Juniori de Iulie - August 2004 * (106)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Bravo Gabi!!! felicitari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata,
Felicitari duamnei Excelenta
Bine ca la voi a venit primavara ca aici vine iarna in we, se pare ca vineri vedem primii fulgi
Noi ne pregatim de schi, am cumparat deja o parte din cele necesare... zapada sa avem!!
Cu cadourile de craciun nu am avansat prea tare. Eva are Monster high si o lava lampa pe lista, nu stie ca io i-am pregatit un pachet cu 5 carti de mate Pt Mara chiar ca sunt in pana de idei, mai ales serbam si 15 ani la munte... ea zice ca nu vrea nimic deosebit pt ca tocmai a primit iphonu nou, asa ca trebe sa gasesc eu ceva Apoi sunt verii fetelor cu care mergem in vacanta, parintii lor, si EU care de regula nu prea primesc cadouri am decis ca anul asta imi cumpar singura
pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Felicitari Gabi, la mai mare!

A inceput nebunia listelor de Craciun (eu ma fost in weekend in recunoastere, in weekendul asta ma duc sa mai si cumpar).
In weekend Maria a scris lista ei, acum vreau sa trec la negocieri...:)))
Vrea doua carti, deja am cumparat una. Am sa-i cumpar si Harry Potter daca il vrea atat de tare. Vrea webkinz, pe care l-am achizitionat deja, dar vrea si zuzupets si eu pe alea nu mai dau bani (avem destui sobolani din aia ) asa ca trebe sa introduca amandoua Lego pe liste . Sa vedem cum ma descurc la capitolul manipulare...

As fi vrut sa ma duc saptamana asta cu ele in centrul vechi, dar nu stiu daca mai ajung. Joi seara au "spectacol". Vreau sa le filmez, sunt absolut delicioase (nu cred ca au asa mult talent la dans). Profesorul de la dansuri ne-a zis ca au spectacol joi la Romexpo si duminica la Palatul Copiilor, mi-am rezolvat programul pe doua zile. Oricum am un japonez pe cap toata saptamana asa ca sunt legata de glie...
Noroc ca a venit mama soacra la interventie, sa-i dea Dumnezeu sanatate, ca altfel nu stiu pe unde scoteam camasa...

O zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Gabitza, felicitari!!!!!!

Daria, multumesc de intrebare... nu ma simt bine , tratamentul e prea puternic si imi scade tensiunea brusc, cardiologul nu e disponibil pana in decembrie... Medicul de familie a decis sa injumatatesc una dintre pastile, parca e ceva mai bine...dar nu bine...

daca vorbiti de cadouri, ma gandesc ca nu stiu daca m-am laudat cu noile achizitii , un laptop si o camera foto, iar acum ne gandim sa anulam toate cererile de Craciun si sa ii luam o tableta romaneasca, e in jur de 300 de lei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Va multumesc, chiar a fost ceva neasteptat...

V-am zis ca eu am terminat de luat cadourile de Craciun - mai trebuie doar sa ii iau soacra-mii un cutit de taiat legume super-mega-ultra pe care si-l doreste si sa gasesc ceva dezirabil si pentru cumnatul meu... Eu cu sotul am hotarit ca ne luam reciproc urmatoarele - el mie o geanta, eu lui o pereche de pantofi...
Desi eu cred ca mi-as dori un telefon...dar mai am timp sa ma gindesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta
Pls, link la tableta aia ca a fost laudata si de alte amici, merci.

Leeloo, felicitari !



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Daria, sper ca nu e considerata reclama, mai ales ca stiu ca este si mai ieftina prin alte locuri:

http://www.emag.ro/tableta-e-boda-essential-a200-cu-procesor-cortex-a8-1-0ghz-7-512mb-ddr3-4gb-wi-fi-android-4-0-negru-gri-antracit-5949023206530/pd/EFWSKBBBM/



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui leeloo2004

Va multumesc, chiar a fost ceva neasteptat...

V-am zis ca eu am terminat de luat cadourile de Craciun - mai trebuie doar sa ii iau soacra-mii un cutit de taiat legume super-mega-ultra pe care si-l doreste si sa gasesc ceva dezirabil si pentru cumnatul meu... Eu cu sotul am hotarit ca ne luam reciproc urmatoarele - el mie o geanta, eu lui o pereche de pantofi...
Desi eu cred ca mi-as dori un telefon...dar mai am timp sa ma gindesc...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina 2012

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.


In primul rand felicitari!!

In al doilea rand, daca-i cumperi soacrei cutit, sa-i ceri un leu pe el (cutitele date cadou "taie" relatia, nu se dau cadou cutite si ...caini (animale de companie) chiar si pe caine trebuie sa ceri 1 leu; la pisici, papagali si altele nu e valabil, poti sa le dai 100% gratis )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

Gabitz, felicitari pt Excelenta !

Noi listele pt Mos le avem puse pe hol, doar sa treaca mosul sa le ia, ceva Lego SW, Barbie, Slimy, Little Pony, etc. din astea...o sa vad ce gasesc, la real am vazut cele mai bune oferte ca pret si produse, mie nu-mi place sa alerg in nspe directii si magazine pt fiecare flecustet, imi place sa merg intr-un loc sa iau pt amandoi, si sa iau si cosul saptamanal. Realul din acest punct de vedere mi-e de mare ajutor, au o oferta gigantica la jucarii, carti, dvd-uri si cam tot ce i-ar putea interesa pe cei mici. Iar ca pret...bat si norielul si carefour si selgros, si mallul

in alta ordine de idei, ma puteti sfatui ce s-ar putea face pt nepotica mea de 1 an ca sa fie protejata de infectii urinare recurente, pana in vara cand are programata operatia? momentan e cu pielonefrita, ia tratament perfuzabil in spital mititica :( exista ceva produse care sa-i ajute imunitatea sa nu mai aiba recaderi? pe de alta parte e posibil sa faca pielonefrita in mai putin de o luna de la ultimul control la dr?

ms mult si sanatate sa avem vu totii, mici si mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Gabi felicitari..esti super tare!!!!
Cea mai fiabila tableta de 7 ", cu memorie de 14 GB si procesor quad-core...pret ...de mijloc ..este:http://www.emag.ro/search/tableta%20google%20nexus

Mergi la inceput