Juniori de Iulie - August 2004 * (105)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pe Giuli se vede sportul intensiv din vara, are peste 145 si 31 kg daca nu mai multe.
Si gand la gand Roberta, aseara ma uitam la ea ca are alura baietoasa :-))) are umeri si spate si muschi si fibra mai putin de floricica firava :D
Este a doua in clasa, prima este o colega :D si fi`mea abia asteapta sa fie cea mai inalta :-)

la picioroange poarta 33/34
si ma tot gandesc daca anul asta voi lua patine sau nu ca nu se stie daca in parcul de copii va fi patinoar :( minunat orasul nostru



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

132 cm si 25 kg Mihai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare..pe mine m-au asasinat pacientii:(..cate 20 pe zi..s-a spart conducta:(

Robi si eu am citit la fel!! Mingea de pisica! ...zi mai bine ca a inceput sa va placa la UPU

Monicule..welcome in my world..io deja vreau la bloc..ca nu fac fata la curatenie:(

Daria cand vad cat de mult iesiti afara..mor de ciuda..nu stiu cand a fost Luca ultima data in parc:(

Mey ai vostrii sunt tare mari! Eu zic ca Luca este f inalt..si cand colo ce sa vezi! Eu stiam ca are 1.3 m si vreo 26 de kg!

hai ca va las ma duc sa achizitionez cupoane ..m-am profilat pe asta! Tunsoarea ce ati laudat-o m-a costat 19 lei..acum am gasit epilare totala..rau ..ram tot cu 19 lei ..cosmetica la 29 de lei...M-am pus pe remodelare .Ne-am facut si tot familionul analize..mai am eu un PAP si un ex gineco..si suntem...all set for another year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

am promis ca voi arata prima compunere a lui Luca..tema a fost ..toamna

Zana Toamna,

Toamna a venit. Eu intr-o zi mergeam pe covorul de frunze ruginii. O frunza multicolora mi-a cazut in mana . Ea zise:
-Lasa- ma , nu ma strange in mana ca am si eu frati!
- Nu te voi strange in mana ,dar tu unde locuiesti?
- Eu locuiesc in palatul frunzelor cu Zana Toamna.
-Vino cu mine, daca vrei sa vezi palatul frunzelor dintr-o coroana a unui copac mare.
Ce mult in place Toamna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'neatza si o zi buna de la noi!

Multumesc pentru raspunsuri, m-am mai linistit :)

Kim, mie imi place tare mult compunerea lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
io am zis ca m-a lasat masca compunerea lui Luca... super super!!
Patrick are vreo 34 de kg si vreo 140. waw, 145 Giulica.... e inalta rau!!!
sa va zic ce suparat a fost Patrick ca acum 2 saptamani la ikea nu l-au mai lasat la locul de joaca ca era prea mare? asa umbla amarat cu mine.... sa ii cumpere sora-sii ceva
Cristal sa stapaniti sanatosi terenul si sa terminati cu bine casa.
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Maria are 1.28 si 27 de kg,tocmai i-a masurat si i-a cantarit la scoala intr-un proiect legat de alimentatia sanatoasa...in clasa este la mijloc,sunt multi copii mai mici ca ea...sper ca de vineri sa reluam baschetul,ca ne-am mutat ziua de stomato marti in loc de vineri....mai au la scoala inca un proiect legat de picioruse sanatoase,au venit si le-a luat amprenta si nu stiu ce i-a mai pus sa faca,dupa care vor veni sa-i controleze si la coloana
Cristalina sa va fie intr-un ceas bun achizitionarea terenuluisi sa va ridicati cat mai repede casutza!!!
Kim foarte faina compunerea lui Lukaare talent...si spor la cuponiada....noi anul asta am analizat-o complet pe mandra si ne batea un gand sa ne analizam si noi,sa vedem daca mai prindem locuri
Robibine ca a scapat pisica nelipita
hai sa avem o zi faina...eu mi-am incarcat bateriile aseara la teatru,mi-a placut foarte mult de Tamara,meii cum arata si cum joaca la varsta ei,este plina de energie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Foarte frumoasa compunerea

Pup pe fuga trupa



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Multumim pentru urari. Inca nu am achizitionat dar suntem in curs de...
Doamne Ajuta sa fim sanatosi, ca restul se face catinel-catinel...
Casuta in cel putin 5 ani, sa vedem cu merg finantele, nu ne aruncam. Dar terenul are livada si e la 5 minute de apartament (mers pe jos) asa ca sper sa ne bucuram de teren si fara casuta finisata.

Roberta, pai nu e mic! Are Mariuca niste baietei in clasa, mici mici!

Ieri de exemplu mi-a povestit doamna ca a venit fuga una din fetite la ea "doamna, se intampla ceva rau in clasa, Maria sta rascracarata si alex trece prin rascracaratura ei...!" Frate, am ras cu lacrimi!
Dadea candid din gene aseara "pai ce am facut rau, ne jucam de-a podul!!"

Daria...uau! S-a inaltat Giulia.
Eu nu am cantarit/masurat galusca cea mare dar are peste 1.40 si 39 de kg (atat avea asta vara) iar la pantofi/cizme are 36/37...
E cea mai inalta/mare din clasa.

Roxana, bietul copil. Maria este inca la gradinita, ea vrea papusi de la Mos Craciun, se uita cu sor'sa la desene de bebelusi, bea sucul de portocale strecurat si nu o deranjeaza daca ii zic ca parca e la gradi... Daca ii zic ca nu are voie la locul de joaca pentru ca e prea mare incepe sa miaune...

O zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pai da, iti dai seama ca si el mieuna... asa mila imi era de el ca se vedea ca e amarat :)
moama, Maria poarta la picior cat mine???

Mergi la inceput