Juniori de Iulie - August 2004 * (107)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Lia, eu ii fac lui Matei analize cand e sanatos, de obicei in septembrie, si asta pentru ca atunci cand a fost bolnav si s-au impus analize au iesit tot felul de modificari, puse mereu pe seama bolii respective.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Tot asa depinde ce vrei sa afli. Zic eu.
Adica de rutina sa afli cum sta cu rezervele, mai bine il duci sanatos, nu ?



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pai cum sa astepti sa fie bolnav? ca normal, atunci va avea leucocite marite, cel putin, daca nu si alti parametri modificati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si daca e sa ia ceva, il poate lua si de la magazinul de paine, eu nu cred ca in laboratoare, in zilele noastre, cel putin la noi e totul f ok mai ales ca e concurenta mare si sunt tot mai atenti la detalii sa atraga clienti, nu o fi plin de virusi.
Hai la boli infectioase, dar ... chiar nu cred sa ia ceva stand la ora programata la laborator



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Da, vroiam sa aflu de rutina, daca are toate cele normale, fier, calciu, magneziu, sideremie, HB, leucocite, VSH, PCR, TGO, TGP, ASLO etc

edit: noi mergem la spital, la dr lui, care acolo lucreaza, el ii scrie biletul de analize, nu mergem la laboratoarele din oras pt ca dr are incredere in lab spitalului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mitzu, cum e Mara ???
Ca a mai intrebat si Kim ieri ... poate ne citesti



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Atunci cu atat mai mult sa ai incredere in mediul intraspitalicesc, daca si medicul recomanda sa mergeti acolo.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

a, ok. daca asta e politica lui, mergeti acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
La multi ani Galusca micasi tatic de galushti!Cristalina sa-ti traiasca Ionii,sa fie sanatosi si sa te bucuri de ei,petrecere frumoasa sa aveti!
La multi ani Eva IoanaCorina sa-ti traiasca printesa!
La multi ani Ionut,Carmencita sa-ti traiasca flacaul!!
Va multumesc mult pentru urari....eu am sarbatorit ieri la Buzau impreuna cu tatal meu care si el este Ion,sa-mi traiasca si sa fie sanatossi dupa petrecere am fost inspirati sa plecam spre casa asa ca drumul a fost mai mult ca ok....asa ca azi am desfacut bagaje,sortat haine si facut mancare
Liasi eu tot cam anual ii fac analizele si zic ca fetele nu trebuie sa astepti sa fie bolnav sa i le faci....nu inteleg de ce-i faci anestezie pentru extractiile dintilor de lapte....eu de cand merg cu mandra la dintolog nu i-a facut nici o anestezie,nici macar cu gel....meii si nici unul nu chitaie la cabinetul ala...
Dariutzamare dreptate ai cu ce bine si relaxant este in vacanta.....mandra azi dimineatza foarte constiincioasa m-a intrebat daca ea nu scrie nimic in vacanta astaca doamna nu le-a dat nimic,le-a zis sa se odihneasca si sa-si incarce bateriile pentru semestrul al II lea....i-am zis ca daca vrea sa faca ,daca nu,nu...si s-a apucat sa lucreze nu stiu ce dintr-o culegere
hai pupicei,merg sa le dau macar o prajiturica gorodeilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Ioana, la Danu ii face anestezie si cu spray cu lidocaina si injectabila, asa prefera dr. sa nu-l doara, eu nu am cerut sa faca in vreun fel anume. Initial a avut doi incisivi jos dublati, crescuti in paralel cu cei de lapte, care se miscau f putin insa il dureau si dupa extractie, dr ne-a aratat radacinile celor de lapte, nu erau resorbite, erau lunguiete implantate mult in gingie. Extractia s-a impus la recomandarea dr stomatolog care a considerat ca cei de lapte trebuie scosi ca sa fie loc pt cei doi definitivi crescuti in spatele lor.

Mergi la inceput