Abdomen Xtraplat (57)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Ioachim, simplu: pui piciorul in prag!
Daca de vorba buna nu pricepe (ceea ce e foarte egoist din partea lui, rusinica!!) sa priceapa cu forta.
Te sui in pat si spui "noapte buna", doape in urechi daca e nevoie si "pa!"
Tu incerci sa fii o lady, sa-l iei cu binisorul si el profita de bunatatea ta.
PT mine somnul e mai important chiar si decit mincarea. Fara somn suficient si de calitate nu avem nici sanatate nici frumusete.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ioachim, eu zic sa-i explici ca tu ai nevoie de x ore de somn pe noapte ca sa functionezi in parametri. Direct, nu aluzii si finut si nu stiu ce! Si ca vrei sa discutati impreuna cum sa faceti asta, ca e evident ca el nu are aceleasi nevoi, dar trebuie sa le armonizati cumva. Apoi, de cate ori trage de tine sa sariti din programul de somn, ii readuci aminte de discutie si concluzii. Se va obisnui in timp.

In ceea ce priveste jobul, eu (trecuta printr-o situatie similara) am acceptat jobul la firma achizitoare si am inceput sa-mi caut alt job inca de la aflarea vestii, astfel incat trecerea sa fie lina.

Rall, mie mi se pare ca Brevoxyl-ul usuca fioros pielea, dar mai dau si eu din cand in cand. Din motive de uscaciune insa, imi lipseste constanta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Caro si Allure

Mersi mult de sfaturi!

Allure - si la mine somnul e mai important decat mancarea.
Am facut ceva similar cu ce ai spus tu acolo si a functionat. Adica ne uitam la un film si aproape dormind, m-am transferat in pat A incercat el sa face ceva conversatie cu mine, dar nu i-a mers .

Din pacate, nu pot sa fac asta mereu - pt. ca de multe ori iesim undeva. Spre exemplu, in weekend, ora 1:30 ne prinde mai mereu plecati la diverse evenimente. Pana ajungem acasa, etc, se face deja 2:30.

Asta ar insemna sa ii stric placerea sa iasa cu mine.

Nu ma deranjeaza deloc sa iasa el cu prietenii lui - chiar la cateva petreceri, i-am spus ca eu as prefera sa stau acasa sa ma odihnesc, si el sa mearga. Dar el prefera in general sa mearga cu mine...

Caro - si pana la urma ai ramas un timp la firma achizitoare, sau ai plecat direct? Eu trebuia sa incep in ianuarie, acum am un alt servici temporar. Problema e ca nu mai stiu daca vreau sa fac tot consultanta sau migrez in investitii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ioachim, am ramas vreo 3 luni, pana m-am decis si eu ce vreau sa fac si am gasit ceva ca lumea. Insa n-au fost probleme la interviuri urmatoare, am explicat si s-a inteles de ce am facut asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Ioachim, mult succes la interviuri, sa iei decizia cea potrivita.

VA pun un link aici, cu speranta ca apuca vreuna din voi sa vada filmul. Este dat pe "free" pesemne ca numai azi, pe 21.
Succes la vizionat:
http://foodmatters.tv/screening-event-cinema

enjoy it

Edit: corectie! filmul se poate vedea pana pe 30!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Rall, mie mi se pare ca Brevoxyl-ul usuca fioros pielea, dar mai dau si eu din cand in cand. Din motive de uscaciune insa, imi lipseste constanta...


Pai ai perfecta dreptate, usuca. Dar ii dam in cap cu hidratare excesiva. Crema buna, de mai multe ori pe zi daca e nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Panseluta, Food Matters e bun, l-am vazut de mult

Brevoxylul ala l-am folosit si eu acum vreo 2 ani cind m-am dus disperata la dermatolog ca nu mai stiam ce se intimpla cu fatza mea. Dupa 2 saptamini l-am aruncat la gunoi ca imi facuse gat de baba de 70 ani, in asa hal imi uscase pielea S-a mirat si doctorul... Si dadeam cu creme si hidratam la greu.
Mi-a schimbat reteta cu antibiotic local - Clyndamicin care a fost mai ok dar nici cu ala nu mi-a trecut (normal! ca sursa problemei era la locul ei...cosurile erau doar simptome)

Intre timp imi aparuse si o iritatie in barbie care a fost diagnosticata (gresit) intii ca infectie bacteriala apoi fungala. Nici un tratament nu a mers. Am schimbat dermatologul cu una care cind m-a vazut cu cosuri si cu iritatie pe fata mi-a zis ca am rozacee
Cind am auzit ce perle scoate am iesit din cabinetul ei in viteza, rostind niste cuvinte dulci si am renuntat de a mai sta pe la usile doctorilor.
Cum de ii gasesc eu numai pe astia?!?
De fapt ma dusesem la ea numai ca sa-mi confirme ca nu am infectie fungica/bacteriala ca de aia mi-era teama, ceea ce a facut..

Pina la urma m-am rezolvat singura cu iesit din stres, vacanta la mare/soare =>vit D naturala pentru imunitate si renuntarea la gluten.
Acneea, ca orice boala de piele, are cauze interne, indica o problema fie hormonala, gastro-intestinala, toxic overload, etc

Acum arata pielea normal, as vrea sa ma duc la doamna doctor s-o intreb unde e rozaceea de care zicea dinsa? (pt care a si tinut sa sublinieze ca nu exista remediu..)

Ioachim, cum mai stai cu somnul?





"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Allure, te rog mult, daca mai tii minte - ai pus odata un link cu blogul/site-ul unei tipe- fff frumoasa (bruneta, obraji rosii :), dr naturopat sau asa ceva. daca iti mai amintesti mai pune-l o data pt mine, te rog mult, gasisem ceva super interesant acolo si l-am pierdut. Multam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

a, si inca ceva, daca tot am indraznit . Eu iau spirulina si chlorella , capsule , de aici

http://www.rainforestfoods.co.uk/chlorella/chlorella-capsules/

iau chiar doza recomandata de 6cps/zi din fiecare. Crezi ca e ok sa le iau si in perioada in care fac un tratament pentru un nou IVF? si in continuare, in cazul eventualei sarcini?

multumesc si scuze de off-topic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Cred ca te referi la situl asta:

http://www.joyoushealth.ca/

Spirulina e foarte buna, cred ca e ok s-o iei pe perioada tratamentului dar consulta-te si cu doctorul tau, just in case. N-ar trebui sa fie probleme.



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput