MONTIGNAC (179)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Brindu pentru pm. Am sa intru diseara, daca nu ajung prea tarziu acasa. Ma duc diseara la spa (hammam, sauna & co) si la masa cu o colega si s-ar putea sa fiu knock out dupa
Mi-a venit sa rad, exact la fel patesc si eu, niciodata n-am fost in stare sa invat pasii la vreun dans, nu stiu din ce motive. Si mi-am dat interesul mereu, dar nu se prinde si gata! Asa si cu zumba, eram singura care ma invarteam ca o nauca si nu prindeam deloc pasii. Si pentru mine exista numai fitnessul facut de una singurica, in ritmul meu. Sper sa merg vineri la sport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Am facut o salata delicios de buna din : varza, sfecla rosie , morcov, ardei, ceapa rosie, frunze patrunjel si conserva de ton .... puteti incerca .... e super super buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Puisor ma bucur tare mult pentru tine. Supr vestea !

Brandulika, sa nu te mai recunosc . Ma obisnuisem cu cealalta poza , dar si asta e dementiala

Nu ma mai opresc din tuse ... am incercat ceaiul de scai vanat si tinctura de patlagina, dar ........ degeaba.
Daca mai aveti retzete naturiste ..... va rog , scrieti pt ca sunt epuizata.

Meniu:
D: miere cu propolis ( pentru tuse)
P: Bors de sfecla, mancare de pipote si inimi
C: cred ca fructe de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel acolo unde naturistu nu vindeca..vindeca medicina normala..io spun sa incerci sirop/pastile humex..personal prefer pastilele care is pe perioade ale zilei..(dimi, pranz ,seara)..dar are si una supli inainte de culcare..sa dormi linistita

cat despre poza mea...si asta si cea dinainte ma descriu PERFECT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Neata, doamnelor

Aseara dupa cum am prognosticat am ajuns pe la 22 acasa, asa ca, spalat pe dinti si culcat, n-am mai putut sa mai intru pe net.
In seara asta iarasi nu pot ca iarasi avem o zi de nastere. Poate vineri

Meniul de ieri:
MD: Painita wasa
G: mandarina
P: branza mozarella si rosii cherry si o bucatica de cioco 70%
G: mandarina
C: am comandat platoul de peste, dar era tot pane cu faina. Am mancat asa, cu o salata mica.

Iar sunt in faza cu foamea la greu, din pacate...

Cu nelinistea asta neexplicabila nu stiu ce sa spun, si eu am uneori faze dintr-astea. Ori chiar mi se intampla ceva, ori am lipsa de fier sau magneziu. De obicei iau niste magneziu si se schimba starea...

O zi frumoasa va urez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Heloooo ... nu mai scrie nimeni nimic ...

va pupppp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

scriu eu scriu eu..am mancat pizza..o dat un coleg ca pleaca in pakistan la el acasa 50 de zile(si noi am sarbatorit cu el..ca la toti ne e antipatic tipul )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Ha, ha, ha, ce tare Brandu !!!! Deci, bine ca pleaca !Referitor l

Referitor la tratament, ce sa zic ..... am trecut la naturiste pt ca m-am umflat de medicamente si ... degeaba. Tusesc de la inceputu lui oct .
Aseara mi-am facut ceai de ceapa si ridichie negra scobita si upluta cu fructoza. Astazi am cumparat si nuci pe care le voi adauga in ceaiul de ceapa.

De mancat ... putin

D: ridichie cu fructoza
P; bors de loboda
C: nu stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel am crezut ca ai incercat deja ridichile si ceaiul de ceapa...ca altfel ti le recomandam...mama mea mereu ii face lu tata iarna care citez "grohaie de nu se mai opreste"(citat din mama)...tata are el ceva sensibilitate...ca mereu prinde tusea asta din zbor parca..tata meu nu fumeaza dar de tusit tuseste..nu are nik la plamani, la laringe..e posibil sa fie ceva de la inima...dar si asa...tuseste mereu..da urat de abea poate respira cateodata..si mai mereu il linistesc pastilele humex...+ naturistele care i le mai face mama (ridichile astea si ceaiul de ceapa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

mel, lui Teo al meu ii dau asa: Caughend (sirop naturist), Baraka (din ulei de chimen parca) si cu foarte mare succes Antitusiv forte de la Medicer. Plus Noni pt marirea rezistentei.
M-a luat si pe mine raceala, dar incerc sa o tin in frau cu Noni deocamdata...

Azi am calcat stramb. Am cedat la 2 cartofi copti, imi faceau ochii ca la jocuri mecanice cand i-am vazut . Am o pofta grozava de fainoase, amidonoase, glucide in general...cred ca de la frig mi se trage.

Cu emigrarea...noi am vrut sa facem pasul de vreo 2 ani, voiam sa plecam in Spania, insa Spania e in cadere libera si nimic nu cred ca o va opri, acum ne-am indreptat atentia asupra UK...oricum, nu ma grabesc, astept sa prind valul cel bun, vom vedea...Sunt constienta ca nu va fi roz, ca va fi greu, insa nu numai partea financiara este cea care ne-a facut sa decidem asta, ci faptul ca s-a cam umplut paharul cam din multe puncte de vedere...vedem, sanatosi sa fim!

Mergi la inceput