MONTIGNAC (179)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:


Doamne, brindusiko!! E clar ca trebuie sa iau niste lecitina ceva!
Trebuia sa te recunosc dupa bice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Seara buna!
Eu stagnez...de fapt am observat chiar o usoara crestere, dimineata aveam 65.8 si zau daca stiu de ce...ca am mancat numai "ca la carte"...eh, sper ca se va remedia.
In rest, am o perioada extrem de ocupata si de agitata, sunt prinsa cu cele 2 targuri (Somleac, tu ma intrebai, noi participam la Baby Expo si la Kidex Baby Boom, avem un magazin cu hainute de bebe si asta ne e soarta...ne trambalam din expozitie in expozitie, dar nu stiu cat timp, ca stresul este enorm si energia mea e undeva pe fundul butoiului...), plus ca vrem sa mai deschidem o firma, un nou magazin, in asociere de data asta si iar stres...nervi...dar asta e, strangem din dinti si luptam, ca avem o cauza nobila , vrem sa strangem bani sa reusim sa emigram...dar, cum mai e mult pana departe...muncim si iar muncim...
Picii mei bolesc amandoi si sper sa nu ma prinda si pe mine, ca numai de asta nu-mi arde acum...

Ca meniu, azi am mancat asa:
dimineata - mandarine
pranz: vinete umplute cu legume
seara: salata de rosii nasoale cu branza....ce o sa mai duc eu dorul rosiilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ariel nu e o bucurie sa fii nici emigrant...si cred ca e de vreo 3 ori mai greu chiar

buey painea asta integrala cu ustoroi e a naibii de buna!!!(cred ca din cauza ca are si unt pe ea)...merge la fix cu salata verde

fost la sala azi...in sfarsit as putea spunea..cred ca o trecut o luna deja de cand nu mai fusesem..nu mi s-a mai facut rau...dar nici nu m-am pus pe banda de alergat..anu asta desi au crescut taxele la facultate spui ca a plouat cu studenti..mult mai multi ca anul trecut...desi am fost la 6...si sala e ff mare...trebuia sa astepti sa se elibereze un aparat

maine ma duc la AQUA... am eu un feeling ca o sa fim ca pestii pe usca in bazinul ala ca e clasa sigur full desi e de la 1 ziua

am o stare de neliniste de cateva zile...nush de ce...simt ca o sa se intample ceva..dar nu-mi pot da seama daca bine sau rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata dar de data asta dau sampanie nu cafea Mi-au venit rezultatele si sunt ok, piesa indepartata chirurgical are margini sanatoase De acum trebuie sa fac la fiecare 4 luni colposcopie si test si la un an testul pt HPV si cam gata. Tot sunt un pic necajita ca nu stiu daca mai putem avea un alt bebe dar deocamdata multumesc la Dumnezeu ca sunt bine si ca am un copil sanatos si frumos

Si cantarul mi-a facut o surpriza de diminetaa si arata 54.4, minus 600 de gr fata de luni

Ninha, azi sau vineri sper sa reusesc sa iti trimit kefirul.

Brandu, ce simt si eu lipsa sportului :(. Dar pana in decembrie am interzis.

Ariel, spor la vanzari si sa va indepliniti visele

O zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va pup montignace dragi

Ninha ce tare ai fost pai nu brandusik e cu biciul ???? .... eu nu-l mai folosesc de multisor ....

puisorule doamne ajuta stiam ca va fi un rezultat bun am simtit asta felicitari pentru scadere ...

brandusik sa stii ca si eu sunt nelinistita, si nu prea am motive in momentul de fata, chiar nu stiu ce-i cu mine

ariel sa dea doamne doamne sa va atingeti visul si multa sanatate copilasilor

meniul de ieri
md. paine neagra cu urda si ardei iute
g. un pahar de bulion
pr. salata din: branza dulce, ton si ou
g. un pahar de bulion
ci. mix legume fierte (din punga congelate) cutina telemea si ardei iute
hmmm ..... pe la 7 am fost la lidl(s-a deschis aproape de mine) si baietii mei si-au luat chestii de patiserie din vitrina si binenteles ca n-am avut puterea sa nu gust si eu ..... era cu mar, calda si crocanta .... buna rau a fost ... acuma-mi pare tare rau sa stiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna
Pui felicitari!! important e ca totul s-a terminat cu bine, apoi mai vezi tu treaba cu bebe, desi nu cred ca sunt contraindicatii, decat daca s-a taiat mult. Oricum trebe intrebat dr, dar dupa ce te mai vindeci putin.
Brindu, sport? Bravo! Eu nu am mai fost la Aqua in ultimul timp, nu ma motiveaza vremea rece.
Ariel, succes in afaceri va doresc, desi ma alaturi Brindusei zicand ca nu e chiar o bucurie sa fii imigrant. Nici macar situatia financiara nu te poate bucura... cand iti lipsesc ce e mai important: familia si prietenii. (si daca spun eu asta, care sunt f independenta )
Nu stiu la ce tara visezi, dar sper una care nu este in prag de familiment (ca sa fiu in concordanta cu emisiunea vazuta aseara) si una in care oamenii sunt mai prietenosi si nu au prejudecati legate de romani.

