MONTIGNAC (181)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha io nu cred ca se moare de foame sincer...ca ai pe zi 4 smothiuri din alea..si dupa cum arata..cu frunze si fructe si uleiuri e ok k si cantitate...eu cred ca are la vreo 700ml un smothie din ala...
cat despre salata aia kale..nu e salata romana...sa spunem ca are mai mult textura unei verze verzi inchis..aici am vazut in magazin dar nu am luat niciodata insa m-am uitat la nush ce seminar cu o tanti care recomanda salata asta pentru reglarea imunitatii pentru oamenii cu boli autoimune...
asadar si prin urmare..cred ca poti inlocui cu cateva frunze de varza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Nu este cumva vorba despre varza verde? Adica cea mai des intalnita, pe care o folosim la murat este varza alba. Cea verde, are frunzele mai grose, un pic flausate, ca sa zic asa. Oricum am tradus in franceza si aparent asa zice ca ar fi.

La pranz am mancat pana la urma un piept de pui, dar ca garnitura mi-a adus cartofi prajiti, pe care i-am refuzat ca eu cerusem cartof la cuptor, mi l-a adus si pe ala, dar nu m-am atins de prajiti deloc. Deci pe jumatate conforma, dar decat sa fi cerut niste pasti de fasole verde din cutie sau niste zuchini congelati, am ales ceva mai putin Monti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ai-ai-ai, asa mi s-a facut o pofta de creier!!! maine o sa fac sigur! probabil cu ceapa si ardei rosu sau... poate mai stiti voi alte retete?


Cred ca pot sa va zic si meniul de azi, ca e cam gata:
MD: o punga mica de covrigei cu tarate
P: supa de gulii + snitel de pui cu legume la cuptor si salata de varza
G: doi morcovi cruzi
C: mere si pomelo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Nu, nu e varza, e un soi de salata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

asa cge e salata ..io am dat comparatia cu varza verde ca sa se inteleaga ca nu e salata romana

ninha da de unde ti s-o facut asa deodata pofta de creier?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

brindusik, sar'na de pont! azi am baut ceai negru cu lapte (monti). DELICIOS!!! am mai avut dureri biliare, insa nu asa atroce ca zilele trecute si cred ca mi s-au tras de la pleurotii pe care i-am mancat la pranz.
uffff, chiar nimic nu mai pot manca din cauza "fiarei" asteia???? ...macar de as slabi de la mancatul asta firimituric, dar dau jos putin, putin...Macar coborase azi sub 63 kg...
De azi am inceput sa iau iar CLA (omega 6), Omega 3 si Otet de mere concentrat. Sunt curioasa daca vad vreo schimbare, caci data trecuta am luat cam 2 luni si mi se pareau super eficiente. Acum sunt sceptica, nu cred ca au mare efect, dar macat imi fac bine pe alte fronturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ariel cu pla...si sigur o fost de la ciupercute durerea biliara...ar trebui sa le eviti cat poti...chiar si pentru o fiere sanatoasa ciupercile is greoaie...

si dupa omega 3 poate o sa ajungi ca mine ca dupa ce termini suplimentele sa "zgarii" peretii in dorinta de mancat peste..slava domnului ca mi-au ajuns zilele astea suplimentele si mie desi nu mai sunt asa in foame de peste ..dar dupa ce am terminat ultimul borcanas 2 sapt parca eram drogata ..cu peste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

apropo de omega 3...abea azi mi-am desfacut si eu borcanul primit din state...sa vomit nu alta langa el...una din capsule s-o spart si le-o manjit pe toate celelalte...oribil..a trebui sa le scot (pe toate 240) si sa le sterg....am pus sa spal borcanasul si pe ele le-am pus in ceva container si le-am bagat la frigi cu un servetel cu cafea(desi nu-mi fac sperante ca va iesi mirosul ala oribil...si mai iau si zilnic cate 2...ma bate gandu sa le arunc pur si simplu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

brindu, nicio sansa sa devin eu dependenta de peste! urasc pestele sub orice forma ar fi, brrrrr. d-aia am si ales sa iau uleiul de peste, e singura varianta in care ma pot bucura de beneficiile aduse de omega 3.
am patit-o si eu sa mi se sparga cateva capsule, oribil!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ariel si eu tot de asta iau suplimente ca nu-mi place pestele..semanam la asta...de asta mare mi-o fost uimirea dupa ce am terminat borcanul de omega 3 sa vad ca imi era pofta de peste..lucru pe care nu l-am mai simtit ever in viata mea..adik ma duceam in market..nu-mi era gandu sa iau dulce..ci-mi era gandu sa iau ceva cu peste

Mergi la inceput