Asp.opt.(815) Felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Poate mai intra Maria si o rog sa intrebe daca se poate trimite prin posta daca nu v-a trebui sa ma descurc si altfel-adica luand toate farmaciile la rand-e rau d mn ca stau la tara adica la vreo 40 km de severin si cu drumurile acum...dar vad eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Gasesti pe net liste cu farmacii, de exemplu Sensiblu, si suni la una, doua, trei si vezi. Ei iti pot aduce din alte farmacii, ca sa nu alergi tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Gasesti pe net liste cu farmacii, de exemplu Sensiblu, si suni la una, doua, trei si vezi. Ei iti pot aduce din alte farmacii, ca sa nu alergi tu.


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Ms frumos,am intrebat doar la catena si la inca una mai micuta,o sa incerc si la helpnet si sensiblu...
Tu ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor!!!
se pare ca barza nu mai ajunge la mine anul acesta, de azi dimineatza a inceput spotingul kre a culminat cu o durere groaznica de burta, nici nu-mi aduc aminte de knd nu am mai avut asha ceva!!!
concluzia este k va treb sa merg la cumparaturi sa ma aprovizionez pt urati, am tot amnat asat sperand k nu o sa mai am nevoie!!deci cm-ul meu este dat peste cap total!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucs spune:

Hello !
Ma ajutati si pe mine cu un raspuns ? de fapt mai multe ...
Am facut azi, ziua 5 DPO ( n-am cum sa ajung la analize in ziua 7) analiza de progesteron si rezultatul este 12,8 cu valori normale intre 1,2 si 15,9. Intrebarea este . Aceasta valoare confirma o ovulatie sau e prea mica ? Si a doua intrebare, este normal ca si in a cincea zi dupa ovulatie sa ma mai doara ovarul cu care se presupune ca am ovulat ?
Mersi mult .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Rucs, progesteronul nu poate confirma ovulatia, dar rezultatul e foarte bun. E posibil sa te doara mai multe zile. Eu m patesc atunci cand sunt constipata chiar atunci si probabil ca apasa mai mult pe ovar...ceva de genul.
Bubuali, cu treaba, trebuie sa termin un proiect si gata cu anul asta.
Kmy, capul sus, vin sarbatorile, bucura-te de ele, de baietelul tau si anul viitor sa vina cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucs spune:

Alex, eu stiam ca progesteronul este una din analizele care pot confirma ovulatia. Are si o logica. progesteronul este secretat de corpul galben rezultat in urma ovulatiei. Nu ai ovulatie, nu ai nici corp galben deci nu progesteron.
Uite aici o explicatie :
http://www.desprecopii.com/info-id-633-nm-Analizele-hormonale-explicatii-si-interpretari.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

camcris,urmeaza o histeroscopie anul viitor.in rest am ff multe analize facute.sotul meu ia tratament in continuare de apr un an.FIV am vrea pana in mai sa facem.daca nu va mai fi subprgramul nu cred ca vom putea face pana atunci.cu Dumnezeu inainte!sotul meu nu s-a lasat de tigari,dion pacate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Rucs, stiu chestia asta, dar nu stiu daca e 100% sigur...poate scrie careva daca a avut ciclu anovulator cu progesteron bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Kmy, capul sus, vin sarbatorile, bucura-te de ele, de baietelul tau si anul viitor sa vina cu vesti bune.


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila![/font=Verdana]



MULTUMESC MULT !eram pe punctul sa-mi petrec ziua plangand si apoi m-am gandit ca il pot mania pe D-zeu amarandu-ma asha tare si uitand ca am deja 2 ochi albastri kre ma cauta prin casa!


Mergi la inceput