Juniori de Iulie - August 2004 * (106)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Multumim Roxana pentru reteta, cred ca o voi incerca si eu!

Kim, hai, mult a fost, putin mai este! O sa terminati si voi cu toate autorizarile si o sa va linistiti. La Iasi, la autorizare se cere un contract de munca pentru asistenta, poate sa fie si cu timp partial.

Roberta, nu stiu ce sa-ti spun, e bine ca Matei are instincte de ”supravietuire”, dar nu e bine ca incepe sa ascunda lucruri. Tati ar trebui sa-si schimbe atitudinea, dar cred ca este mai complicat.

Cristalina, spor la rapoarte si sa treaca cu bine sfarsitul de an. Ioana cum mai este?

Si eu sper sa mai creada copii mei cat mai mult in Mos Craciun si Mos Nicolae. Azi dimineata comenta Stefi ca ea vrea sa stea treaza la noapte, ca a auzit ca Mos Nicolae vine cu un monstru care mananca copii! I-am explicat ca ea are 8 ani si nu a patit nimic pana acum, ca eu am 36 de ani si in fiecare an mi-a adus Mos Nicolae cadouri si nu am auzit de nici un monstru. Sa vedem maine la scoala, cand vor povesti despre cadouri cine, ce mai spune. Gabi, mi-a placut explicatia ta, cred ca o voi folosi si eu cand va fi nevoie.

In rest noi suntem bine, probabil de sarbatori vom sta acasa. Si bugetul ne cam incurca (asa mi se pare ca s-au scumpit toate), dar si simtim pur si simplu nevoia sa ne relaxam, sa stam cu copii, sa lenevim. Sper sa fie zapada.

Cine imi recomanda si mie un hotel ieftin si bun in Viena. Pana la urma ne-am hotarat la un citybreak in mai, impreuna cu sora mea voi merge si la concert la Bon Jovi (cadoul meu de Craciun), acum cautam cazare si avion. Si probabil vom mai amana un an Disneyland-ul, dar simt ca meritam si noi doi o vacanta doar pentru noi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Andrea, multumim de intrebare, este bine!
Si-l asteapta pe Mos...

Roxana, unul mai ingust!?

Ca uitai sa va zic, cred ca am loc numai de unul de 60cm, ca mi-au trantit aia de la gaze teava fix langa aragaz!
John ochise unul super (cu pret la fel de super 32 milioane) numai ca are 70cm...

Si trebuie musai sa cumpar acum, ca raman fara cozonaci de Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare si de la noi, aici ninge ca n povesti de azi dimineata de la 5 ... brrr ...
Nici noi nu avem noutati, Giulik cu ale ei programe, io la munci si la nani :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ninge? nu vreau. si asa ma paste o viroza, am o stare tampita de durere de muschi, de cap, greata... daca mai si ninge ma depresurizez de tot
Cristal, pai nu-s majoritatea de 60? astea de 90 sunt mai deosebite as zice eu. cred ca asta e la mamei, sau un model apropiat: http://domo.ro/Masini_de_gatit_&_Hote/Aragazuri/Aragazuri/Indesit/Aragaz_Indesit_KN3G21S(X)
Andreea m, frumos cadou de Craciun nu cred ca ti se pare, eu vad cum s-au scumpit mai toate lucrurile. incepand de la mancare si terminand cu materiile prime de la munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Mie aragazul asta http://www.price.ro/preturi_bosch_hgg345250r_334356.htm mi-a schimbat viziunea despre gatit, eu il am in varianta inox. Imi pare rau ca mi-am pierdut vremea cu zanussi si indesituri, fata de Bosch ...nu se compara.

Gabi, multumesc, astept PM.

La mine Vic nu mai crede, dar Mircea e convins ca vine, desi are el o emotie ca s-ar putea sa vina "Mos Biciusca" in loc de Mos Nicolae in caz ca nu-i cuminte, Doamne e asa dulce!

Vienna: avion austrian airlines cu RED tiket daca poti gasi cand ai tu nevoie (www.aua.com) si hotel ... cam tot ce-i de 3 stele e ok, numai sa fie aproape pe metrou, cauta harta metroului si vezi sa ai gura de metrou langa. Le-as evita pe cele din centru, ca-s mai scumpe. Daca-i perioada de concert, ia-ti hotelul de pe acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Kim si Rox, imi puteti da o informatie, pls? Cat se plateste la fast track? Pe sedinta, modul, nu am idee, dar as avea nevoie de un nivel de pret, va rog frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pe vremuri era 275, nu stiu cat mai este acum. pe luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Multumesc frumos, Roxana! Sper ca RON nu alta moneda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Helou duamnele,
sper ca sunteti bine, nu am apucat sa va cetesc pt ca am trecut printr-o experienta urata care mi-a zdruncinat rau de tot increderea in sistemul care functioneaza pe la noi.
am fost timp de 5 zile lasati de primarie fara un strop de apa in casa... sa nu credeti cumva ca lipsa de respect fata de contribuabil exista doar in Romania... nici gand! Primaria a sapat in fata casei sa niveleze trotuarul ocazie cu care s-a declansat o mare inundatie, au oprit apa, au schimbat partea lor de teava, au incercat sa ne reconecteze, nu a mers asa ca au plecat fara explicatii... dupa mii de telefoane mi-au zis ca trebuie singuri sa schimbam partea noastra de teava pt ca e veche! O fi fost ea veche dar functiona, au stricat-o si apoi au refuzat sa o repare pt ca e a mea si e veche Am rezolvat in final treaba dar a costat 2000 euro pe care o sa-i revendic la tribunal sau in alta instanta si am supravietuit 5 zile cu o cismea pe care s-au invrednicit sa o monteze in strada. Sunt extrem de indignata de comportamentul lor, in conditiile in care platim mii de euro pe luna taxe ne asteptam sa primim ceva in schimb... mai zic??
gata cu asta... cum stati cu cadorile?? eu am luat pt Eva deocamdata, pt Mara nu stiu ce sa iau... si e si ziua ei, deci am nevoie de doua idei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Cori

Eu m-am rezumat pentru Mos Nicolae la dulciuri pentru Matei, o pereche de manusi si o caciula, iar pentru Petro am luat cateva statuete cu colindatori de pus pe semineu, pentru ca ii plac foarte mult si o cutie cu trufe in ciocolata...
De Craciun am hotarat sa imi cumpar singura cadouri ; desi imi plac surprizele, am primit destul de multe lucruri inutile sau care nu mi se potriveau, asa ca imi voi reface provizia de cosmetice si mai am nevoie de ceva refresh la tinutele office.
Matei va primi tableta, iar Petro...nu stiu...

Mergi la inceput