Delfinasi jucausi de iulie-august (95)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav
Baby, sa va fie de bine botezul chiar de ziua numelui!

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)


multumim!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

va pup si eu asa, de control

parca am vrut sa mai scriu una-alta dar, brusc, mi-au inghetat cuvintele . sper zilele astea sa ma mai bag in seama, ca am de fugit la cumparaturi de mosh (termem-limita: pana vineri; altfel nu ajung la timp )

o noutate am: mi-au schimbat programarea ptr EEG din 4 ianuarie pentru... 7 decembrie!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Neata!
las si un ceai caldut si bun!!!
nu am somn de la 5 dimineata asa ca m-am uitat pe pereti timp de jumate de ora dupa care am venit la bucatarie sa mananc ca imi simteam somacul lipit de spate
astept de o ora jumate sa se faca 7 sa ma duc la cumparaturi ca imi cam bate vantul in frigider si pe urma la sala sa fac ceva miscare asa ca de dimineata

Paula tin minte ca la prima sarcina tu ai avut probleme cu unul din solduri,nu mai retin care...
stii cumva de la ce se trageau durerile acelea?
daca stau mult in picioare peste zi incepe sa ma doara spatele si soldul drept. cum incerc sa calc in piciorul drept cum ma taie in sold de durere si asta numai daca profit peste zi de mine si nu stau mai deloc la orizontala.

sa facut ora mult asteptata asa ca va si fug la cumparaturi!
afara inca e intuneric, lumea doarme asa ca numai eu umblu ca un zombi prin casa

si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neata

Nu ne treceti si noua sarbatoritii de decembrie?

rodi, tin pumnii sa iasa bine la investigatii. Ce bine ca ai avut sansa sa ii faci mai devreme, sa te linistesti.

Mycya, eu am avut dureri de genul asta la ambele sarcinii cam pe la 20 sapt si apoi spre final. Cica se dilata bazinul si nu se mai "pupa" capetele de oase cum trebuie. Nu ai ce sa le faci.

bumble, iti doresc sa iti gasesti cat mai repede un job nou care sa fie asa cum il visezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Salut
Bianca, pe mine m-a durut soldul, dar ma durea doar cand umblam. Nu stiu nici in ziua de azi de ce, dar pe mine m-a lasat durerea la o luna dupa nastere si m-a apucat pe la 7 luni.

Rody, ce ma bucur

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 8+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

hello, ce fac mamicile?
ati terminat cumparaturile pt mos nicolae??
noi i-am cump lui t un elicopter pe telecomanda si o sa-i mai luam ceva fructe!la sot nu stiu ce o sa-i cumpar inca nu m-am decis, dar cred ca o sa-i cumpar o sticluta de vin pe care o sa o savuram impreuna
Rody, sanatate multa si te asteptam cu vesti bune!
paula ma bucur ca sarcina decurge bine, si bebe e ok!
bumb imi pare rau ca ai avut niste angajatori de cacao, sper sa dai de niste oameni cu suflet bun!
hmmm, eu as bea o cafeluta ca sunt zombi!
va pooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Salutare, mamici!

Iar mi s-a stricat tel, offf. Mi l-a decodat/ resoftat, dar fb nu imi merge pe tel. Asa ca va urmaresc aici mai mult...

Am avut de sf. Andrei control de la itm, ca vanzatoarea lucra in acea zi. Dar cica nu e voie sa tin deschis, decat unitatile sanitare si alimentare au voie. Dar toate in oras erau deschise, toate magazinele de haine, papuci, amanet, electronice, etc. Asa ca nu m-am gandit ca ar fi o problema ( stiam in schimb ca sunt ore suplim si o platesc dublu). No, si ieri am fost la itm cu actele firmei, si cu morcovul din dotare, dar am scapat doar cu avertisment. Pfiu!

Bumblebee, ce surpriza frumoasa ca a venit mama! Si ce m-am distrat de Victor cum duce el de toate in pat la somn :)

Mycya, imi amintesc si in sarcina cu delfinasii ce de bunatati gateai. Si Nela. Stateati voi noaptea la povesti pe forum sa discutati idei de papica. Ei, ce vremuri :)

Ochidut, bravo mami curajoasa ca ai ajuns cu bine cu Larisa! Mie imi e groaza de condus seara/noaptea, chiar daca is singura in masina.

Rodi, ce bine ca s-a schimbat data programarii! Super! Va fi bine, ai sa vezi!

Crissy, cu intarziere La multi ani pentru Elise, sa aiba sanatate, iubire si multe bucurii in viata.




Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Crispo, ma bucur ca ai scapat cu bine de control! Ca astia iti gasesc orice numai sa iti mai ia niste bani

Eu sunt in plop cu cadourile, doar Larisei i-am luat. o sa aiba prea multe ma gandesc acum, ca o sa primeasca si de la ambii bunici si de la noi...Pana la urma desi de mos nicolae am zis ca ii dau doar fructe, ceva dulce si carti cred ca o sa ii dau si una din jucarii. Initial luasem mai putine dar fiind reducerea aia la Metro am mai luat cateva ceva. La fel a facut si maica-mea iar la noi P cu mama sunt capul rautatilor, ei nu se pot abtine cand vine vb sa ii ia copilului. Sper sa se bucure de fiecare in parte. In general oricum ea isi apreciaza cadourile, chiar se joaca frumos cu ele si destul de mult timp. chiar daca nu le baga in seama tunci, ii revin apoi vechi pasiuni






de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna ziua, fete dragi!

La multi ani, Elise!!!

Mami Crissy, sa va traiasca si sa infloreasca, multa sanatate si numai bucurii!!! Cred ca ati avut o petrecere pe cinste .

Mamica Nataliei, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

La Multi Ani, Elise! Sa cresti mare si frumoasa!

Noi nu luam nimic de Mos Niculae in afara de fructe si cioco (pentru mami si tati).

crispro, nasol cu ITMul. Intrebarea e: daca tu nu ai voie sa muncesti de Sf Andrei, ei de ce erau la munca? adica nu au aceeasi regula valabila? Lasand gluma de-o parte, ma bucur ca ati scapat usor.

Mergi la inceput