Asp.opt.(815) Felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Rucs, stiu chestia asta, dar nu stiu daca e 100% sigur...poate scrie careva daca a avut ciclu anovulator cu progesteron bun.

Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!


Confirm eu nu ovulez deloc si am progesteronul bun, uneori marit . Ca sa stii sigur daca ai ovulat trebuia sa stii si cat ai avut progest inainte de ov. Deobicei inainte de ovulatie este sub 1, undeva la zero virgula, iar dupa 1.2 se considera ca foliculul, care nu a fost eliberat s-a luteneizat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

MeAlex stiam ca Clexanul se tine la temp sub 25 grade, am intrebat la posta si Doamna mi-a spus ca ea nu poate sa imi spuna daca vor fi temp sub 25 grade. Bubuali pe ultima suta de metri m-am razgandit pana nu te intreb. Ce fac ? Le trimit ?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Buna fetele!!!
Ana imi pare rau ca ai probleme dar priveste jumatatea plina a paharului....vine bebelina si n-o sa mai fii singura iar problemele cu sotul tau poate se rezolva
Bun venit fetelor noi si va rog sa nu stati mult
Caresse unde esti ? sper ca esti bine
Velvet ma bucur sa te vad
Ralu te asteptam sa ne povestesti ...felicitari si sarcina la termen


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Kmy "te invidiez" as vrea si eu doi ochi albastrii ca ai tai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

caresse te-ai testat? nu de alta dar azi suntem in 14 si aprac spunei k ne dai d e veste pe 13?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

fetelor avan in vedere ca cm-ul meu s-a dat peste cap sa incerc sa prin ovulatia cu teste? eu nu am acea senzatie de jena la ovare k sa imi dau seama knd ovulez, m-am bazat pe secretie dar si aceasta vad ca este inselatoare! si dac sa fol teste din ce zi sa incep sa le incerc?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucs spune:

Gabyv, lamureste-ma. Ce inseamna progesteron bun la tine si ....daca nu exista ovulatie si implicit nu exista corp galben , de unde apare progesteronul ? Cine il secreta ? Caci se stie foarte bine ca ovarele secreta si ele dar foarte putin in faza foliculara si apare o crestere usoara inainte de ovulatie . Care sa fie explicatia ? Tu esti sigura ca nu ovulezi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Kmy eu am avut CM la 30 zile . Am inceput testarea din ziua 13.in ziua 15 test ovulatie pozitiv , am prestat ziua 15,16,17.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Kmy am uitat sa iti spun noi am prestat in pozitia

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

cineva mi-a zis k ar putea fi vb de un avort menstrual dat durerilor mari precum si sensibilitatii mameloanelor si starilor de greata pe kre le-am avut , credeti k este posibil, a trecut cineva prin asta?


am inceput eu lista cu intrebari, deci mai vin cu una, oare sa iau utrogestan din ziua a 10-a pana in a 25-a pentru o sustinere in plus?

edit later: spotingul meu s-a transfrmat in Z1 clar de ceva timp

Mergi la inceput