MONTIGNAC (181)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Dana, ai dreptate cu leguminoasele. Dar de cand am incercat sa mai reduc din mesele cu carne ma tot impiedic de ele

Cristina, pt mine cafeaua neindulcita nu exista

Brandusikule, doi ani au trecut, trec si urmatorii doi Casa ta va fi langa Fat Frumos si copilasi, iti spun din sursa sigura

Meniu azi:
MD: avocado, wassa
P: oua ochiuri, wassa si niste pateu conform ca nu m-am saturat
C: http://www.lauraadamache.ro/2011/12/varza-de-bruxelles-gratinata.html# cu gratar de curcan

Si de azi incep sportul, yupii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro...cine sa mai spere la fat frumos? ca io nu

meniul meu azi
Md:toba cu mustar dijon (provizii de aacasa of course)
G: 2 bombo de cioco( o venit secretara de craciun si ne-o adus bomboane in birou..si cum eu nu eram..o lasat toata cutia de bomboane pe biroul meu - ca ma place- si care cutie e cat janta de masina)
P: zacusca cu paine de tarate facuta de mama
si la cina...o sa merg la un restaurant italian cu cei din birou

mel unde esti si de ce nu ne-ai mai scri nimiiiiiiiiiiiic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Lorelei perisoarele nu se destrama( de la ou) dar ca sa fii mai linistita poti picura in compozitie cam 5 pic otet si sigur nu se desfac.

Puisor multumesc pt informatii... nu mai am faina integrala, dar o sa fac aprovizionarea sambat si-mi voi face lipii.. apoi le 1e umplu...

Astazi am pus mancarea pe tevile de caldura si a fost mai ok( am avut mancarica de fasole verde cu carne de porc)

meniul de azi:
MD:ora 7.00- 2 felii wassa+ magiun prune
G: ora 10.00- iaurt cu fulgi
G1- ora 13.00 o portocala
P; fasole verde cu carne
C: piept de pui la gratar




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

lorelei aprob ce spune carmen...perisoarele nu se destrama...eu am facut si au fost tare bune...nu am pus otet si nu s-au desfacut nu nik...poti incerca si cu quinoa (eu nu am incercat, in schimb mi-am facut ardei umpluti cu quinoa o data si era asa de legata compozitia dupa fierbere ca sigur merge si la perisoare)

fost la resturant italian...cik...adik s-a comandat pizza...m-am rastit la aia pe acolo si am terminat prin a nu plati o pizza , starterele, si primele bauturi...si am mai avut si 40%off pentru restu ca am avut voucher...cert e ca nu mai calca nici unu din noi la restaurantul ala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
Raspund repede pt Puisoara si ma duc la culcare.
Cum nu pot sa pun link, ca ar fi considerat reclama, m-am uitat pe youtube si daca te uiti la clipul numit STONELINE® Cookware Demonstration with Sean Wilson o sa vezi de ce e vb. Probabil ca si la voi la teleshoping se vand.
Eu am vazut la prietena mea, are de multa vreme si e tare multumita.
In plus, pt Lorelai, daca te uiti si tu la clip o sa vezi ca zice ca merge si pe inductie. Prietena mea are inductie deci stiam

Ah si da, Dubleta se cheama tigaia mea, sunt super multumita, o folosesc de vreo 2-3 ani. Cea mica, pe care o folosec cam de doua ori pe sapt, incepe sa ceara un pic de ulei, dar nu se lipeste. Oricum eu am folosit-o mereu fara pic de grasime, numai ce iese din carne.

Gata revin maine, adica, azi mai pe la pranz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata fetele,

Gena interesanta tigaia, si e mai ok dacat Dry cooker ca sunt 2...
Puisor voiam sa te intreb fishfingers de la LIDL din ce peste sunt??

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=522494361107870&set=a.522493727774600.126443.450051298352177&type=1&ref=nf
Ultima poza din 2012( in care eram satena) la sfarsitul anului m-am facut BLONDA!!!
Poze pun in curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Carmen, sunt din cod de Alaska. Au si faina alba si amidon parca. Dar nu au E-uri

Gena, mersi de info. Studiez tigaia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza monti girls,

de meniu n-am nimic de zis, aiurea total ca am fost tot pe drumuri si mi-am iesit din mana sa-mi pregatesc de acasa. De fapt am fost cu piticii la un loc de joaca in Timi si am sperat ca o sa pot comanda acolo ceva de papa, dar pas.

Super tari oalele astea, dar nici urma de piatra pe ele, sunt de aluminiu si cu straturi multiple din titan. Din pacate la noi n-am gasit decat oale la set. Mie nu-mi trebuie set ca sunt prea mici pentru noi.

Puisor , din cauza condusului nu vreu touch . Eu manevrez telefonul meu cu ochii inchisi, asa ceva nu-i posibil la touch. Ca sa pot mnevra usor telefonul imi trebuie musai unul cu taste. Ufffff si n-am vazut nimic sa-mi placa. Astept sugestii.

Brindu las ca vine el si fat frumos cand te vei astepta mai putin.

Nu mai pot sta, trebuie sa ma bag la munci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna iar
Deci nu prea am fost coerenta aseara... oalele alea erau un exemplu, mai ales ca atunci cand zice ala pretul e de murit! Asta e o marca care se vinde la TV, insa sunt si altele, mai ieftine, care sunt la fel. Eu ma gandeam sa iau una stil grill, ca am vazut ca este in promotie la Carrefour.
Ah si sotul mi-a amintit ca avem tigaia ceramica, o marca Lagastina, pe care am dat 65 eur si care dupa 6 luni deja se lipea. Si s-a patat de la prajit, dar uitasem de ea, ca zace printr-o cutie de cand ne-am mutat.
Acum, nici nu stiu ce sa zic... eu sunt setata sa imi iau un set de ala de la Tefal cu maner care se scoate si un grill pe aragaz de piatra. Ca oricum ciorbele si supele le cam fac la Termomix. (din pacate desi am dat o gramada de bani pe el, nu prea il folosesc, ca nu fac mancare scazuta, iar pt paine am preferat o masinarie speciala,decat sa cumpar la el accesoriul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Morning, girls!!

Somleac, la ce loc de joaca ati fost? cautam si noi locuri de joaca, ca sa nu innebunim in casa :))

Sa vedem meniurile: (daca mai tin minte)
alaltaieri:
MD: o felie de paine vitastar cu 250g kefir
P: pui cu cascaval la cuptor + mancarica de fasole verde + salata de varza
C: fructe
ieri:
MD: paine vitastar cu crema de branza si germeni de broccoli
P: ficatei cu ceapa si ardei + spanac + salata de varza
C: fructe (+ doua muscaturi mici din sandwichul lui mirci cu branza gouda)
aseara am terminat treaba cam tarziu si am fost prea obosita sa mai fac exercitiile. de cand am inceput eu cu exercitiile s-a luat aproape toata casa dupa mine, face si mirci, si taxu, mai ala micu sa mai creasca un pic si facem toti. ar trebui sa ne filmam, suntem tare comici cum facem noi 'sertitii' impreuna.

Cu fructele, oricat as fi eu de pasionata de ele, s-ar putea sa fie adevarat ca nu-s bune chiar seara, si nici chiar asa de multe. poate ca 6 mere pe zi e cam mult, totusi... Si eu mananc multe, am bagat deja doua pana acuma.


Mergi la inceput