Juniori de Iulie - August 2004 * (105)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello!

noi am bifat...din nou...un weekend cu o vizita la UPU cred ca e cazul sa dau cu agheazma Barbatul meu a lipit mingea la pisica si i-a sarit superglue in ochi, cu consecinte (din fericire) minime, dar care au necesitat o deplasare urgenta la spital

Matei a fost la euclid sambata, mi-a zis ca nu stie ce a facut...

Intre timp, noi am reusit sa bifam ceva shopping, am luat ceva ursuleti de plus, o fata de masa de Craciun, iar ieri am avut musafiri (nimic anormal la noi ) si am primit o Craciunita superba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mamma mia Roberta, sanatati la voi.
Cu superglu am patit o eu, mi am turnat pt toata mana :-) si atunci am hotarat ca se gaseste si la noi aracet :-))) Aratam in mare fel cand am intrat la magazin :-)))
Noi am avut un weekend linsitit cu iesiri pe afara ca a fost un soare superb, asa ca Giulik s-a dat cu bitza, apoi a lcurat din culegeri si cam atat.
Aaa, mi a dat si mie de bricolat de m a apucat 10 seara si n am terminat :D



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

moaaama Robi!! bine ca n-a fost nimic mai rau. pot sa zic ca prima oara am citit "a lipit mingea de pisica" si ma gandeam ca pisica a ajuns la spital???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

moaaama Robi!! bine ca n-a fost nimic mai rau. pot sa zic ca prima oara am citit "a lipit mingea de pisica" si ma gandeam ca pisica a ajuns la spital???


Roxi, numa' matza n-a ajuns la UPU, ca pe noi ne saluta toti pe acolo :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Roberta, sanatate maxima. Bine ca nu a fost nimic grav.
AI grija de tine, "distractii" din astea nu cred ca-ti trebuie...

Azi e ziua cercetatorului, sa traim! E zi libera iar noi o sarbatorim prin munca (e drept ca am inaugurat-o cu o vizita la banca, ne pregatim dosarul pen' ca ne-am gasit casuta, teren 1200 mp, in buricu' satului, gard in gard cu cimitiru')

Noi am petrecut weekendul la arges pen' ca era musai sa schimb anvelopele, am mai facut olecutza shopping pen' ca erau matzele desculte iar aseara am inaugurat cizmulitele noi la opera, la "Frumoasa din padurea adormita"

Acum vreau sa dau telefon la doctor ca sa ma duc sa o vaccinez si pe Maria. Sper sa nu avem surprize.

O saptamana excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Roxi si eu am citit la fel prima data...ca a lipit mingea pe pisica...si ma gandeam cat sunt de adormita de nu mai vad ce scrie.
Pup, o saptamana buna va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cristal, sa fie intr un ceas bun si :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Sa stiti ca ma scuz in avans pentru posibilele incoerente, sunt cam ametita la propriu si la figurat de la tratamentul pentru tensiune :)

Multumesc pentru urarile de Sf.Matei

Liliana, voi sunteti bine? Am citit ceva in urma dar n-am prins firul, sorry...

Cristal, sa fie intr-un ceas bun! Vorba lui Matei: Ce viata frumoasa e la casa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Va suparati daca reiau discutia despre inaltime/greutate copii?

Mi se pare Matei scund pe langa baietii din clasa, unii ce-i drept au cu 6 luni mai mult si la varsta asta conteaza...

Deci, are 1.36 cm, 30 kg...Nu imi dau seama dupa graficele de pe Net daca e sub medie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

al meu e mai mic, 1,3m si 26 kg.

anatate si cred ca poti sa chemi si popa pe la voi, nu se stie!

Cristal, sa va fie cu noroc. Nu te stresa de cimitir si eu am copilarit pe langa vreo doua

Mergi la inceput