Aspirante optimiste(817)!HAI BARZAAAAAAAAAAA!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

buna dimineata si de la mine, am venit repede la cafeluta, eu servesc o cafeluta 3in1
kmy_black trebuie sa reusesti in tine ne punem sperante, la noi cu probleme este mai greu cu ramasul





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Pe fuga, bebe e bine mai mare cu 3 zile decat Um, nu am vazut inimioara ca e prea devreme, fug ca trebuie sa prind autocarul, plec la bucuresti pentru analize la fundeni, vreau sa fac totul cum trebuie sarcina asta.
va pup

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mihaelafalt ma bucur pentru tine, sa ne anunti ce ai mai facut cu analizele, ai grija de voi in continuare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

deci amandoua ne-am apucat in aceasi luna ptr un .. sa speram ca ca n-o sa mai apara uratii chiar daca ai unele semne..eu n-an niciun simptom nici ca ar venii,nici ca as fi insarcinata.. la prima sarcina am simtit dupa o sapt de la contactul cu risc.toata lumea ma facea nebuna,testele erau negative insa eu chiar eram.. sper sa se prinda odata si odata ca deja numai am rabdare :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza.. cineva vrea a doua cafea cu mine?

Si pt gravidute avem fresh ..:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

vin eu, desi la mine este a 3-a!

deja am inceput sa fiu super nervoasa si agitata, cosurile isi fac loc, ma jeneaza si burtica, azi sunt in z28 (dar cum cm meu de catev aluni nu mai respecta nici o regula nu-i motiv de calcul sau altele), si intr-a 7-a zi de utrogestan!!!(ufffff, mai sunt 3, albesc in astea 3 de tot, cu toate starile astea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

buna fetelor

sunt si eu in acceasi situatie ca voi de vreo 2 ani si nici nu mai stiu ce teste sa imi fac pentru a vedea de ce nu vine bebe.
acum cateva zile am facut o histeroscopie si e totul ok .Mai am luna viitoare de facut histerosalpingografia.Toate analizele de pana acum ale mele si ale lui nu arata nimik in neregula.Nu stiu ce analize sa mai fac.........
Ma bucur ca am gasit un medic foarte bun in sfarsit si m-a luat de la 0 cu toate cele ...
Voi ce analize v-ati mai facut?ca poate am omis vreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

kmy_black poate este de bine cu toate starile astea
vezi si partea frumoasa a lucrurilor, speranta moare ultima, eu in prima zi de spotting am facut test de sarcina dar acum tot cu urati pe cap sunt






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

exista vreo sansa sa vina uratii inainte de terminarea celor 10 zile de utrogestan? intreb k o blonda, recunosc k nu stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Kmy Nu vine CM pana nu termin Utrogestan , la mine S-a vazut a doua zi pe test .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

ms mult de raspuns Maria, cel putin asha ma linistesc sa ma duc d euna la baie sa vad cum e situatia!!!

merg sa putin, sa ma linistesc!!!!

Mergi la inceput