Abdomen Xtraplat (58)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna
...
aveti grija si fiti foarte atente la simptome si ce va spune organismul dupa ce mancati anumite alimente




de acord... s-ar putea insa sa ai probleme cu combinatiile de diverse mincaruri, nu cu produsele in sine.
cel mai bine e sa experimentezi.

ce mai faceti?? unde a disparut toata lumea care era la inceput disperata sa se reactiveze topicul? v-ati lasat de sport? sau de viata sanatoasa?


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Allure, nimeni nu te previne de nimic atunci cand iti scrie anticonceptionalele. pe mine cel putin nu m-a tras nimeni de maneca, si asta cu flora intestinala nu o stiam.

dar am trait pe pielea mea efecte precum disparitia apetitului stiti voi care.

asa, in alta ordine de idei dupa ce mi-am propus sa urmaresc topicul asta si sa particip ca sa fiu motivata si sa ma tin de treaba, pot sa spun ca am fost cuminte in tacere.

mers pe jos, spinning, m-am reapucat de inot si am scapat de dureri de spate si pe abdomen l-am facut la loc extra-plat. ieri chiar am fost multumita de cum statea costumul ala de inot pe mine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Asta cu scaderea libidoului scrie si in prospect
Povestea cu flora e ceva 'nou', la cum e scris sigur nu e din vreo revista medicala, mai degraba din ciclul vaccinurile sunt letale si alte descoperiri de genul.
Oricum parerile sunt impartite in privinta anticonceptionalelor si la medici, daca intrebi 10 medici o sa ai cel putin 5 pareri diferite


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

xio, a fost un moment revelator , ca peste paragraful acela tot saream; fiind terorizata de greturi n-am avut ochi pt altceva din prospect :)

de genul, stand si cugetand in retrospectiva: aaaa, deci de aceea mi se intampla! Am descoperit America....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Sunt suparata! Nu l-am testat inca pt ca am comandat un Omniblend care se numeste : "JTC Heavy Duty 3PS Power Omniblend" si am primit un "Saro Omniblend". Cand am sunat la firma mi-a explicat tipul ca e vorba de acceasi masina, doar ca Inscriptionarea (pe carcasa) difera. Cert e ca nu m-a convins, i-am spus ca eu, ca orice nestiutor, as putea crede ca mi-a vandut un model Omniblend mai vechi (generatie anterioara) si ca il vreau pe ala pe a carei carcasa chiar sta scris "Omniblend V". Poate n-as fi sarit asa, dar m-a intrugat faptul ca pe cutie (ambalaj) e aparatul cerut de mine, inauntru insa e acel "Saro Omniblend".
Nu inteleg de ce acelasi aparat trebuie vandut sub diferite denumiri comerciale, asa, ca sa incurce cumparatorul.

Asa ca il trimit inapoi si il astept pe celalalt.

no bine ca ati inviat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Cat despre anticonceptionale, nu am citit inca articolul trimis de tine Allure, insa mentionez ca eu am luat ANI de ZILe aceste preparate. Am fost nevoita, pe atunci. Am endometrioza, 3 operatii la activ (2 cu taiere directa, 1 laparo), astea efectuate in perioada in care NU luam AC. E o boala parsiva, care lucreaza pe sestache si cand ti-e lumea mai draga ajungi la cutit.
Pt ca multi ani nu am avut un partener si deci nici sansa de bebe, a trebuit sa iau aceste AC, sa tin boala in frau.

Dupa bebe m-a bagat doctorul iar pe AC, insa am observat ca nu imi fac bine, am renuntat la ele, sunt fericita asa, asta insa nu inseamna ca nu mai ajung la cutit. Prefer insa asa.
Cat despre copil, slava domnului, e sanatos, pana in prezent. Nu are alergii, intolerante, anemii sau ceva de genul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Povestea cu flora e ceva 'nou', la cum e scris sigur nu e din vreo revista medicala, mai degraba din ciclul vaccinurile sunt letale si alte descoperiri de genul.




ce inseamna "nou"? eu am citit cu ani in urma despre nevoia de probiotice pt femeile care iau AC
scrie si in cartea Dr. Natasha Turner - The Hormone Diet
scrie si dr. Mercola pe situl lui:
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/01/03/probiotics-lessen-eczema-risk.aspx

si cite n-or mai fi dar nu stau sa caut..

doar pt ca nu e din reviste medicale nu inseamna ca nu e adevarat; daca ar fi sa ne oprim numai la ce scriu revistele medicale "autorizate", am fi cu mult mai saraci in informatii pretioase.

Panseluta, ce nasol! Te costa shipingul sa il trimiti inapoi?

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

vad ca Omniblendul de generatie noua seamana intocmai cu Vitamix
http://www.jtc.tw/blender.php

sint facute in China, eu credeam ca sint nemtesti

Vitamix are containerul BPA free, vad ca JTC nu mentioneaza nimic pe tema asta.
Ce garantie au? Citi ani si la ce parti?



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

Allure,
eu chiar nu am luat anticonceptionale mai mult de 3 luni pt un chist ovarian deci la mine nu se pune, mai zic daca era ani ...dar asa....

tocmai am fost la dr. gastro si mia zis dezarmat ca el nu stie ce sa mai faca....

am sa citesc linkul merci mult , descoperi ca imi face rau chiar si legumele fierte am trecut pe o dieta macrobiotica si seminte, deocamdata ma simt bine stau pe dieta respectiva , enegie ok,
ma documentez incontinoare separe ca ce fementeaza imi face rau deci dieta macrobiotica separe ca merge deoacamdata bine,
cu sport doar ce fac la terapie fizica, am citit ca orcum cand ai probleme abdominale nu e bine sa exagerezi cu sportul o iau si eu incet, si intradevar la mine se aplica cand am exagerat cu sportul am platit, astept sa ma vindec si pe urma imi iau revansa





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Allure io marturisesc ca evit topicul din mootive de rusine, am si eu nevoie de un impuls sa-mi reiau sportul si mereu gasesc scuze sa aman.
Xio o intrebare tehnica, am facut o interventie minora, scos o alunita acum vreo 2-3 sapt. Operatiunea a fost destul de mare si e intre omoplati. cam cat timp o las mai moale cu sportul? La suprafata s-a cicatrizat, dar nu s-a inchis chiar frumos si o mai simt in spate iar frica mea cea mai mare e ca as putea fortza si daca se rupe nu am chef sa ajung sa ma coase intr-un spital angolez...de asta imi tot gasesc scuze cu sportul si nu reusesc sa elimin cozonacul si tortul delicios al maica-mii din jurul taliei:)

Mergi la inceput