Asp.opt.(815) Felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

bubu multumesc.om vedea la anu...poate oi reusi si eu sa fiu mamica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Mariabcf ai pm....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Buna dimineata fetele
velvet eu sunt sigura ca, vom deveni si noi mamici, daca ai aproape toate analizele facute poti sa-ti pregatesti dosarul si atunci cand gasesti dr. potrivit sa-l depui.
Sotul tau mai ia ceva tratament?
Eu sunt bucuroasa, sotul meu sa lasat de fumat si mai bea cafea dar o ceasca pe zi sau deloc.
Restul fetelor ce mai faceti? iar sunteti inzapezite

O zi frumoasa va doresc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bubuali ti-am trimis PM .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf

Bubuali ti-am trimis PM .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

MariaBcf scuze n-am fost langa calc...uita-te acum...
Camcris buna,ne bucuram sa te,,vedem,,!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna gagici.
Am facut acum un test de ovu si liniuta a 2 e mult mai intensa deact cea de control, sunt ziua 13 deci e de bine poate se regleaza si le mine mister ciclos.
Am avut contact ieri dimineata, acum o sa atentez la sot diseara poate rezolvam o treaba.
Stau un pic cu frica nu e periculos augmentinul in aceasta perioda, oricum treaba si-o cam face ca deja imi e mai bine decat ieri,numai ca ma doare stomacul de la el, dar indur cu stoicism.
Cine are mai multa pofta de treaba sa trimita putin si la mine ca m-am apucat de curatenie generala dar mai mult caut sa chiulesc, parca nu as face pentru mine.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Fetelor, aveti grija cu clexane-ul, se pastreaza la temperaturi sub 25 de grade si nu se congeleaza, nu stiu daca e sigura trimiterea prin posta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna Mihaelafalt.Augmentin am luat si eu cam acum o luna-facusem un pap.si mi-a dat tratam.pt secr.vag.si tot la fel am crezut ca mor de burta,si din pacate eu n-am luat cu el eubiotic sau altceva si mi-a fost din ce in ce mai rau,nu puteam sta p picioare d durere...ai grija...nu stiu ce sa-ti sp daca dauneaza acum....eu am facut si tratam.cu cervugid ovule tot atunci si mi s-au parut f bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Fetelor, aveti grija cu clexane-ul, se pastreaza la temperaturi sub 25 de grade si nu se congeleaza, nu stiu daca e sigura trimiterea prin posta...


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Eu chiar nu am de unde sa stiu-sa vdm ce zice si MariaBcf....ma gandesc ca nu ingheata la aia in posta si nici nu au caldura mare unde le tin sau in masina...ms frumos de informatie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

La inghet ma gandeam ca posta transporta cu masina sau trenul, si cred ca e frig...iar in magazie sau cum se numeste acolo unde se aduna plicurile si coletele, cine stie cum o fi. La posta la care merg eu, e groaznic de cald si vara si iarna.

Mergi la inceput