Meniul de ieri:
Md - o cafea
P: lapte cu paste (ce ramasese, cam un castron mic)
C: 50gr de piept de pui la gratar cu vreo 30-50gr de cartofi la cuptor
G: un mar

Din pacate am comis-o cu cartofii! Nu mai mancasem cartofi de anul trecut, iar cand am vazut ca isi ia al meu (gata facuti din magazin), mi-am dat seama imediat ca nu e bine ca nu mi-am pregatit garnitura la friptura. Edivent ca fiind f tarziu nu aveam ce sa imi pregatesc, iar bucata mea de carne era mica , asa ca am luat un pic de cartofi. Evident ca azi am fost pe cantar, dar nu se vede inca.

Azi o comit iar, am musafiri la cafea si fac 2 praji non-conforme. O sa-mi pun pe masa niste alune pt mine, dar sigur o sa mananc praji.
Pentru deseara o sa fac o varza la cuptor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Puishor, big hugs!!! Ma bucur ca a iesit testul bine

Azi sunt acasa cu Mateiasu-buclucasu, ca are varicela. asa ca sper sa reusesc sa-mi fac ceva conform de mancare si sa nu mai pacatuiesc cu covrigi (ca aseara, de ex)
O sa-mi fac ceva cu scoici si usturoi.

Ariel, eu credeam ca esti deja emigrata, in Christmas Island.
Brindusik, daca aparatele de la sala sunt ocupate, poate incerci alt tip de sport, jogging, de ex, aerobic, ce-ti palce. eu mi-as dori sa am timp de jogging, mai ales ca am un parc f aproape de mine.

O zi fainaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Neata, fetelor

Puisor, ma bucur din tot sufletul ca e bine, Doamne ajuta!
Cu bebeul, te inteleg perfect. Si eu as mai fi vrut un bebe, din pacate a trebuit sa-mi scot uterul din motive de sanatate si-am fost o perioada distrusa. Asta e, bine macar ca o am pe Francesca Malina...

Andanii, multumesc pentru pupic :-). Din pacate stressul tine pana in Septembrie (sunt sefa de proiect). Asa ca am nevoie in permanenta de pupici de intarire

Ninha, cum sunt semintele alea de germinat? ce faci cu ele? Eu n-as amesteca algele. Ale mele arata intr-un fel, de la colega mea arata cu totul altfel.

Brindusik, da-mi te rog si mie link+username+pass pentru 4shared, vreau sa vad si eu pozele.

Ariel, o sa treaca stagnarea, ai sa vezi. Cat priveste emigrarea- incotro? strang pumnii sa va atingeti telul. Cu toate ca ma alatur fetelor: primii doi ani cel putin sunt cumpliti, la mine au fost cei mai grei ani din viata mea. Si vorbeam deja germana...

Meniul de ieri:
MD. paine wasa
Gustare: mandarina + prajiturica
Pranz: salata mare
Gustare: mandarina + prajiturica again
Gustare seara: sunca afumata taiata si cu ceapa
C: carne cu sos si quinoua. Mi-a iesit un sos bestial de bun

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

sa lamurim problema..am cancelat aqua de azi ca is prinsa la work cu treburi..poate ajung vineri..si cand spun poate...e din cauza ca daca nu am sedinta azi..o am vineri la 3...cand e aqua..dar maine ma duc la sala iara...asa mi-am propus cel putin....nu mi-a fost rau nu nimic deci trebe s-o iau usureanu ca e ok

puisoaro ma bucur ca e totul bine...si sunt sigura ca o sa vina si inca un cret

gena si eu la fel cu aqua si vremea..am cancelat nush cate programari ca afara ploua ..si am spus ca nu pot pur si simplu afara sa simt apa si sa ma mai si duc de buna voie in alta apa!!

ninha am fost sapt trecuta la zumba...nu prea mi-a placut...ca nu stiam pasii si aveam senzatia ca ma invart ca nebuna pe acolo + mie de la alergat mi se face rau, iar la aerobic nu ma mai duc pentru ca am amintiri neplacute de acum 3 ani cand am inceput sa fac aerobic si dupa am intrat in spital 1.5luni; gym-ul pentru mine e ok pentru ca imi aleg eu ritmul si programul..pe cand la aerobic creierul meu tampit nu ma lasa sa nu tin pasul cu aia care preda si care probabil face de cativa ani buni in ritmul ala..planific in primavara sa iau lectii de inot..sa imi perfectionez inotul si o sa merg la gym+ inot...

lorelei ti-am trimis PM. si poate daca tot intri pui si tu pozici sa te cunoastem si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

meniul meu azi:
Md: lapte cu fulgi, jumate de pruna
G: 2 biscu de cereale cu capsuni,
P: legume mexicane fierte, peste la cuptor dat prin pesmet
G: mar, clementina (si imi cam e pofta de alune de padure da le-am uitat acasa)
C: salata verde..cu paste cu sos de rosii

ieri am beut vreo 2 cani de ceai verde..moamaaa daca nu m-or luat niste crampe de nu stiam ce-i cu mine! mi s-a mai intamplat odata cand eram in liceu asa de la ceaiul verde...dar de atunci nu am mai avut probleme...cert e ca azi nu mai balotez ceai...o dau pe apa (care nu are nici un gust si nu-mi place)

Mergi la inceput