Delfinasi jucausi de iulie-august (95)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

La multi ani Romania

Iuliana nu stiu de ca ramasesem cu impresia ca sambata e botezul...felicitari pt increstinare...astept poze

corina sanatate multa pt tatal tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:



La multi ani, romanii mei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La multi ani tuturor romanilor!

Am fost si noi de dimineata la fanfara, la ora 9 eram deja in centru :) Apoi la defilare, si acasa. Iar acum dupa masa am fost la pestacol (cum zice vlad, adica la spectacol) de muzica populara. Dar era plin, stateam cu V in picioare, asa ca in scurt timp am plecat. Si au venit o pereche de fini la noi cu piticul si ne-am simtit tare bine. Aseara am fost eu cu Vlad la finii astia, am mancat clatite. M-am ingrasat iar... si pana dupa sarbatori tot intr-o mancare o tin.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Seara buna! Ce fac fetele?

Noi o tinem tot in petreceri. Am fost azi la ziua unei fine, am papat, am alergat dupa copii. Si tot asa o tinem de aici inainte, pana la anul, in fiecare sapt cate o petrecere. Da imi place, nu zic nu:) ca e si Vasi, mai sta cu copilul, mai socializam si noi.

E liniste maaaare pe aici... :(



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neataaa!!!

Eu sunt in peaviz de pe 23.
Pe 25 am avut invitati pt Sf Andrei pe nani si am avut si un invitat supriza, mami meu. A complotat cu sotul meu si a venit pt 3 zile acasa. O vizita scurta dar extrem de placuta.
Am avut si laptopurile busite, ala pe care l-a aranjat Victor nu s-a deschis vreo 3 zile, asta nou ii picase hardul(?!), dar am si umblat toata ziua si n-am avut timp de ele..
De vineri numai in vizite am tinut-o, la gagica lui V, Andra,care e nascuta de Sf Andrei, pe 1 dec la niste prieteni dragi cu care nu ne mai vazusem de muult timp si ieri la primul nostru fin, de asemeni nascut d Sf Andrei.

Si Victor o a repede inainte, dar pt ca drumul nostru e numai pe lana strazi circulate m-au facut sa fiu f rigida din acest pdv. Daca nu ma tine de mana ii tin teoria chibritului si daca nu acepta si incep tavalelile mergem de urgenta in casa.
Dar e greu tare cu mersul de urgenta in casa, ca daca se pune pe trantit si se face arc, abia il duc, are 16 kg micul meu urias si are o forta de ma rastoarna.
Are zile mai bune, in care ne intelegem fara nicio incurntare, dar de regula incearca marea cu degetul si vrea neaparat sa arate ca el poate si nu prea il impresioneaza discursurile mele.
Nu stiu daca v-am povestit ca face pasiune pt anumite obiecte si ca se culca cu ele, dela ceaun, ibric, oala, cizma (!!!), la un ceainic pe care l-a adus mama mea si pe care l-a scapat in toiul noptii si s-a spart si dupa o ora s-a trezit si a urlat juma de ora ca nu ii dau CANA MEU, CEAIUL MEU, l-am dus i-am arata ceainicul spart si cand l-am asezat in pat a plecat plangand cu ochii inchisi sa ia ceainicul spart din gunoi , cu explicat frumos, aratat, certat, tot degeaba, si-a facut numarul..
Ma bucur ca vecinii nu cheama politia la reprezentatiile piticaniei, ca zau ca n-ar fi mare lucru..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neata
da cineva o cafea tarzie? eu sunt zombiiiiiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Dau eu o buna, poftiti!
Eu deja am terminat prima cana.

Elise, sa fii sanatoasa, norocoasa, iubita, cuminte!

Baby, sa va fie de bine botezul chiar de ziua numelui!
Cris, nu te ingrasi tu doar de la o clatita-doua

Alinuta, preaviz? A fost alegerea ta pentru ca nu iti placea?

Cat despre motive de crize sunt infinite. Mijlocia mea a facut odata spectacol pentru ca am aruncat un servetel galben si murdar la gunoi

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Otilia din pacate jobul imi placea fff mult, dar locul a fost o alegere f proasta pt mine, ceea ce s-a si confirmat in cele din urma, un angajator de 2 lei... S-a intors o tipa din maternal si pe tipul care i-a tinut locul l-au pus in locul meu. Mie mi-au oferit un post in bataie de joc si bani mai putini, eu am zis pas, asa ca dupa luungi discutii si amenintari si presiune multa mi-au restructurat postul. Asa ca, de pe 21.12 contractul meu cu ei se incheie.
Au invocat ca nu m-am ridcat la nivelul asteptarilor, nu a stiut nimeni sa puna CE asteptari, am venit cu cifre care sustineau ca activitatea desfasurata de mine a tinut pasul cu cele anterioare si a celorlalte departamente (asta in conditiile in care nu aveam zero experienta atat in materiale de constructie cat si de leadership). Paranteze sunt multe, pe scurt nu i-am placut Dir Gen, sau i-am placut, dar nu profesional..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Otilia sa iti traiasca cercetasa!

Adriana cred ca iti e greu sa te hotarasti, dar deocamdata bucura-te de vestile bune. Intereseaza-te ce metode de legat trompe sunt

Eu am plecat la munte singura cu Larisa joi seara, am multumit cu ambele maini ca am ajuns cu bine. Si asa sunt cam chioara si nu imi place sa conduc noapte, am prins si ploaie cu vant, si vreo 2 accidente cu putin timp inaintea mea....urat a fost

Bumblee, ce m-am amuzat cand ziceai ca V doarme cu diferite chestii Fetita unei prietene la fel facea pasiuni, a dormit si cu ouale de Paste

larisa cand e mataita si nervoasa zice ca totul e al ei. sambata era deja obosita si suparata ca am plecat de la piscina, pe drum a vazut niste oi, striga dupa el :oitele mele, oitele mele. dupa aia un cal, o vaca, castelul, un brad... toate erau ale ei. (calul meu, castelul meu, castelul meu, unde e castelul meu? bradul meu.... si tot asa). desi ea era suparata si tot tipa, pana la urma pe noi ne-a bufnit rasul. am intrebat-o "da ce esti tu draga, stapana galaxiei?" la care ea "ooo daaa"

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut

Bumblee, ce m-am amuzat cand ziceai ca V doarme cu diferite chestii Fetita unei prietene la fel facea pasiuni, a dormit si cu ouale de Paste

larisa cand e mataita si nervoasa zice ca totul e al ei. sambata era deja obosita si suparata ca am plecat de la piscina, pe drum a vazut niste oi, striga dupa el :oitele mele, oitele mele. dupa aia un cal, o vaca, castelul, un brad... toate erau ale ei. (calul meu, castelul meu, castelul meu, unde e castelul meu? bradul meu.... si tot asa). desi ea era suparata si tot tipa, pana la urma pe noi ne-a bufnit rasul. am intrebat-o "da ce esti tu draga, stapana galaxiei?" la care ea "ooo daaa"

Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010


Victor a invatat de la o prietena de a mea (!) de doar 30 de ani, AL MEU, Nu-ti dau! M-a tampit cu ambele replici vreo 2 sapamani, acum este doar pe al meu,sau, cum ii mai iese lui ma meu.

Mergi la inceput