....restul lucrului de acasa ce am gasit era scam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Eu am lucrat de acasa o perioada de timp. Lucrez in IT.
Ai putea lucra de acasa daca ai fi:
- programator
- web designer, graphic designer
- operator date
- traducator
- blogger profesionist. Stiu vreo 2 povesti de succes, dar au bloguri pe o tema bine definita (unul culinar, unul tehnic), in nici un caz "draga jurnalule, azi m-am trezit si eram cam trista"
- administrator portal
- remote IT service
- telemarketing, telesales dar iti trebuie liniste.

cam asta imi vine mie in minte.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

sau daca esti artist :D
eu insa caut modalitati sa NU mai lucrez acasa, pentru ca este ff greu cu copiii si presupune ca ii alung mereu si ca ma enervez cand intra la mine in birou si sotul zice ca nu s-a angajat bodyguard, etc etc etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

si asta asa e mai bine sa petreci doar 4 ore pe zi cu cei mici dar sa fii disponibila pentru ei, sa ai timp, liniste decat sa stai 24 / 24 dar sa fiu mereu ciufuta si sa turui nu pune mana, nu trage, mami lucreaza, mami deseneaza, mami compileaza, mami n-are timp, mami mai incolo, mami etc. recunosc ca asta a fost un motiv foarte important pentru care am optat pentru cresa. si consider ca am facut alegerea potrivita.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Se poate lucra de acasa numai cind sunt copii la scoala sau culcati (adica intre 9 si 11 seara). Altfel nu e chip. Chiar si cind sunt mari. Cu atit mai putin in vacanta. NB : am trei copiii.

Eu incerc sa fac chestii marunte de acasa (curier, pus in pagina), insa e imposibil sa ma concentrez corect cind sunt ei acasa. La fiecare 5 minute (macar) vine cineva sa-mi spuna cite ceva sau aud sonorul la film/joc/discutie. Deci e imposibil sa scriu ceva lung, sa citesc ceva mai tehnic, sa corectez un raport mai consistent.

On topic : saskia, ce mai faci ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Multumesc fetelor pt raspunsurile voastre! si scuze celorlaltept off topic, din nou

Ideea e ca timp in liniste as avea macar 5-6 ore in cursul diminetii cat copilul este la scoala, insa nu am pregatire in IT sau ceva din domeniile pomenite de voi Nu stiu cum sa fac



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Hai mai fetelor, ca sunt si alte domenii in care se poate lucra de acasa: audit financiar, contabilitate, nu numai IT.
Si copiii nu stau acasa, dar se pot intoarce cu autobuzul acasa mai devreme etc.
In general, joburile sunt combinate: 1-2 zile pe sapt. la birou si in rest de acasa.

Si se pune mancarea in mijoteuse ptr masa de seara, masina la spalat /uscat etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cge
mancarea in mijoteuse



In ce? (intreb pt ca nu stiu cuvantul, nu ca sa te iau la misto)


Mergi la inceput